30.04.2021
Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених

У четвер, 29 квітня 2021 року, слідчі Донецького обласного управління поліції за процесуального керівництва Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури повідомили про підозру в тероризуванні в'язнів (ст.392 КК України) Торецької виправної колонії №2 чотирьох достойників, серед яких двоє так званих "смотрящих" за установою, кримінальний авторитет та їхній спільник. Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

Згідно версії слідства, четвірці чоловіків закидають побиття двох осіб, що відбувають покарання в Торецькій колонії. Нібито останніх зловмисники змушували дотримуватися так званих "злодійських законів", підкорюватися злочинному впливу, конфліктувати з адміністрацією установи, збирати кошти в общак тощо.

У ДСР прозоро "натякнули" на прізвище одного з підозрюваних кримінальних авторитетів, зазначивши його прізвисько "Шкаф", а також наявність судимостей за вчинення майнових та насильницьких злочинів.

За інформацією Dетектив-Info, йдеться про 48-річного горлівчанина Юрія Крисіна, що привернув увагу вітчизняних ЗМІ, бо фігурує в низці скандальних кримінальних справ, пов'язаних з подіями Євромайдану на кшталт історії про загибель журналіста видання "Вести" Вячеслава Веремія зразка лютого 2014 року.

(Юрій Крисін)

Разом із Крисіним/"Шкафом" напередодні підозри було вручено ще трьом поважним бранцям Торецької колонії. Йдеться про так званого "смотрящего" за установою Олександра Менша, Сергія Кравченка та ув'язненого Олійника.

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що на початку березня 2021 року ця компанія достойників разом смажила шашлик та вживала алкогольні напої в приміщенні медичної частини колонії, а згодом - перебралася до приміщення їдальні. Саме тут Менш, Крисін і Ко буцімто перестріли трьох чоловіків - Сергія Коротаєва, Євгенія Нехтія та Косарєва.

Останнім з боку візітерів було висунуто перетензії щодо приналежності до так званого "госпактиву", а паралельно - з питання дотичності до розповсюдження в колонії наркотиків "під дахом" оперативників. Розмова на підвищених тонах завершилася побиттям опонентів "смотрящих", після чого трапився ще більший скандал. Вважалося, що відповідальні співробітники установи сподівалися спустити історію на гальмах та оформити заподіяння тілесних ушкоджень засудженим як побутові травми.

18 березня 2021 року до з'ясування обставин інциденту було залучено працівників Нацполіції, що начебто прибули до Торецької виправної колонії за викликом начальника оперативного відділу установи. Наступного дня працівників ВК викликали "на килим" до керівництва Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, де було влаштовано справжній "розбір польотів" із пошуком шляхів вирішення інциденту.

Що ж стосується в'язнів Торецької колонії, то з матеріалів судового реєстру випливає - 2 квітня квітня поточного року на Менша, Крисіна та Кравченка були накладені дисциплінарні стягнення у виді поміщення засуджених до ДІЗО на 10 діб. Достойники намагалися оскаржити ці рішення в судовому порядку, однак марно. Наприкінці квітня їх "наздогнали" підозрами за тероризування інших ув'язнених.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин