16.11.2020
У справі про вбивство ювеліра Кисельова відвели присяжну: вона спізнилася на 3 години та з ознаками сп'яніння намагалася увірватися до нарадчої кімнати

Дніпровський районний суд Києва відвів Вероніку Сисоєву, одну з трійки основних присяжних від участі у розгляді кримінальної справи про вбивство відомого столичного ювеліра Сергія Кисельова, замінивши її в складі колегії суду на запасну присяжну Жанну Слободенко. Відповідне рішення було ухвалено за результатами розгляду заяви адвоката потерпілих у резонансній історії - Світлани Ємець.

Ємець закидала Сисоєвій, що та відверто демонструє свою зацікавленість в результатах провадження в інтересах одного з обвинувачених, з адвокатом якого спілкувалася в перервах між засіданнями, а також "вдається до неприпустимих висловлювань на адресу прокурора, емоційно коментує його відповіді та безапеляційно демонструє свою упередженість, заявляючи, що слідчі дії є незаконними та посилається на докази, які ще судом навіть не досліджені".

Позицію Ємець підтримав прокурор, протилежну точку зору висловила сторона обвинувачених. На думку останніх, присяжна хоча й дещо "перегнула палку", однак дала зрозуміти, що є неупередженою.

Сама Вероніка Григорівна, у свою чергу, стверджувала: спроба її відвести є необгрунтованою, бо обов'язків присяжної вона не порушувала і не розголошувала відомості, які безпосередньо стосуються кримінального провадження.

Як випливає з матеріалів суду, наріжним каменем "казусу Сисоєвої" стали події 30 вересня 2020 року. Того дня о 14:30 було заплановано чергове засідання у справі про вбивство Кисельова, де на порядку денному мало стояти вирішення питання щодо подовження строків тримання обвинувачених під вартою, які спливали за дві доби.

Втім, будучи заздалегідь повідомленою про дату та час розгляду, присяжна Сисоєва прибула до палацу правосуддя 30 вересня із запізненням на 2,5 години. На свій захист вона стверджувала, що напередодні захворіла, про що повідомляла секретаря судового засідання телефоном. А коли врешті-решт прибула до палацу правосуддя - усього лише зайшла до приймальні судді Іваніної з проханням надати їй повістку в наступне засідання, однак помічник судді повів себе некоректно. Останній, мовляв, спровокував Сисоєву, після чого - викликав працівників служби судової охорони.

Геть інакше цей інцидент висвітлений у доповідних, які 1 жовтня 2020 року склали з приводу скандальної ситуації помічник судді Андрій Шилохвост та секретар судового засідання Марина Ірклієнко. Вони стверджували, що ледь не одразу після своєї появи в Дніпровському райсуді 30 вересня 2020 року Сисоєва намагалася потрапити до головуючої у справі про вбивство Кисельова, коли остання перебувала в нарадчій кімнаті, вирішуючи питання щодо запобіжних заходів обвинуваченим. У цей момент в присяжної буцімто були наявні ознаки не тільки нежиті та кашлю, а й алкогольного сп'яніння у вигляді стійкого запаху алкоголю з порожнини рота.

Аби вгамувати Вероніку Григорівну працівники храму Феміди викликали представників служби судової охорони. Останні в своїх рапортах зазначали - під час їх спілкування із Сисоєвою 30 вересня 2020 року, від жінки стояв різкий запах алкоголю, вона порушувала громадський порядок, через що її попередили про можливе застосування заходів примусу. При цьому, на запитання чи перебуває Сисоєва у тверезому стані, присяжна зазначила, що приймає лікарські засоби зі специфічним запахом.

Як би там не було, але подальше з'ясування стосунків тоді обірвала поява судді Юлії Іваніної. Служитель Феміди поспілкувалася з Сисоєвою, після чого остання покинула територію суду.

Перебіг відповідного інциденту фіксувався на відеореєстратор. З цих записів випливало - 30 вересня після появи в Дніпровському райсуді Києва Сисоєва дозволяла собі спілкування з обвинуваченими в провадженні, а також нецензурні висловлювання на адресу суду. З урахуванням вищевказаних звитяг, було задоволено заяву про відвод Вероніки Григорівні від участі в розгляді кримінальної справи про вбивство ювеліра Сергія Кисельова.

Нагадаємо, що співзасновника ТОВ "ЮВК-Агат" Сергія Кисельова застрелили в салоні власної автівки біля житлового будинку по вулиці Флоренції в Києві 5 березня 2019 року. У вбивсті ювеліра обвинувачується його колишній бізнес-партнер Сергій Вітюгов на прізвисько "Журналіст", з яким загиблий розпочинав будівництво напівпідпільної "золотої імперії", а згодом - вщент побив горщики.

Вітюгов визнає, що дійсно здійснив фатальний постріл у Кисельова, однак зробив це "рівно за секунду до того", як опонент буцімто планував відкрити вогонь у його бік під час їхньої зустрічі.

Окрім "Журналіста" на лаві підсудних у "ювелірній справі" знаходяться ще двоє чоловіків, яким закидають бандитизм та здійснення серії розбоїв під головуванням Вітюгова. Йдеться про співробітника СБУ Сергія Новікова та пенсіонера ОВС Сергія Павленка.

(Зліва направо: Сергій Новіков, Сергій Павленко та Сергій Вітюгов)

Згідно версії слідства, разом ця трійця здійснювала напади на партнерів Кисельова - Юрія Чорного (24 липня 2017 та 19 липня 2018 року відповідно) та Георгія Козюбу (25 грудня 2017 року), а також планувала аналогічний злочин 5 березня 2019 року щодо самого Сергія Костянтиновича, коли Вітюгов його застрелив.

З усіма деталями скандальної історії можна ознайомитися на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Золота лихоманка по-київські".

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин