10.06.2020
В ГСУ Нацполіції згоріли два службових кабінета з управління підполковника Андрія Андріюка

У ніч на середу, 10 червня 2020 року, в Печерському районі Києва сталася пожежа в одній із будівель Головного слідчого управління Національної поліції України, що знаходиться по Набережному шосе. Відомості про факт загоряння підтверджує відеозапис, розміщений на сторінці спільноти "Київ оперативний".

З нього випливає, що гасити пожежу в "святая святих" поліцейських прибуло щонайменше три екіпажі ДСНС, а сам проїзд вулицею перекривали патрульні.

Близько обіда 10 червня 2020 року кореспондент Dетектив-Info проїжджав поруч із місцем події, де зафіксував обстановку після втручання в інцидент вогнеборців.

На момент підготовки цього матеріалу в соцмережах вже оприлюднено фотографії з вигорілої будівлі та озвучується версія, що пожежу спричинив підпал в кімнаті із речовими доказами.

Відповідні відомості частково підтверджує поінформоване джерело Dетектив-Info. За його словами, підпал будівлі було спричинено речовиною, яку закинули в один із кабінетів ГСУ Нацполіції через вікно з вулиці.

"Місце займання вогню виявлено в кімнаті із речовими доказами на першому поверсі зі сторони лісу. Надалі з лівого крила пожежа набула розповсюдження по всій будівлі. Повністю вигоріли два кабінети управління, які очолює старший слідчий з ОВС ГСУ Нацполіції, підполковник Андрій Андріюк. Вогнем було знищено окремі кримінальні провадження, але які саме - наразі невідомо", - зазначив наш співрозмовник.

(Андрій Андріюк)

Додамо, що в окремих виданнях з приводу інциденту на Набережному шосе вже оприлюднена думка, чи не стала пожежа "димовою завісою" від самих правоохоронців задля "поховання" ними окремих "проданих" справ. Та висловлюється побоювання з приводу ймовірного знищення певних резонансних проваджень, що розслідуються ГСУ Нацполіції, на кшталт справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

З цього приводу поінформований співрозмовник Dетектив-Info запевнив автора цих рядків, що провадження щодо підриву автівки Шеремета точно не постраждало. "Управління Андріюка, чиї кабінети сгоріли, не займалися цією справою, а зосереджене на розслідуванні економічних злочинів", - резюмував інсайдер.

З матеріалів судового реєстру випливає, що Андрій Андрійович та підпорядковані йому слідчі дійсно "опікуються" економічними злочинами, а не безпосередньо "криміналом".

За останні місяці вони виходили до суду з клопотаннями у провадженнях, що стосуються ймовірних зловживань під час видачі дозволів та подальшого будівництва багатоповерхівок в Дарницькому районі Києва, будівництва сходів з Пейзажної алеї столиці, "прихватизації" земель водного фонду площею 157 га в межах території Галицинівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області, схеми незаконного заволодіння водними біоресурсами в акваторії Азовського моря тощо.

Окрім того, управління Андріюка також опинялося в центрі уваги Dетектив-Info через скандальні обшуки та вилучення обладнання для майнінгу в підприємців на Донеччині. Правоохоронці вивезли коштовну електронно-обчислювальну техніку та сховали її в гаражі через закиди про ймовірний зв'язок видобуття криптовалюти з незаконним гральним бізнесом. Адвокати власників майна натякали, що їх клієнтів "кошмарили" працівники ГСУ Нацполіції, аби отримати "відкупні". Згодом суд став на бік майнерів, зобов'язавши поліцію повернути вилучене комп'ютерне обладнання.

Сам Андрій Андріюк, до якого неодноразово зверталися журналісти Dетектив-Info за коментарем з приводу скандальної історії, відмовився відповідати на питання.

Журналістами було виявлено, що дружина підполковника за останні роки стала щасливою власницею п'яти квартир у Києві, а паралельно - користується коштовною іномаркою, яку "важняк" Андріюк не вказав у власній декларації про доходи.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин