06.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру

(Віталій Шишов)

Під час відпрацювання версій обставин смерті 26-річного громадянина Республіки Білорусь, співзасновника ГО "Білоруський дім в Україні" ("БДУ") Віталія Шишова, якого 3 серпня 2021 року знайшли повішеним в лісосмузі Святошинського району Києва, правоохоронці здобули певні речові докази, що можуть вказувати на нестабільний психічний стан загиблого. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За словами інсайдера, йдеться про виявлені нюанси медичного захворювання, на яке страждав Шишов, його депресію постфактум смерті батьків, а також віднайдені в мобільному телефоні Xaomi Redmi очільника "БДУ" відомості.

По-перше, під час огляду девайсу померлого Шишова силовики зафіксували специфічний контент, яким цікавився Віталій в останню ніч свого життя. Йдеться про комікс, присвячений самотності та депресії, а також перегляд ним статті з Вікіпедії, присвяченої самопошкодженню (self-harm).

По-друге, в мобільному голови ГО "Білоруський дім в Україні" "копи" зафіксували переписку Шишова з його співмешканкою, громадянкою Республіки Білорусь Боженою Жолудь, датовану 19 червня 2021 року. Відповідно до її змісту, дівчина буцімто мала намір повернутися на Батьківщину.

(Віталій Шишов та Божена Жолудь)

По-третє, в телефоні Шишова був збережений фіскальний чек про купівлю 11 червня поточного року в "Епіцентрі" міста Чернігів речей, які планували використати під час проведення акції "БДУ" в Нових Яриловичах влітку поточного року з перекриття руху вантажного транспорту на україно-білоруському кордоні.

Йдеться про будівельні матеріали, дрова, спальний намет та, серед іншого, мотузку, довжиною 10 метрів. З урахуванням того, що на місці виявлення тіла Шишова, а також під час повторного огляду його помешкання (на вазонах квітів) також виявили мотузки, було призначено їх експертизи.

Додамо, що про факт відшукання в квартирі очільника "Білоруського дому в Україні" мотузки раніше в інтерв'ю виданню "Сьогодні" заявив Сергій Коротких ("Боцман"/"Малюта") - один з фронтменів "азовського руху" та співзасновник ГО "Захист і реконструкція країни" (раніше суду Полтавщини були надані звернення двох осіб, які засвідчили, що членом ЗіРКи виступав розшукуваний Інтерполом 48-річний уродженець Грузії Нодари Асоян, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Нодар Руставський" - детально про це в розслідуванні Dетектив-Info "Волонтер в законі").

"Чув, що силовики знайшли вдома у Шишова шматок мотузки, на якій він був повішений. Нібито встановлюють зараз місце її придбання", - зазначав Коротких, якого за інформацією джерел Dетектив-Info, серед інших осіб перевіряли на вирогідну причетність до смерті керманича "БДУ".

(Сергій Коротких)

Нагадаємо, що Віталій Шишов перебрався до України на початку жовтня 2020 року, аргументуючи це рішення "політичними респресіями", які загрожують йому на території Білорусі. Разом із співвітчизником, 34-річним Родіоном Батуліним (якому наступного дня після виявлення трупа Шишова за ініціативою СБУ було заборонено в'їзд до України) чоловік виступав співзасновником ГО "Білоруський дім в Україні".

2 серпня близько 10 години ранку Шишов вийшов з квартири, яку він винаймав в Святошинському районі Києва по вулиці Бударіна, начебто на пробіжку. Наступного ранку його знайшли повішеним в лісосмузі неподалік, за даним фактом було порушено кримінальну справу про вбивство (ч.1 ст.115 КК України).

За словами очільника Нацполіції України Ігоря Клименка, провідні версії, які розглядає слідство в справі про загибель голови "БДУ" - вчинення самогубства або скоєння умисного вбивства з імітуванням самогубства.

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин