17.06.2021
У справі про замах на Вячеслава Соболєва вкотре промайнула тінь злодія в законі "Нодара Руставського"

(Нодари Асоян)

Печерський районний суд Києва продовжив до 1 червня 2022 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні щодо невстановлених замовників та співвиконавців замаху на умисне вбивство з корисливих мотивів (ч.2 ст.15, п.п.6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) колишнього депутата Київської обласної ради, бізнесмена Вячеслава Соболєва. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 15 червня 2021 року, ухвалив служитель Феміди Сергій Вовк.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, постріл у автівку Range Rover, за кермом якої перебував Соболєв, кілер здійснив ввечері 1 грудня 2019 року. Інцидент трапився на перетині вулиць Льва Толстого і Тарасівської, куля снайпера увійшла крізь тоноване скло іномарки з боку водія. Сам бізнесмен отримав незначні ушкодження, однак від отриманого поранення в голову загинув його 3-річний син Олександр.

Нагадаємо, що на початку розслідування зухвалого замаху про підозру в причетності до кривавого злочину було оголошено 6 молодикам.

Втім, у подальшому двох достойників вивели з цієї кримінальної справи: йдеться про включено до санкційного списку кримінальних авторитетів під №665 чеченця Ібрагіма Шахгірієва та студента Олександра Раєва.

Раєва вироком Святошинського райсуду Києва від 1 вересня 2020 року засудили за переховування відомостей про вбивство біля ресторану "Маріо" (ч.1 ст.396 КК України) до трьох місяців ув'язнення, одначасно звільнивши його на волю "у зв'язку з відбуттям покарання".

Що ж стосується волелюбного сина Кавказу Шахгірієва, то 2 вересня 2020 року Печерський райсуд столиці затвердив його угоду зі слідством у справі про збут ним боєприпасів (ч.1 ст.263 КК України), якими стріляли в Соболєва. У палаці Феміди кавказцю, якого розшукує Інтерпол за поданням правоохоронців Російської Федерації, присудили покарання у вигляді 3 років тюрми з іспитовим терміном на аналогічний строк, звільнивши з-під варти в залі суду.

Паралельно із цим триває розшук двох вирогідних організаторів зухвалого замаху - уродженця Дніпропетровщини Юрія Ткаченка та чеченця Юсупа Абуєва, що можуть переховуватися від правоохоронців на Кіпрі.

Окрім цього, в жовтні 2020 року до Шевченківського райсуду Києва прокуратура скерувала обвинувальний акт відносно безпосередніх виконавців замаху на життя Вячеслава Соболєва та вбивство його сина: затриманих за гарячими слідами постфактум скоєння зухвалого злочину снайпера Андрія Лаврегу та його навідника Євгенія Семенова.

Як раніше зазначалося в сюжеті Dетектив-Info, Семенов будь-яку причетність до інкримінованих йому епізодів відкидає, а Лаврега в одному з перших засідань частково визнав провину.

Він стверджував, буцімто 1 грудня він намагався залякати, а не вбивати свою "мішень", якою мав виступити геть не Соболєв, а 48-річний уродженець Грузії Нодари Асоян, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Нодар Руставський".

Нагадаємо, що про сам факт існування саме такої інтерпретації подій зразка грудня 2019 року ще у вересні 2020 року повідомляв YouTube-канал нашого видання.

Наразі цю версію в рамках окремого кримінального провадження щодо замовників замаху на Вячеслава Соболєва додатково вивчає слідство.

З матеріалів судового реєстру випливає, що під час здійснення цього розслідування правоохоронці допитали свідка, який показав: на початку листопада 2019 року опівночі, коли вони перебували в кінотеатрі ТРЦ "Лавіна Молл", хтось зателефонував Юсупу Абуєву і він, поспілкувавшись по телефону чеченською мовою, одразу вийшов. На запитання куди він іде, Абуєв сказав, що йому треба терміново зустрітися з особою на прізвисько "Ахмед". Крім того, свідок показав, що зі слів Абуєва і Ткаченка, снайпер Лаврега мав убити особу на прізвисько "Нодар Руставський", якого переплутали з Соболєвим.

Уподальшому правоохоронці встановили, що "Ахмедом", з яким планував зустрічатися організатор замаху, виявився виявився громадянин РФ Магомед Гуциєв, що використовував документи на особу Васамбека Бокова. Згідно аналізу трафіку його мобільного телефону, цей достойник перебував у Києві в день замаху біля ресторану "Маріо".

У лютому поточного року Гуциєва/Бокова, що в червні 2020 року був затриманий правоохоронними органами Грузії за підготовку до вбивства журналіста Георгія Габунії, суд міста Тбілісі засудив до 4 років позбавлення волі. Українські слідчі хочуть допитати "Ахмеда" як свідка, відібрати біологічні зразки (ДНК-профіль), а також провести огляд вилучених правоохоронними органами Грузії речей і документів, зокрема мобільних телефонів та інших електронних засобів. У зв'язку з цим 8 квітня 2021 року Офіс Генерального прокурора скерував до компетентних органів Грузії запит про міжнародну правову допомогу для встановлення замовників вбивства Соболєва.

гарячі новини Злодій в законі "Авто Копала" залишив Україну після двох тижнів поневірянь в терміналі D аеропорту "Борисполь" 29.07.2021
Фірми з орбіти "Наріка" та учасника "ОЗУ Савлохова" обшукали по справі злодіїв в законі "Умки" та "Лаші Свана" 25.07.2021
Видворений з України авторитет "Ватулік" в 2012 році врятував майбутнього нардепа 9 скликання від кари злодія в законі "Діда Хасана" 20.07.2021
Печерський суд відпустив злодія в законі "Умку" 09.07.2021
Злодія в законі "Нєдєлю" затримали в Болгарії 08.07.2021
Архів новин