28.07.2021
У iPhone Сергія Олійника знайшли "злодійські списки"

(Сергій Олійник)

Під час затримання підозрюваного в поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) 48-річного уродженця Запорізької області Сергія Олійника, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський" правоохоронці вилучили телефон, в медіагалерії якого знаходилися фотографії так званих "списків", а також бухгалтерської звітності щодо вирогідного "общака", утримувачем якого вважають кримінального генерала. Про це повідомляє понформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, відповідні знимки блокноту з рукописними записами було приєднано до матеріалів справи відносно Олійника та іншого фігуранта спроби силовиків здійснити "форсування Дніпра" - 48-річного уродженця Грузії Лаші Джачвліані, що відомий в статусі "злодія в законі" на прізвисько "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський".

Додаткове підтвердження визнання фотографій, виявлених на iPhone "Умки" речовими доказами редакція Dетектив-Info отримала під час засідань щодо продовження строків тримання під вартою Джачвліані в Печерському райсуді Києва 15 липня 2021 року, а також під апеляційного розгляду провадження щодо Олійника в Київському апеляційному суді 2 червня поточного року.

На відповідних фото, що опинилися в розпорядженні Dетектив-Info, позначені числові та буквені нотатки, що напевно могли відібражати рух грошових надходжень та видатків до так званого "злодійського общаку".

Зокрема, йдеться про вирогідне щомісячне перерахування фінансів з боку різноманітних достойників, а також від кількох установ пенітенціарної системи, на які розповсюджується вплив "Умки". Це ДУ "Житомирська установа виконання покарань №8", ДУ "Львівська установа виконання покарань №19", Солонянська виправна колонія №21, Свердловська виправна колонія №38, Слов'яносербська виправна колонія №60, Дніпровська виправна колонія №89, Синельниківська виправна колонія №94, а також СІЗО Дніпра.

Окрім цього, "списки" містять відомості щодо окремих видатків з "общаку", здійснених протягом 2020-2021 років на потреби злодіїв в законі. Якщо вірити цим нотаткам, то 20 травня 2020 року Тенгіз Чарая на прізвисько "Тенго Гальський" позичив 20 тис. дол., по 20 тис. дол. виділялося на поховання Сачіно Гегечкорі ("Сачіно") і Емзара Джапарідзе ("Кватія"), у грудні 2020 року по 5 тис. дол. передавалося Валерію Шеремету ("Шарік") та Віктору Риженкову ("Петрович"), а ще 20 тис. дол. позичав Варлам Кухіанідзе ("Ватія Кутаїський") на потреби Георгія Гогеліані ("Гія").

Загальний обсяг вирогідного "общака", контроль над яким буцімто міг здійснювати Сергій Олійника, згідно відповідним записам, станом на 28 квітня 2021 року складав близько 502 тис. дол., понад 53 тис. євро та 16 тис. рублів.

Зауважимо, що невдовзі після затримання "Умки" та "Лаші Свана", правоохоронці офіційно повідомили про виявлення та вилучення близько 3,2 млн. дол., які охрестили так званим "злодійським общаком".

У червні 2021 року заступник Голови Нацполіції - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе дав зрозуміти журналістам, що ці фінанси були арештовані. "Адвокати теж працюють і намагаються зняти арешт із цих коштів. Ми намагаємося разом з Офісом генпрокурора його відстояти. В рамках законних процедур у подальшому я не виключаю передачу цих коштів в АРМА", - зазначав він.

З іншими знахідками, віднайденими правоохоронцями під час розлідування справи за підозрою "Умки" та "Лаші Свана", а також версіями щодо вирогідного підґрунтя скандального звільнення Сергія Олійника на волю можна ознайомитися в сюжеті Dетектив-Info:

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин