17.05.2022
У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру"

(Олександр Батурін)

У другій декаді березня 2022 року співробітниками СБУ під час проведення оперативних заходів щодо виявлення учасників ДРГ було затримано 52-річного кримінального авторитета Олександра Батуріна на прізвисько "Батура". Про це повідомляє видання Gorlovka.ua та підтверджують два не пов'язаних між собою поінформованих джерела Dетектив-Info.

Згідно інформації інсайдерів, "Батуру" "спакували" напередодні чергового дня народження достойника, який він святкує 23 березня, в одному зі спальних районів Києва. Разом із авторитетом було затримано двох уродженців міста Єнакієве Донецької області - Євгена Ляша та Андрія Мітрохіна.

Після цього трійця на понад місяць "зникла з радарів", жодних повідомлень відносно їх місцезнаходження чи то висунення офіційних підозр не відбулося. Наприкінці квітня з'явилася інформація про те, що через погіршення стану здоров'я "Батура" був прооперований в одній з лікарень Києва та наразі перебуває на волі (так само, як і затримані разом із ним молодики).

Згідно однієї з версій, після ретельної перевірки Батуріна і Ко на предмет причетності до колабораційної діяльності, ці відомості буцімто не знайшли підтвердження. В іншій інтерпретації, авторитета відпустили після того, як за нього внесли "пухкий пакунок" в розмірі від одного до двох мільйонів доларів.

Нагадаємо, що раніше двічі судимий Олександр Батурін на початку 2000-х років вважався так званим "смотрящим" за містом Єнакієве. Його зірка зійшла на кримінальному небосхилі Донеччини паралельно із зростанням впливу в регіоні низки угруповань, які діяли під патронатом народного депутата 6 і 7 скликань Юрія Іванющенка. Подейкували, що саме "Батура" виступав одним із довірених осіб парламентаря.

Після подій Євромайдану Батурін на певний період часу залишив непідконтрольний Донбас. Остання згадка про його появу в регіоні стосується візиту достойника до дитячих установ в підконтрольній угрупованню "ДНР" Горлівці та Харцизьку в червні 2020 року. Тоді "Батура" був презентований в якості "мецената" в компанії 43-річного кримінального авторитета Армена Саркісяна ("Армен Горлівський"), що вважається "тіньовим господарем" Горлівки.

Згідно оперативним зведенням правоохоронців, Батуріна та Саркісяна пов'язує чимало епізодів спільних звитяг. На певному проміжку часу їх стежки на шляху до кримінального Олімпу пролягали паралельним курсом та багато в чому були пов'язані з персоною Юрія Іванющенка. Втім, після подій 2014 року "Армен Горлівський" вирушив у автономне плавання під прапором "ДНР". Подальше зростання його впливу на окупованих територіях Донецької області пов'язують, серед іншого, із зв'язками Саркісяна в кримінальних колах та протекцією з боку силовиків-високопосадовців РФ.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин