24.01.2022
У справі про замах на авторитета "Лічу" вивчали обставини вбивства топ-менеджера "Київобленерго" та довіреної особи злодія в законі "Гулі"

(Олександр Ліщенко)

Під час спроб встановлення причетних до скоєння влітку 2018 року спроби замаху на життя 52-річного віце-президента Федерації боксу Києва Олександра Ліщенко, якому медійники приписують статус так званого кримінального авторитета на прізвисько "Ліча", правоохоронці витребовували та вивчали матеріали двох гучних проваджень, які було скоєно на Київщині. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

Згідно із ними, наприкінці грудня 2020 року на порядку денному правоохоронців значилося питання щодо об'єднання в одну справу епізодів про розстріл іномарки Ліщенка та розбійного нападу на домівку голови правління "Київобленерго" Івана Поливяного.

Як відомо, в маєток родини топ-менеджера енергокомпанії у селі Білогородка Києво-Святошинського району Київської області ввечері 24 вересня 2017 року проникла четвірка зловмисників.

Вони зв'язали господаря та його дружину, після чого почали бити подружжя, вимагаючи інформацію про місце розташування сейфу. Зрештою, здобиччю нападників тоді стали ювелірні прикраси, а сам Іван Поливяний від отриманих травм помер на місці.

(Іван Поливяний та домівка, де було скоєно зухвалий напад на нього восени 2017 року)

На можливий зв'язок розбійників з будинку топ-менеджера "Київобленерго" та зловмисників, що причетні до спроби замаху на життя екс-депутата Київради Ліщенка, який в буремні 1990-ті роки входив до складу потужного угруповання на чолі з Валерієм Прищиком на прізвисько "Прищ", правоохоронці вийшли завдяки аналізу моніторингів телефонних трафіків певного кола осіб.

Їх достеменно вивчали під час здійснення розслідування гучної історії про розстріл в ніч на 4 червня 2018 року в селі Гореничи Києво-Святошинського району автомобіля Range Rover, в якому разом із водієм Максимом Ковтуненко прямував у справах "Ліча".

Тоді на перехресті вулиць Військова та Вільхова зловмисники влаштували засідку на Ліщенка, випустивши в бік його транспортного засобу близько 30 куль з пістолета-кулемета Scorpion.

(Олександр Ліщенко та розстріляний автомобіль Range Rover)

Внаслідок цього нападу водій Ковтуненко загинув на місці, а віце-президенту столичної федерації боксу вдалося неушкодженим накивати п'ятами. Що ж стосується вирогідних кілерів, то слідство активно відпрацьовувало обставини появи в Україні конкретного достойника кавказького походження.

Згідно одієї з версій, біологічний матеріал цього чоловіка слідчі виявили в салоні машини "Audi", якою могли пересуватися нападники на Ліщенка. Більше того - відповідний ДНК-профіль вже знаходився у базі даних Київського НДЕКЦ, куди буцімто потрапив під час розслідування іншого резонансного злочину.

Йдеться про історію зухвалого вбивства уродженця Донеччини Ельбруса Аскерова - довіреної особи злодія в законі Надира Саліфова ("Гулі"/"Лоту Гулі"). Тіло цього 29-річного молодика з трьома вогнепальними пораненнями було виявлено на початку серпня біля водойми на узбіччі Обухівського шосе.

(Ельбрус Аскеров та автівка, якою він користувався)

(Ельбрус Аскеров разом із братами Саліфовими - злодіями в законі "Гулі" та "Наміком")

Як в подальшому встановить слідство, до ліквідації Аскерова "на грунті сталих неприязних стосунків", причетна трійця чоловіків. Безпосередньому кілеру - уродженцю азербайджанського міста Кюрдамир правоохоронці невдовзі заочно оголосили про підозру. Втім й понині в матеріалах судового реєстру відсутні відомості про його затримання та подальше притягнення до відповідальності.

Додамо, що невдовзі після виявлення трупа Аскерова окремі ЗМІ просували версію щодо ймовірного зв'язку мотивів скоєння цього злочину з із жорстким протистоянням на українських теренах двох етнічних угруповань. Згідно цієї трактовки, Ельбрус Салман-огли міг стати черговою жертвою в конфлікті, що загострився влітку 2018 року між співзасновником ГО "Конгрес київських азербайджанців", авторитетним бізнесменом Олегом Крапівіним ("Олег Бакінський") та кланом злодія в законі "Лоту Гулі".

Прибічники відповідної інтерпретації вказували: страта довіреної особи Надира Саліфова під Києвом виступала своєрідною відповіддю на вбивство, яке було скоєне 3 липня 2018 року біля ресторану "Долма" на вулиці Антоновича в Києві. Тоді жертвою кілерів випало стати азербайджанському достойнику Давуду Агаєву, що раніше вже притягався до кримінальної відповідальності та буцімто входив до близького оточення "Олега Бакінського".

(Місце скоєння вбивства Давуда Агаєва)

Як би там не було, але правоохоронцям вдалося встановити причетного до вбивства Агаєва. Ним виявився його співвітчизник зі спортивним минулим Ясін Гасанов, що й понині перебуває в базі розшуку МВС. Влітку 2020 року азербайджанські ЗМІ повідомили про затримання Гасанова в Баку. Журналісти зазначали, що приводом для ліквідації Агаєва молодик назвав довготривалий конфлікт, який відбувся між волелюбними синами Кавказу.

(Ясін Гасанов)

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин