05.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві

(Зліва направо: Марко Мільковіч (учасник картелю "Кавач"), Небойша Бугарін (правоохоронець), Вулько Белівук (лідер сербського осередку клану "Кавач"), Радоє Звіцер (ватажок "Кавачу"), Петар Лазович (правоохоронець) та Любо Міловіч (правоохоронець))

Щонайменше двоє діючих високопосадовців з системи кримінальної поліції Чорногорії - 32-річні однолітки Петар Лазович та Любо Міловіч, є членами міжнародного наркокартелю "Кавач", чиєго 39-річного ватажка Радоє Звіцера в травні 2020 року намагалися застрелити балканські кілери на території ЖК "Новопечерські Липки" в центрі Києва . Відповідні висновки містяться в документі Європолу, доступ до якого отримало видання Libertas.

Керуючись матеріалами цієї довідки, яка начебто в липні 2021 року надійшла до поліції та прокуратури Чорногорії з структур Європолу, балканські журналісти випустили матеріал під назвою "Злий лейтенант" та "Джуніор" на службі в Радоє Звіцера". Цей допис грунтується на переписках, які учасники клану "Кавач" протягом 2020-2021 років вели між собою та високопосадовцями силових структур Чорногорії, а також обмінювалися спільними фото та подарунками.

Йдеться про спілкування фігурантів у "хмарному" захищеному месенджері Sky ECC, який використовували балканські достойники. На підставі аналізу отриманих даних, в Європолі звітували про виявлену тісну співпрацю ватажків клану "Кавач" та топ-силовиків Чорногорії. У тексті довідки вказано, що правоохоронці Міловіч та Лазович безпосередньо причетні до налагодження каналів контрабанди зброї, цигарок та кокаїну з Еквадору до ЄС і Австралії, а отримані "перевертнями в погонах" частки прибутків від налагодження протиправних схем сягають десятків мільйонів євро.

Згідно фабули справи, наразі знеособлено трьох безпосередніх учасників приватних переписок у Sky щодо взаємодії чорногорських силовиків та клану "Кавач". Зокрема, лідер наркокартелю Радоє Звіцер використовував нікнейм "Born", Любо Мілович - "Злий лейтенант" та "Офіцер", а Петар Лазович ховався під аккаунтами "Junior" і "Komandos". Окрім цієї трійці, в Європолі вважають: правоохоронці також "зливали" інформацію щодо оперативних планів із протидії картелю "Кавач" ватажку сербського осередку угруповання - Велько Белівуку ("Веля Бєда").

Наразі тривають спроби ідентифікації ще 4 правоохоронців, які активно комунікували з членами наркоугруповання (вони використовували нікнейкми "Тигр", "Ако", "Слободан" і "Ранко"), а також вивчається ймовірна роль у налагодженні процесу співпраці криміналітету та силовиків з боку дружини Радоє Звіцера - Тамари, що як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, виступила своєрідним янголом-охоронцем для свого чоловіка під час спроби його вбивства в Києві.

(Тамара Звіцер та Радоє Звіцер в травні 2020 року в Києві)

Розгляд справи щодо спроби зухвалої ліквідації чорногорського наркобарона українським судом відносно чотирьох виконавців - так званих кілерів з "Новопечерських Липок", так само як і розслідування ймовірної причетності до цього злочину українських правоохоронців та можновладців наразі не завершено.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин