22.04.2022
У скандалі навколо київського "Premier Palace" виринуло ім'я злодія в законі "Міши Лужнецького"

Один із найстаріших київських готелей - "Premier Palace", опинився в епіцентрі скандалу на тлі військового вторгнення РФ на територію нашої держави та ухвалення законів, які передбачають можливість примусового вилучення майна росіян (та пов'язаних з ними осіб) в Україні. Надбанням широкої громадськості стали події, коли протягом квітня 2022 року роботу п'ятизіркового закладу двічі блокували люди у військовій формі.

Ці особи назвалися активістами, що домагаються націоналізації готелю. Підставою для цього заявлено буцімто дотичність бенефіціарів закладу до лідерів потужного "лужніковського ОЗУ", серед яких - 62-річний громадянин кількох держав (Російської Федерації, Держави Ізраїль, Словаччини та Словенської Республіки) Михаїл Воєводін, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Міша Лужнецький".

Адміністрація "Premier Palace" ці претензії відкидає і наполягає на тому, що готель став мішенню інформаційної та рейдерських атак.

Dетектив-Info відновив хронологію подій та зібрав версії учасників конфлікту.

 

Протест на тлі війни

13 квітня 2022 року на шпальтах суспільно-політичних видань України з'явилися публікації, присвячені скандальним подіям у столичному "Premier Palace". Близько 11 години ранку сюди прибуло близько сотні людей у камуфляжному одязі, які розмістилися в фойє.

Чоловіки почали вимагати, аби готель надав свої номери для проживання вимушених переселенців, чиє житло знищили російські окупанти. А в коментарі журналістам повідомили, що вони хочуть допомогти націоналізувати бізнес, що належить "друзям Путіна".

"У хлопців, які зібрались є інформація із ЗМІ, про фактичних бенефіціарів цього готельного бізнесу. Це громадяни РФ, близькі до (президента РФ Владіміра - Ред.) Путіна люди. Путін нагороджує їх медалями, орденами, там є злодії в законі... Президентом підписаний указ про засади примусового вилучення майна, яке належить РФ та її резидентам. Ми хочемо допомогти державі з виявленням такого майна і націоналізацією", - заявив один із спікерів протестувальників Василь М'ягкий.

На підтвердження своїх слів, активісти розгорнули в фойє "Premier Palace" "схему" буцімто бенефіціарів київського готелю. Згідно із нею, готель входить до сфери впливу неформальної бізнес-групи VS Energy, що розвиває готельно-ресторанний та енергетичний напрямки бізнесу на території нашої держави.

Головний "енергетик" з Лужніків

На сторінках вітчизняних ЗМІ цей холдінг пов'язують із тріумвіратом осіб, що в певних колах асоціюються з так званим "лужніковською групою". Передусім, це заступник голови Держдуми РФ Олександр Бабаков і президент ФК "ЦСКА" Євгеній Гінер, а також вищезгаданий Михаїл Воєводін на прізвисько "Міша Лужнецький".

(Михаїл Воєводін)

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, протягом 2019-2020 років вітчизняні силовики ухвалили низку рішень щодо встановлень відносно "Міші Лужнецького", якого силовики вважають "кримінальним генералом" та лідером потужного "Лужніковського ОЗУ", заборони на в'їзд на територію нашої держави. Однак минулого року адвокати Воєводіна домоглися скасування цих обмежень у адміністративних судах.

Паралельно із цим "Міша Лужнецький" не потрапив до переліку кримінальних авторитетів та "злодіїв в законі", відносно яких навесні-влітку 2021 року за рішеннями РНБО в Україні було запроваджено санкції. Більше того - захисники достойника звернулися до суду, аби той визнав юридичний факт того, що Воєводін не становить загрозу національній безпеці України.

 

Позиція "Прем'єрів"

Зауважимо, що представники готелю спростовують будь-яку причетність до бенефіціарів "Premier Palace" громадян РФ чи то представників так званого "лужніковського ОЗУ". Постфактум візиту активістів на сторінці закладу заявили про спробу незаконного блокування роботи готелю та назвали ці дії "або провокацією, або проявом рейдерства".

Згідно наданої юристами готелю аргументації, розважальний заклад не входить до структури власності ТОВ "Прем'єр Інтернешнл" (серед власників якого - росіяни), а його головним акціонером виступає компанія "PUMORI ENTERPRISES INVESTMENTS LTD".

За інформацією відкритих джерел, бенефіціарами "PUMORI ENTERPRISES INVESTMENTS LTD" виступають громадянин Латвії Віліс Дамбінс та громадянка Франції Наталія Селіванова (яку, до слова, українські ЗМІ називають дружиною Михаїла Воєводіна).

 

Камбек протестувальників та реакція на нього

Як би там не було, але 13 квітня 2022 року після опосередкованого втручання працівників поліції, особи в камуфляжі зрештою залишили "Premier Palace". За тиждень, 22 квітня, певна частина з них повернулася, повторно висунувши вимоги щодо націоналізації закладу.

У готелі кваліфікували дії своїх опонентів як другу протягом одного місяця спробу рейдерського захоплення бізнесу та домагаються притягнення до відповідальності ватажків гурту непроханих візітерів з переліку членів громадської організації "Економічний фронт".

"Серед активних учасників ГО "Економічний фронт", що блокували готель, були: Василь М'ягкий та Роман Сович, які під приводом націоналізації бізнесу здійснюють протиправні дії. За даними медіа, Роман Сович - "командир" неіснуючого спецбатальйону "Тризуб Січ", співвласник охоронно-рейдерської фірми "Ягуар", що, начебто, має відношення до рейдерських атак українського бізнесу з 2014 року", - говориться в заяві на сторінці "Premier Palace" в Facebook.

Паралельно із цим на сайті мережі готелів "Premier" з'явилося повідомлення із засудженням військової агресії РФ в Україні.

Додамо, що постфактум інцидентів навколо столичного "Premier Palace", із публічною заявою вийшла група компаній VS Energy (де-юре бенефіціарами холдингу "ВС Енерджи Інтернейшнл Україна" позначені громадяни Німеччини та Латвії, серед яких - Віліс Дамбінс - компаньйон дружини "Міші Лужнецького" в сфері готельного бізнесу). "Енергетики" також засудили неспровоковане російське вторгнення РФ та виступили на підтримку державності, суверенітету та демократичного розвитку суспільства та економіки України.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин