26.03.2021
Верхівка СБУ часів Порошенка отримала квартири від "Джека"

Печерський районний суд Києва продовжив до 1 січня 2022 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого функціонування в окремих підрозділах Центрального управління Служби безпеки України корупційних схем, направлених на систематичне одержання службовими особами вказаних підрозділів неправомірної вигоди. Відповідне рішення ухвалила слідчий суддя Віта Бортницька.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, йдеться про історію перевірки звитяг високопосадовців спецлужби на кшталт трьох заступників голови СБУ часів Василя Грицака (Павла Демчини, Віктора Кононенка та Олега Фролова), а також офіцерів з Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (ГУ БКОЗ), а також Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки тощо.

З матеріалів судового реєстру випливає, що дії "чекістів" в Державному бюро розслідувань від літа 2019 року детально вивчають крізь призму їх причетності до побудови в СБУ незаконних схем, спрямованих на встановлення "даху" та отримання хабарів/відкатів з діяльності, пов'язаної з лобіюванням інтересів окремих бізнес-груп, контрабандою товарів, ігровим бізнесом, конвертаційними центрами, а додатково - одержанням співробітниками Служби безпеки права на отримання житла в елітних житлових комплексах.

З останнього приводу слідство перевіряє версію щодо ймовірного порушення офіцерами спецслужби вимог законодавства під час розподілу, отримання, оформлення та подальшої приватизації службового житла в клубному будинку "Jack House" на бульварі Лесі Українки - одному із найпрестижніших житлових комплексів з панорамним видом на весь Печерськ і центр Києва.

Встановлено - понад два десятка високопосадовців СБУ отримали в якості службового житла "квадрати" (орієнтовна вартість кожного складає близько 2 тис. дол.) в ЖК "Jack House", які надалі було виключено з числа службових, та безоплатно приватизовано. Такими щасливчиками, зокрема, випало стати:

  • - екс-заступнику голови СБУ Віктору Кононенко;
  • - колишньому начальнику Департаменту захисту національної державності Служби Данилу Доценко;
  • - екс-начальнику УСБУ в Дніпропетровській області Андрію Олійнику;
  • - колишньому керівникові апарату голови СБУ Ігорю Гуськову;
  • - Андрію Кіптенко - нині заступнику начальника управління ОВЕЗ ГУ протидії економічним правопорушенням ДФС України, а раніше - слідчому з особливо важливих справ ГУ СБУ України у м. Києві та Київській області; сину екс-начальника Департаменту господарського забезпечення СБУ Володимира Кіптенка;
  • - екс-начальнику управління СБУ в Закарпатській області Ігорю Рудницькому;
  • - колишньому начальнику першого управління економічної контррозвідки СБУ Миколі Беззубенку;
  • - екс-помічнику начальника ДГЗ СБУ Ігорю Мейдичу.

Згідно версії слідства, виключення житла з числа службового та його подальша передача для постійного проживання вищезгаданим офіцерам СБУ здійснювалася з порушеннями норм Житлового кодексу та профільного закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Річ у тім, що в переважній більшості "чекісти" буцімто раніше вже використали "житлові чеки" та були забезпечені житлом за місцем проходження служби.

За інформацією джерел Dетектив-Info, з приводу "квартирних питань" слідчими ДБР було здійснено допити в якості свідків Віктора Кононенка, Ігоря Мейдича, а також екс-заступника начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Андрія Балашова. Окрім них в "квартирному епізоді" фігурують прізвища колишнього першого заступника Голови - екс-начальника ГУ БКОЗ Павла Демчини, екс-заступників начальника ГУ БКОЗ Івана Дралюка, Олексія Кошина, Сергія Коваленка і Тамари Момотенко, ще одного заступника очільника СБУ часів Василя Грицака - Олега Фролова, а також цілої низки інших високопосадовців Служби безпеки України.

В фокусі історії - дотримання закону в процесі забезпечення житлом представників "верхівки" СБУ. З цього приводу було скеровано запити до НАЗК, Голосіївської, Печерської та Шевченківської райдержадміністрацій Києва, здійснено службову перевірку та проведено внутрішній аудит щодо вивчення питання надання квартир співробітникам центрального апарату СБУ за період з 1 січня 2017 по 31 серпня 2019 року, а також витребувано копії декларацій, які в 2014-2019 роках подавали 27 офіцерів.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин