07.10.2021
У Києві почався суд над організатором вбивства горлівського авторитета Мазура

(Ігор Колесніков)

Печерський районний суд міста Києва призначив до розгляду по суті обвинувальний акт відносно 46-річного уродженця міста Рівне Ігоря Колеснікова, якому інкримінується незаконний обіг зброї та організація вчинення за попередньою змовою групою осіб замовного вбивства з корисливих мотивів 36-річного горлівського кримінального авторитета Олександра Мазура.

Відповідне рішення у четвер, 7 жовтня 2021 року, ухвалила колегія служителів Феміди у складі головуючої Світлани Шапутько та суддів-учасників - Сергія Вовка і Ірини Литвинової.

Як відомо, 29 липня 2020 року правоохоронці здійснили через журналістів інформаційний вкид, згідно змісту якого випливало - раніше судимого Мазура - кума 49-річного уродженця міста Руставі Георгія Лобжанідзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Куцу", розстріляли на трасі під Пирятином Полтавської області.

Наступного дня факт інсценування ліквідації Олександра Мазура було розкрито. Тоді ж на столичній Троєщині силовики затримали Колеснікова після начебто здійснення ним розрахунку з кілером. Згідно версії слідства, Ігор Анатолійович виступав "замовником" замаху на життя авторитета з Горлівки та особисто підшукав людину на роль найманого вбивці. Але останній вирішив, що не ладен за 25 тисяч доларів брати гріх на душу, та повідомив про злочинні наміри правоохоронців (детально про це - в розслідуванні Dетектив-Info "Живий труп").

Як результат, після затримання Колеснікову, за плечима якого вже була судимість за скоєну на початку 2000-х років крадіжку, оголосили про підозру. Чоловіка помістили під варту, де він утримувався майже 4 місяці, але наприкінці листопада минулого року, про що повідомлялося на сторінках Dетектив-Info - звільнився на волю під заставу в розмірі понад 2 мільйони гривень.

На початку 2021 року справу Колеснікова скерували до Деснянського райсуду столиці, однак тут обвинувальний акт не було прийнято до розгляду. Справу скерували для визначення підсудності до Київського апеляційного суду, що в подальшому закріпив Печерський палац Феміди як місце, де мають вирішити долю організатора замовного вбивства авторитета.

Під час підготовчого судового розгляду прокурор Андрій Зажурило та адвокати Вікторія Тернова і Сергій Жиліч, які представляють інтереси Колеснікова, не заперечували щодо призначення справи до розгляду по суті.

При цьому, у відповідному засіданні, як і в більшості інших, пустувало місце потерпілого від спроби гучного замаху. Як пояснив на відповідне запитання судді Шапутько прокурор Зажурило, відповідний статус в Олександра Мазура відсутній. Більше того - на етапі досудового слідства кримінальний авторитет навіть не був допитаний.

(Олександр Мазур)

Таким чином, наразі виключно надані Мазуром "пояснення", згідно з якими він буцімто нічого не знає про замах на своє життя та роль Колеснікова в цій історії, залишаються ледь не єдиним папірцем, що свідчить про саме по собі існування жертви замовного вбивства. Яку, втім, ніхто з суддів у палаці Феміди так і не побачив.

Інша загадка - це наразі засекречені відомості стосовно розслідування виокремленого провадження відносно замовників ліквідації Мазура. Згідно однієї з версій, цією особою міг виступати відомий земляк кума "Куцу" - Армен Саркісян, що начебто діяв "руками" свого шкільного товариша Єсаї Єнгібаряна.

Свого часу Саркісян та Мазур починали своє сходження на верхівку кримінального Олімпу саме в Горлівці. Втім, надалі між достойниками пробігла чорна кішка, та вони розсварилися вщент.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин