19.03.2020
У Києві брати-гастролери ошукали на півтора мільйона поціновувача старовини, підсунувши під виглядом антикварних червонців дешеві мідяки

Співробітники Національної поліції і прокуратури столиці викрили групу із чотирьох громадян Російської Федерації, які під виглядом продажу нумізматам золотих монет царської чеканки намагалися ошукати покупців та "втюхати" дешеві підробки. Про затримання "на гарячому" шахраїв повідомляє надзорне відомство Києва, паралельно це підтверджують поінформовані джерела Dетектив-Info.

Вони розповідають, що 10 лютого на територію нашої держави прибуло четверо "гастролерів" - уродженців Ставропольського краю. Мова йде про 39-річного Герасима Миколаєнко і трьох братів Гайдукових - 24-річного Павла, на рік його старшого Василя та 26-річного Миколу. Чоловіки оселилися в Борисполі, а паралельно почали підшукувати покупців антикварного товара.

Зокрема, Гайдукови та Миколаєнко пропонували нумізматам придбати в них колекції монет із зображенням останнього російського імператора Миколи II, начебто випущених у 1901 році. 21 лютого 2020 року на вулиці Пушкінській у них відбулася перша угода: російські достойники збули 150 таких монет, натомість отримавши 500 тис. грн. Надалі покупець почав сумніватися в якості золотих "червонців" та звернувся до правоохоронців, які призначили експертизу монет. Вона засвідчила, що чоловіка ошукали: монети насправді виявилися дешевими мідяками (оціночною вартістю кожного не більше 70 гривень), а не раритетним скарбом.

Як наслідок, 25 лютого 2020 року було зареєстровано кримінальне провадження щодо шахрайських дій "продавців антикваріату". Надалі під контролем правоохоронців відбулася друга угода з покупки "псевдочервонців". Цього разу зловмисники намагалися виманити в нумізмата вже 1 млн. грн. в обмін на начебто 800 старовинних монет. Під час передачі грошових коштів "гастролерів" було затримано.

Наразі їх дії кваліфіковано за двома епізодами злочину - шахрайське заволодіння коштами в розмірі 500 тис. грн. та спроба ошукати жертву ще на 1 млн. грн. (ч.3, ч.4 ст.190 КК України).

Як розповіла Dетектив-Info прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, 18 березня 2020 року першому з групи російських достойників судом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою сплати грошової застави у розмірі близько 220 тис. грн. Що стосується його спільників, то відповідні судові засідання заплановані 19 березня 2020 після 15:00.

Додамо, що в інформаційних повідомленнях прокуратури столиці жертвою зловмисників, що прибули до Києва "гастролювати" та ошукувати київських нумізматів, акцентовано: потерпілий є священнослужителем. Видання "Українська правда" зазначає, що мова йде про священника Києво-Печерської Лаври, хоча співрозмовники Dетектив-Info вказують дещо іншу інформацію. Згідно із нею, власником грошових коштів, які в лютому поточного року видурили ставропольські шахраї в поціновувача старовини, назвався такий собі Юрій Прокволіт.

(Юрій Прокволіт з сумкою в руках)

Останній, згідно інформації з відкритих баз даних, значиться як отаман Козацької сотні Хрестителя Іоанна Київського куреня Війська Запорозького.

На початку 2000-х Прокволіт входив до координаційної ради "Загальновійськового союзу України", біля витоків якого стояв екс-нардеп Олег Калашников.

(Архівне фото Прокволіта зразка 2002 року під час його участі в "Загальновійськовому союзі України")

Також про чоловіка відомо, що Юрій Дмитрович "отримав дві вищі освіти, має низку публікацій з питань економіки, політики та військового будівництва". Окрім того, за свою громадську діяльність він був відзначений нагородами від Предстоятеля Української Православної Церкви і Патріарха Олександрійського.

(Юрій Прокволіт по центру)

гарячі новини Злодія в законі "Кобу Руставського" відпустили на волю 03.06.2020
Під Києвом сотня молодиків счинила стрілянину через конфлікт автоперевізників 29.05.2020
Кілерів з "Новопечерських Липок" схопили в Одесі 27.05.2020
Російський злодій в законі з верхівки "Братського кола" "Вадік Білий" гострить лижі в Україну 27.05.2020
У центрі Києва двоє кілерів всадили п'ять куль у члена балканського наркокартеля 26.05.2020
Архів новин