17.06.2021
У справі про замах на Вячеслава Соболєва вкотре промайнула тінь злодія в законі "Нодара Руставського"

(Нодари Асоян)

Печерський районний суд Києва продовжив до 1 червня 2022 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні щодо невстановлених замовників та співвиконавців замаху на умисне вбивство з корисливих мотивів (ч.2 ст.15, п.п.6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) колишнього депутата Київської обласної ради, бізнесмена Вячеслава Соболєва. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 15 червня 2021 року, ухвалив служитель Феміди Сергій Вовк.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, постріл у автівку Range Rover, за кермом якої перебував Соболєв, кілер здійснив ввечері 1 грудня 2019 року. Інцидент трапився на перетині вулиць Льва Толстого і Тарасівської, куля снайпера увійшла крізь тоноване скло іномарки з боку водія. Сам бізнесмен отримав незначні ушкодження, однак від отриманого поранення в голову загинув його 3-річний син Олександр.

Нагадаємо, що на початку розслідування зухвалого замаху про підозру в причетності до кривавого злочину було оголошено 6 молодикам.

Втім, у подальшому двох достойників вивели з цієї кримінальної справи: йдеться про включено до санкційного списку кримінальних авторитетів під №665 чеченця Ібрагіма Шахгірієва та студента Олександра Раєва.

Раєва вироком Святошинського райсуду Києва від 1 вересня 2020 року засудили за переховування відомостей про вбивство біля ресторану "Маріо" (ч.1 ст.396 КК України) до трьох місяців ув'язнення, одначасно звільнивши його на волю "у зв'язку з відбуттям покарання".

Що ж стосується волелюбного сина Кавказу Шахгірієва, то 2 вересня 2020 року Печерський райсуд столиці затвердив його угоду зі слідством у справі про збут ним боєприпасів (ч.1 ст.263 КК України), якими стріляли в Соболєва. У палаці Феміди кавказцю, якого розшукує Інтерпол за поданням правоохоронців Російської Федерації, присудили покарання у вигляді 3 років тюрми з іспитовим терміном на аналогічний строк, звільнивши з-під варти в залі суду.

Паралельно із цим триває розшук двох вирогідних організаторів зухвалого замаху - уродженця Дніпропетровщини Юрія Ткаченка та чеченця Юсупа Абуєва, що можуть переховуватися від правоохоронців на Кіпрі.

Окрім цього, в жовтні 2020 року до Шевченківського райсуду Києва прокуратура скерувала обвинувальний акт відносно безпосередніх виконавців замаху на життя Вячеслава Соболєва та вбивство його сина: затриманих за гарячими слідами постфактум скоєння зухвалого злочину снайпера Андрія Лаврегу та його навідника Євгенія Семенова.

Як раніше зазначалося в сюжеті Dетектив-Info, Семенов будь-яку причетність до інкримінованих йому епізодів відкидає, а Лаврега в одному з перших засідань частково визнав провину.

Він стверджував, буцімто 1 грудня він намагався залякати, а не вбивати свою "мішень", якою мав виступити геть не Соболєв, а 48-річний уродженець Грузії Нодари Асоян, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Нодар Руставський".

Нагадаємо, що про сам факт існування саме такої інтерпретації подій зразка грудня 2019 року ще у вересні 2020 року повідомляв YouTube-канал нашого видання.

Наразі цю версію в рамках окремого кримінального провадження щодо замовників замаху на Вячеслава Соболєва додатково вивчає слідство.

З матеріалів судового реєстру випливає, що під час здійснення цього розслідування правоохоронці допитали свідка, який показав: на початку листопада 2019 року опівночі, коли вони перебували в кінотеатрі ТРЦ "Лавіна Молл", хтось зателефонував Юсупу Абуєву і він, поспілкувавшись по телефону чеченською мовою, одразу вийшов. На запитання куди він іде, Абуєв сказав, що йому треба терміново зустрітися з особою на прізвисько "Ахмед". Крім того, свідок показав, що зі слів Абуєва і Ткаченка, снайпер Лаврега мав убити особу на прізвисько "Нодар Руставський", якого переплутали з Соболєвим.

Уподальшому правоохоронці встановили, що "Ахмедом", з яким планував зустрічатися організатор замаху, виявився виявився громадянин РФ Магомед Гуциєв, що використовував документи на особу Васамбека Бокова. Згідно аналізу трафіку його мобільного телефону, цей достойник перебував у Києві в день замаху біля ресторану "Маріо".

У лютому поточного року Гуциєва/Бокова, що в червні 2020 року був затриманий правоохоронними органами Грузії за підготовку до вбивства журналіста Георгія Габунії, суд міста Тбілісі засудив до 4 років позбавлення волі. Українські слідчі хочуть допитати "Ахмеда" як свідка, відібрати біологічні зразки (ДНК-профіль), а також провести огляд вилучених правоохоронними органами Грузії речей і документів, зокрема мобільних телефонів та інших електронних засобів. У зв'язку з цим 8 квітня 2021 року Офіс Генерального прокурора скерував до компетентних органів Грузії запит про міжнародну правову допомогу для встановлення замовників вбивства Соболєва.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин