14.04.2022
В Одесі нейтралізували угруповання кримінального авторитета "Еміля Варшавського"

(Еміль Халілов)

Працівники СБУ та Нацполіції здійснили в Одесі затримання кількох членів злочинних угруповань, серед яких 52-річний громадянин Республіки Азербайджан Еміль Халілов, який відомий в статусі так званого кримінального авторитета на прізвисько "Еміль Варшавський". Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується офіційним повідомленням центрального апарату вітчизняної спецслужби.

Як зазначає речник Служби безпеки Артем Дехтяренко, "пакування" достойника відбулося в рамках здійснення спецоперації з нейтралізації потужного ОЗУ, члени якого згодилися на співпрацю з представниками держави-агресора та прагнули приєднатися до окупаційної "влади", якщо під час військового вторгнення РФ вдасться захопити Південну Пальміру.

В СБУ додали, що колаборанти підтримували зв'язок з представниками РФ і доповідали їм про ситуацію в регіоні. Координуючись зі своїми кураторами, вони намагалися розхитати внутрішню обстановку – тероризували і залякували місцеве населення, мали наміри "полювати" на правоохоронців, а також патріотично налаштованих активістів.

Задля реалізації цього сценарію частину своїх спільників лідери угруповання записали до лав тероборони, аби збирати інформацію про наміри та позиції українських військових на Одещині.

За словами співрозмовника автора цих рядків, затримання Халілова та щонайменше чотирьох його спільників відбулося близько тижня тому. Окрім самого "Еміля Варшавського", силовики вказують на нейтралізацію впливу іншого відомого в кримінальному середовищі достойника - 56-річного авторитета Саїд-Усман Пайзулаєва.

(Еміль Халілов та Саїд-Усман Пайзулаєв)

Влітку 2016 року прізвище Пайзулаєва, що буцімто має громадянство РФ, фігурувало у вітчизняних звітах правоохоронців та репортажах ЗМІ. Тоді достойника було оголошено в розшук у справі про вимагання (ч.3 ст.189 КК України) 180 тис. дол. в одного з одеських підприємців.

Що ж стосується "Еміля Варшавського", то як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Ягнята по-бакинськи", цей кримінальний авторитет раніше виступав довіреною особою вбитого у Туреччині влітку 2020 року "злодія в законі" Надира Саліфова ("Гулі") та неодноразово потрапляв до фокусу уваги вітчизняних правоохоронців. Тільки протягом 2018-2019 років Халілова двічі намагалися примусово зобов'язати покинути територію України та встановлювали заборону на в'їзд, однак достойник щоразу примудрявся обходити ці рішення можновладців.

16 червня 2020 року "Еміль Варшавський" особисто керував діями запальних "поварят" під час запеклої бійки з різнею та стріляниною, яка відбулася в розважальному закладі "Три баранчики" на чорноморському узбережжі Одеси.

За наслідками цього інциденту "положенцю" від злодія в законі "Гулі" було висунуто підозру в хуліганстві (ч.2 ст.296 КК України). Під час обрання запобіжного заходу Халілову правоохоронці клопотали про загратування достойника, однак слідчий суддя відмомив у його задоволенні. Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, тоді на захист "Еміля Варшавського" виступила ГО "Одеська обласна організація Об'єднаного Конгресу азербайджанців України". Тут склали щодо авторитета позитивну характеристику, стверджуючи - чоловік буцімто займається волонтерською діяльністю.

Як би там не було, ще в 2020 році правоохоронці завершили досудове слідство та скерували справу за обвинуваченням "Еміля Варшавського" та 6 його поплічників у "кулінарному двобої" в "Трьох баранчиках" до суду. Чергова спроба провести слухання в цій справі була призначена на 2 березня 2022 року, втім наразі невідомо - чи відбулося це засідання.

Додамо, що за наслідками проведення спецоперації з викриття кримінальних елементів у співпраці з ворогом зразка 2022 року, в СБУ повідомили про її результати розпливчасто. Спікер СБУ лише зауважив лише, що з тими зловмисниками, які є громадянами України, продовжуються слідчо-оперативні дії. Що ж стосується ватажків ОЗУ-іноземців (до яких, зокрема, належить Еміль Халілов), то на офіційному рівні звітують про видворення одного з них з України та встановлення заборони в'їзду щодо іншого.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин