19.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним

(Евелін Банев)

Виданий у грудні 2015 року паспорт громадянина України на установчі дані уродженця Донеччини Віктора Края, який було виявлено під час затримання восени минулого року в Києві 57-річного Евеліна Банева на прізвисько "Брандо", що за запитом кількох європейських держав за обвинуваченнями у відмиванні коштів та організації наркотрафику перебуває в розшук Інтерполу, визнано недійсним. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

Згідно із ними, відповідного висновку дійшла службова перевірка УДМСУ в Житомирській області. 19 листопада 2021 року аналогічний вердикт затвердила Державна міграційна служба України, після чого паспорт з тризубом "Віктора Края" було внесено до функціонального модулю "Недійсні документи" Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося: саме цей паспорт та визнання його пред'явника громадянином України призвели до скандального фіналу спецоперації із затримання так званого "кокаїнового короля" Болгарії в Києві.

Як відомо, достойника на прізвисько "Брандо" в компанії двох поплічників "спакували" на парковці ТРЦ "Lavina Mall" по вулиці Берковецькій на початку вересня 2021 року. На офіційному рівні іноземцю загрожувала екстрадиція до країн ЄС: трибуналом Румунії Банева засуджено до 10,5 років позбавлення волі, а в Болгарії - до 6 років тюрми за злочини, пов'язані з участю у незаконному кримінальному угрупуванні та відмиванні коштів.

Втім, після двох тижнів перебування "кокаїнового короля" в Лук'янівському СІЗО, Київський апеляційний суд постановив звільнити його з-під варти. Приводом для відмови у застосуванні будь-якого "запобіжника" Евеліну Баневу служителі Феміди визначили його фактичне визнання громадянином України.

Відповідний паспорт на установчі дані Віктора Края, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, був виписаний 16 грудня 2015 року міграційниками Богунського району міста Житомир. Після оприлюднення такої сенсації можновладці ініціювали аудит, за результатами якого визнали: документ з тризубом, виявлений у Банева, виписали "невстановленій особі", яка повідомила про себе персональні дані донеччанина Края.

Постфактум проголошення такого висновку та анулювання "паспорта-індульгенції" адвокати "Брандо" намагалися в судовому порядку домогтися повернення йому українського громадянства. Втім, суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Оксана Капинос відмовила у задоволенні відповідних зазіхань сторони "Края-Банева".

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин