17.12.2019
В СІЗО Кропивницького - заворушення. Що трапилося насправді та всі версії подій

Утриманці СІЗО №14 міста Кропивницький Кіровоградської області від понеділка, 16 грудня 2019 року, відмовилися підкорятися вимогам працівників адміністрації установи та правоохоронців. Про це повідомляють три не пов'язані між собою джерела Dетектив-Info.

Два з них частково підтверджують інформацію, розміщену екс-керманичем Державної пенітенціарної служби України Сергієм Стареньким на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Останній, зокрема, повідомив: в СІЗО Кропивницького стався ледь не заколот, про що замовчують в Міністерстві юстиції. Мовляв, до бунту призвела ініціатива губернатора Кіровоградської області Андрія Балоня, який зажадав "наведення порядку" в установі, оминаючи інформування про заплановані превентивні заходи керівництво СІЗО та Одеського міжрегіонального управління.

"Намагалися вивезти в'язнів - так званих "смотрящих" за цим слідчим ізолятором... Було доручено поліції, СБУ та іншим правоохоронним органам без відома начальника СІЗО вжити заходи до стабілізації обстановки", - повідомив відому йому версію причин ексцесу Старенький.

За його інформацією, в межах відповідної спецоперації до ІТТ Нацполіції спочатку було переведено двоє осіб - нібито поплічників "смотрящего" за СІЗО №14. А коли аналогічна доля мала спіткати й самого "намісника" кримінального світу в установі, арештанти перейшли до непокори.

"Коли намагалися вивезти головного "смотрящего" Арсена, співробітники СІЗО не дуже сприяли цьому. Вони надали можливість йому... попрощатися і поцілуватися, що останній використав, аби не підкорятися вимогам адміністрації й поліції. Та закликав інших в'язнів до непокори, щоб його не вивозили. В'язні почали виходити з камер, забрали ключі у співробітників адміністрації, які покинули корпус... Що мені незрозуміло - навіть ніхто не подав сигнал тривоги. Станом на ранок ситуація неконтрольована, шириться інформація, що охорона установи не посилюється", - відзначив Старенький.

Він додав, що окрім всього іншого, напередодні бунту "смотрящий" ще й побив жінку-психолога, яка працює в СІЗО №14, з якою у нього склалися неприязні стосунки.

Втім, якщо збирати загальний пазл, то це не єдина інтерпретація подій в установі.

Зокрема, як вказує перше поінформоване джерело Dетектив-Info (близьке до табору ув'язнених), надзвичайна подія в СІЗО дійсно сталася. Втім, назвати це заколотом співрозмовник відмовляється.

"Дивіться, за кілька останніх діб окремих осіб з переліку так званих "ответчиков" по установі з кола арештантів дійсно вивезли поліцейські під привідом проведення із ними слідчих дій. Після цього з'явилася інформація: цих людей в ІТТ "пресують", тож утриманці СІЗО з осторогою поставилися до прибуття "маски-шоу" 16 грудня в СІЗО, арештант відмовився виходити з камери", - розповідає співрозмовник.

У якості підтвердження він наводить "кейс" братів Олександра та Андрія Шульцева, які обвинувачуються у скоєнні крадіжок, де їх жертвами стали вісімнадцать осіб. З матеріалів судового реєстру відомо, що після арешту чоловіки утримувалися в Кропивницькому СІЗО, але постфактум чергового судового засідання - 12 грудня 2019 року, їх було переведено до Ізолятору тимчасового тримання Нацполіції.

Надалі жінка Андрія Шульцева розповіла ЗМІ: під час побачення із чоловіком в ІТТ вона виявила сліди його побиття, у чому підозрює правоохоронців.

Таким чином, на нюансі вивезення "братів Шульцевих" із стін СІЗО у якості першоджерела конфлікту зходяться версії як Старенького, так і співрозмовників Dетектив-info, що наближені до кримінального світу.

Джерела, близькі до правоохоронних структур додають: після гвалту, спричиненого Шульцевими (цих достойників вони називають поплічниками так званого "смотрящего" за установою в Кропивницькому з боку кримінального світу) під час спроби аналогічного переведення в ІТТ дійсно стався конфлкіт між правоохоронцями і таким собі "Арсеном".

Мова йде про Арсена Мартиросяна, якого джерела Dетектив-Info називають "смотрящим" за СІЗО №14. Відомим широкому загалу цей чоловік 1990 року народження став три роки тому, коли його оголосили в розшук за резонансною справою.

Як вказано в матеріалах справи Мартиросяна, 2 листопада 2016 року буля клубу "Вельвет" у Кропивницькому він, пербуваючи напідпитку, здійснив серію пострілів із вогнепальної зброї у бійців АТО - Романа Копосова і Дениса Голованя.

Останній від отриманих поранень загинув, а підозрюваний Арсен (який на життєвому шляху раніше неодноразово стикався із поліцією), майже два роки переховувався від силовиків.

Арсен Мартиросян

Згодом його було арештовано, справу за обвинуваченням Мартиросяна у скоєнні умисного вбивства та спробі аналогічного злочину (ч.1 ст.115, ч.2 ст.15 ч.2 ст.115 КК України) майже рік розглядає Ленінський районний суд Кіровограда.

Також відомо, що на батька Арсена - Андроніка Мартиросяна, 22 серпня 2019 року було скоєно спробу замаху. Тоді чоловік у супроводі адвоката Олександра Іванова прямував до СІЗО Кропивницького, де утримується його син, коли їх обстріляли завтоматичної зброї. Іванов загинув, а Мартиросян-батько, якого ЗМІ називали поплічником так званого "злодія в законі" Армена Хачатряна на прізвисько "Армен Хохол", чия сфера спливу, зокрема, розповсюджується й на Кіровоградщину, залишився живий.

Ось як пепреповідає події, що сталися із приятелем сина "короля злочинного світу" джерело Dетектив-Info 16 грудня 2019 року: "Вчора ввечері приїхали представники Нацполіції, та повідомили про необхідність його переведення до ІТТ та допиту. Арсен зв'язався із адвокатом, проте останній повідомив, що він не поінформований про наявність якихось запланових процесуальних або слідчих дій. Тож відмовився виходити з камери. Він запевняє, що жінку-психолога не бив. І ще нюанс: ніхто ключі не забирав у представників адміністрації, камери там і так відкриті постійно, бо в установі є проблема з каналізацією".

Зауважимо, що о 16:34 середи, 17 грудня 2019 року на сторінці Управління Державної кримінально-виконавчої служби України в соцсмережі Facebook було оприлюднено офіційну версію подій у СІЗО №14, яка має назву "Намагання окремих осіб дестабілізувати оперативну обстановку в державній установі "Кропивницький слідчий ізолятор".

Dетектив-Info наводить текст цього повідомлення: "О 16.12.2019 близько 13 години у державній установі «Кропивницький слідчий ізолятор» ув’язнений М. (Арсен Мартиросян - Ред.) вчинив напад на співробітника установи, погрожував їй та родині фізичною розправою, виражався нецензурною лайкою та наніс тілесні ушкодження.

На місце події черговим помічником начальника установи було викликано слідчо-оперативну групу Кропивницького ВП ГУНП України в Кіровоградський області. Протиправні дії ув’язненого М. задокументовані органами Національної поліції.

Того ж дня, близько 17 години до установи з метою проведення слідчих (розшукових) дій, прибули співробітники прокуратури та СУ ГУНП України в Кіровоградської області. Вищевказаний ув’язнений М. в категоричній формі від дачі письмових пояснень відмовився, почав поводитись агресивно, висловлювався нецензурною лайкою в бік співробітників прокуратури та адміністрації установи, підбурював інших ув’язнених до неправомірної поведінки.

У той же час на підтримку протиправних дій ув’язненого М., ув’язнені інших камер установи підтримали заклик та почали cтукали у двері, намагались пошкодити камерний інвентар. Зазначені протиправні дії задокументовані органами Національної поліції.

Для припинення групової непокори серед осіб, узятих під варту, а також з метою забезпечення безпеки персоналу установи, начальником установи було оголошено загальний збір персоналу, вжито першочергових заходів щодо ліквідації наслідків протиправних дій та стабілізації оперативної обстановки. Одразу було посилено зовнішні та внутрішні пости, забезпечено патрулювання прилеглої території установи.

Адміністрацією ДКВС України організовано спеціальні заходи щодо забезпечення належного правопорядку в установі. Наразі оперативна обстановка в Кропивницькому слідчому ізоляторі перебуває під контролем. Спеціальні засоби та фізична сила до ув’язнених не застосовувалися. Стан здоров’я співробітниці, яка зазнала тілесних ушкоджень, задовільний. 17.12.2019 о 16 год установу відвідав регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зауважень за результатами візиту, до адміністрації слідчого ізолятора не надходило.

Одночасно, Адміністрація ДКВС України спростовує поширені у засобах масової інформації деякими особами чутки щодо самоусунення посадових осіб Державної кримінально-виконавчої служби України та персоналу установи від забезпечення належного правопорядку, а також іншу інформацію, яка не відповідає дійсності".

Як би там не було, за інформацією Dетектив-Info, до СІЗО Кропивницького була відправлена група швидкого реагування.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин