15.02.2020
Вбивство пластичного хірурга в Києві: затриманим киргизам загрожує довічне ув'язнення

До Київської міської прокуратури №10 надійшли на подгодження матеріали щодо зміни раніше повідомленої підозри щодо 37-річного громадянина Киргизстану Махаматякуба Маматкодірова та його спільників, яких 14 лютого 2020 року було затримано у зв'язку із причетністю до скоєння вбивства пластичного хірурга Андрія Сотника, що мало місце в центрі столиці 2 лютого. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info у силових структурах.

З цих документів випливає: особа кілера Маматкодірова (у якого під час затримання також було виявлено паспорт громадянина Російської Федерації на особу Каміля Караєва), була встановлена невдовзі після розстрілу лікаря на вулиці Саксаганського. Вже 8 лютого стосовно киргиза було висунуто підозру у вчиненні вбивства (ч.1 ст.115 КК України), а надалі зійснювалися заходи щодо його розшуку та затримання.

(Махаматякуб Маматкодіров)

Втім, наразі правоохоронці вважають, що юридична кваліфікація дій стрільця має бути посилена. Зокрема, на момент підготовки цього матеріалу слідчі очікують погодження нової підозри Маматкодірову, де його дії буде розцінено крізь призму умисного вбивство, вчиненого групою осіб на замовлення та з корисливих мотивів (п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України), санкція якої передбачає пожиттєве позбавлення волі.

Аналогічним чином силовики трактують дії спільника Маматкодірова. Цією особою слідство наразі вважає його земляка - 36-річного Ермека Кудайназарова, якому очукується висунення підозри в співучасті скоєння замовного вбивства з корисливих мотивів (п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) та підробці документів (ч.3 ст.358 КК України).

(Ермек Кудайназаров - вирогідний співучасник вбивства пластичного хірурга)

Окрім цих чоловіків слідчі продовжують вивчати особи чоловіка, якого було затримано із паспортом громадянина РФ на ім'я Рустама Каркаєва та ще одного киргиза - 36-річного Баязета Шамшиєва.

(Баязет Шамшиєв)

Наразі їм не висуваються конкретні підозри у вчиненні замовного вбивства пластичного хірурга Сотника. Втім, співробітникам Державної міграційної служби вже надйішла вказівка перевірити законність підстав перебування цих чоловіків на території України.

Що ж стосується персони вирогідного організатора та замовника вбивства Андрія Сотника, а також мотивів скоєння жахливого злочину, наразі ці обставини продовжують вивчатися слідством.

гарячі новини Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю 03.04.2020
Dетектив-Info публікує фото з місця загибелі бізнесмена Федіра Шпига 31.03.2020
Карантин не перешкода: в Одесі затримали "злодія в законі" "Авто Копала" 31.03.2020
Згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" Панюшина підчистили з ЄРСР 31.03.2020
"Чорні нотаріуси", "перевертні в погонах" та квартира "Солохи": як діяла банда, що за три роки "віджала" сотні автівок з штрафмайданчиків 30.03.2020
Архів новин