09.12.2021
В Україні винесено перший виправдувальний вирок у справі за нормами "антизлодійського закону"

Снігурівський районний суд Миколаївської області виправдав раніше неодноразово судимого уродженця Херсона Геннадія Арського, який відомий в статусі так званого "смотрящего за лагерем" в ДУ "Снігурівська виправна колонія №5", від обвинувачень у встановленні та поширенні злочинного впливу (ч.2 ст.255-1 КК України) на засуджених установи. Відповідний вирок, текст якого 7 грудня 2021 року було оприлюднено у відкритій частині судового реєстру, ухвалив служитель Феміди Олексій Соловйов.

Влітку поточного року про скерування обвинувального акту відносно Арського звітувала Миколаївська обласна прокуратура. Претензії до Геннадія Ігоровича стосувалися норм профільної "антизлодійської статті" Кримінального кодексу та шахрайства (ч.2 ст.190 КК України).

Під час розгляду справи по суті Арський частково визнав претензії в тому, що рік тому він дійсно заволодів телефоном Samsung Galaxy G3, який матір одного з ув'язнених "Снігурівської колонії" придбала за 1200 грн. та переслала з метою налагодження зв'язку із сином. У подальшому цей девайс "смотрящий" залишив собі, а після звільнення на волю на початку поточного року - заклав його в ломбард.

При цьому, "наглядач" наполягав - опісля він відшкодував жінці нанесену шкоду. Суд критично поставився до цих пояснень, та призначив Арському покарання за цим епізодом у вигляді двох років позбавлення волі.

Що ж стосується закидів на адресу "смотрящего за легерем", буцімто він (з листопада 2018 до січня 2020 року) встановлював та поширював злочинний вплив на території Снігурівської колонії, то в палаці Феміди повністю виправдали чоловіка у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

З матеріалів справи випливає - Геннадію Арському інкримінувалася популяризація "злодійських понять", неодноразове порушення режиму, налагодження каналів постачання заборонених речей до колонії, акумулювання грошей до так званого "общаку", розподіл ув'язнених за тюремними кастами тощо. Червоною лінією претензій до "смотрящего" виступали закиди, мовляв, він виступав "мировим суддєю", що вирішував конфліктні ситуації та встановлював в колонії "правила гри", дотримуватися яких мали в'язні.

"Наглядач" ці обвинувачення не визнав та пояснив суду, що злочинною діяльністю на території колонії не займався. За його словами, фактично він вирішував конфліктні ситуації в установі оскільки мав повагу серед інших засуджених та останні прислухалися до його думки. Однак не мав на в'язнів жодного впливу, оскільки ті мали змогу вчиняти будь-які дії на власний розсуд.

Як би там не було, але суд визнав неконкретними аргументи держобвинувачення та дійшов висновку, що "наглядач" фактично обвинувачується у скоєнні дій, спрямованих на набуття авторитету серед засуджених шляхом порушення встановлених правил відбування покарання, а це не утворює складу злочину.

Суддя Воробйов зауважив - оскільки законодавство не дає визначення поняття "смотрящий за лагерем", то відсутні будь-які критерії, за якими б можна було стверджувати про наявність у Арського вказаного статусу. Після чого - повністю виправдав достойника в епізоді обвинувачення за нормами так званого "антизлодійського закону".

гарячі новини Суд продовжив термін розслідування справи про підрив на Львівщині авторитетного бізнесмена "Бульби" 18.01.2022
Вбивство у більярдному клубі Одеси: суд відправив у СІЗО кілера, що помстився за смерть злодія в законі "Лоту Гулі" 05.01.2022
У справі про розстріл під судом в Києві грузинського авторитета Маланія оголосили в розшук двох його співвітчизників 29.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева" 22.12.2021
На померлого авторитета "Князя" записали чотири замовних вбивства в Харкові 14.12.2021
Архів новин