26.08.2020
Трепак перед звільненням з ГПУ закрив справу про контрабанду півтони колумбійського кокаїну щодо кількох підозрюваних

Печерський районний суд Києва відмовив у скасуванні постанови заступника генерального прокурора Ігоря Мустеци про скасування рішення його попередника Віктора Трепака щодо закриття кримінального провадження стосовно осіб, які підозрюються в організації наркотрафику (ч.3 ст.307 КК України) з Латинської Америки в особливо великих розмірах. Відповідне рішення 18 серпня 2020 року ухвалила слідчий суддя Олена Бусик.

Йдеться про ледь не найгучнішу за останні роки історію викриття каналу контрабанди 400 кг колумбійського кокаїну оціночною вартістю понад 60 млн. дол., про знешкодження якого в липні 2019 року звітували вітчизняні правоохоронці.

Як вже зазначалося в розслідування Dетектив-Info "Біла доріжка для кур'єра" тоді про підозру було оголошено шістьом фігурантам, серед яких голландець Мауріц ван Ванрой, громадянин Великобританії Саннер Дхарміндер Сінк та їх спільники слов'янського походження - Анатолій Коган, Антон Федоров, Василь Месеренко і Олександр Кузнєцов.

Навесні поточного року слідчий у резонансному провадженні погодив із куруючим заступником генпрокурора Трепаком клопотання щодо подовження строку досудового слідства до 12 місяців щодо четвірки підозрюваних.

(ВІктор Трепак)

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, таке прохання правоохоронці пояснювали необхідністю отримати відповіді на запити від компетентних органів США, зняти гриф секретності та долучити до матеріалів провадження НСРД, скласти та повідомити нові підозри фігурантам з урахуванням додаткових епізодів злочинної діяльності, провести одночасні допити підозрюваних та слідчий експеримент за їх участю, а також здійснити переклад матеріалів кримінального провадження на англійську та голландську мови тощо. Зрештою, такі аргументи знайшли підтримку в храмі правосуддя, тож 18 березня 2020 року суддя Світлана Шапутько задовольнила клопотання про подовження терміну слідства в "кокаїновій справі".

Невдовзі після цього куруючий історію "колумбійських наркокур'єрів" заступник генпрокурора Віктор Трепак повідомив, що йде у відставку через конфлікт з новою очільницею Різницької - Іриною Венедіктовою.

Сам Трепак тоді повідомив ЗМІ, що востаннє вийде на роботу 30 березня 2020 року, однак затримався на кулька діб більше. Як наслідок, наказ про його звільнення з посади датовано 2 квітня 2020 року. Того ж дня Венедіктова призначила своїм заступником Ігоря Мустецу, якому відпочатку було передано функціонал повноважень Трепака.

Згодом той таки Мустеца виявив, що в останній день березня 2020 року його попередник своєю постановою закрив провадження щодо окремих фігурантів гучної історії у зв'язку з тим, що силовиками не були встановлені достатні докази для доведення винуватості осіб в суді і вичерпані можливості їх отримати (п.3 ч.1 ст.284 КПК України). Із цим новий заступник генпрокурора не погодився та 3 травня 2020 року - скасував рішення Трепака.

(Ігор Мустеца)

Зі скаргою на такі дії надалі до суду звернувся адвокат одного з підозрюваних "наркокур'єрів", однак цей захисник (до слова, як і представник Офісу Генпрокурора) не з'явився в засідання під час розгляду справи. Неявку до палацу правосуддя суддя Бусик зарахувала як підтвердження того, що заявлені адвокатом вимоги не підтримуються та відмовила у їх задоволенні.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин