24.04.2020
У "справі "Пачі" через загрозу життю в суді допитали свідка. Він має закріпити версію про причетність до вбивства Грека

16 квітня 2020 року в Шевченківському районному суді Чернівців допитали свідка у резонансній справі про вбивство місцевого кримінального авторитета Євгена Боршана на прізвисько "Пача". Відповідні відомості розміщені в судовому реєстрі.

З них випливає, що на допиті свідка під час стадії досудового розслідування провадження щодо розстрілу "Пачі" перед служителями Феміди клопотав старший слідчий з ОВС Нацполіції в Чернівецькій області Роман Чепурняк. Ці заходи він обґрунтував "суттєвим значенням", яке мають покази свідка для встановлення істини в справі, а також наявністю реальної небезпеки життю та здоров'ю свідка.

Як вказує поінформоване джерело Dетектив-Info, мова йде про 26-річного Олександра Чебана, якого раніше було затримано в якості вирогідного посібника вбивства кримінального авторитета з Буковини.

(Олександр Чебан)

Вирогідно, що наразі процесуальний статус Олександра Олександровича в справі буде змінено з підозрюваного на свідка. А за допомогою його свідчень правоохоронці будут намагатися "закріпити" основну версію здійснення злочину.

Наразі вона виглядає так, що до безпосередньої організації та фактичної ліквідації "Пачі" приклали руки Віталій Григорків (на прізвисько "Сліпий") та уродженець міста Суми Андрій Грек. "На 100% правоохоронці певні, що за вбивством Боршана стоїть саме Грек", - вказує наш співрозмовник.

(Віталій Григорків)

(Андрій Грек)

Додамо, що протилежної точки зору притримується місцевий журналіст Василь Забродський. Нагадаємо, що саме він першим виклав у мережі довідку поліції щодо вбивства "Пачі", а згодом повідомляв про затримання двох підозрюваних у причетності до вбивства Боршана. 23 квітня 2020 року медійник опублікував пост на захист ймовірного організатора ліквідації "Пачі".

Мова йде про про того таки 38-річного Андрія Грека, якого слідство по справі про вбивство чернівецького "авторитета" наразі вважає вирогідним замовником скоєння злочину (та за неофіційними відомостями - марно намагається відшукати цього достойника протягом останніх тижнів).

(Андрій Грек)

"Я знаю Андрія Грека більше 10-ти років. Він є серед моїх друзів тут в Фейсбуці. Ми колись навіть разом виїжджали за кордон на турніри. Бо Грек покерист. І покерист дуже хороший... За всі ці роки, я жодного разу не чув, про його так би мовити "інше" життя. Скромний хлопець, який бігає парком і грає тричі на тиждень в міні-футбол. Мужчина, із вельми цікавими сторінками біографії, які стали уроком в житті. А хто їх не має? Головне, що вони в далекому минулому, - зазначив Забродський. - Чомусь не віриться, що Грек і справді був правою рукою "Пачі". Ну не вписується, відомий мені стільки років спортсмен Грек, в психологічний портрет кримінального злочинця. Не складається цей пазл. Швидше за все, Грека справді просто "призначили" винним у вбивстві, щоб приховати реальних замовників і виконавців вбивства безпредельщика. Виявляється, "Пача" був однією з сторін того можливого конфлікту із заїжджими братками, яких брали в "Сонячній долині" минулого року. Саме "Пача", якому було мало грошей з ринку наркоторгівлі, почав шукати відкати із всіх кримінальних схем на територіі Буковини. А коли ти посягаєш на чуже, особливо в кримінальному світі, то доводиться відповідати. Авто йому спалили, бо він був надто охочим до нелегальних доходів перевізників в Європу. А коли зазіхнув на контрабас, то довелось розпрощатись із життям. І "виконання" вбивства з імітацією такого собі дилетанства, виявилось наперед продуманим. Бо якби все було зроблено технічно правильно, то ніхто б не повірив у легенду "помсти Грека". Чому я переконаний, що до вбивства мають стосунок професіонали запитаєте ви? А тому, що вбивство відбулось в момент зміни так званих "охоронців" "Пачі". Коли хлопець, який приїхав з ним, пішов собі попрощавшись, а той що підійшов, залишився з "Пачею". Це була не "стрелка", не бесіда, а просто заміна "охоронців". Про місце і час зміни охорони могли знати лише спецслужби, які "пасли" авторитета. Чи прослуховували телефон, чи здав хтось із найближчого оточення, то вже справа техніки. Але просто так, випадково, спеціально підготовлений бус не міг з’явитись на тому самому потрібному місці і в потрібний час. Як буде далі, побачим. Чи вдасться Греку позбутись цього "призначення" і встояти покаже час".

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин