18.05.2022
Суди шість разів відмовили в арешті злодія в законі "Віті Пана", але його продовжують тримати за ґратами

(Віктор Панюшин)

Українські силовики продовжують вперті, однак наразі безрезультатні спроби домогтися винесення судового рішення щодо арешту 63-річного уродженця міста Альметьєвськ, громадянина РФ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан".

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, що цього кримінального генерала, якого оголошено в міжнародний розшук за поданням російських правоохоронців, було затримано на Львівщині наприкінці квітня 2022 року.

Втім, одразу кілька спроб подальшого поміщення "Віті Пана" під арешт шляхом ухвалення відповідного рішення Феміди не мали успіху.

Як вже повідомляв Dетектив-Info, 2 травня слідчий суддя Печерського райсуду Києва Світлана Смик відмовила у тимчасовому арешті "злодія", що має за плечима 9 судимостей та понад чверть століття, проведених за ґратами. Втім, коли Панюшин намагався покинути палац правосуддя, його одразу ж затримали спецпризначенці.

Після цього достойника доправили до Одеси, де наразі розглядається екстрадиційний запит силовиків РФ щодо видачі "Віті Пана". Однак, навіть "зміна локації" не вплинула на позицію служителів Феміди, які продовжують ухвалювати рішення на користь кримінального генерала.

За наявними відомостями, наразі в Південній Пальмірі вже було винесено 5 вердиктів судів, якими повністю відмовлено в поміщенні "Пана" під екстрадиційний арешт. Частину хронології відповідних "гойдалок" на своїй сторінці в Facebook відновила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Dетектив-Info вдалося встановити більш актуальний перебіг судових епопей в Одесі, де прокурори продовжують домагатися екстрадиційного арешту у вигляді поміщення під варту Панюшина. Як раніше повідомлялося на сторінках нашого видання, 4 травня 2022 року кримінального генерала відпускав на волю слідчий суддя Приморського райсуду Андрій Науменко (це рішення, до слова, "встояло" в апеляційній інстанції). Після цього аналогічні рішення 7 та 14 травня винесли ще два "приморські" служителі Феміди Віктор Іванов і Денис Донцов відповідно, а 16 травня - в.о. голови Київського райсуду Одеси Юлія Федулеєва.

Вважається, що юридичним підгрунтям синхронної та одностайної позиції правосуддя всупереч спробам силовиків за будь-яку ціну загратувати Панюшина, виступає його статус набувача захисту. У березні 2020 року "Вітя Пан" отримав біженство на території України, та хоча в подальшому й був його позбавлений (детально про це - в матеріалі Dетектив-Info "Волонтер в законі. Частина друга"), наразі оскаржує це питання в судовому порядку.

Тим не менш, кожного разу після чергового потрапляння прокурорів у "судові лещата" та оголошення служителями Феміди текстів ухвал, якими відмовляли в задоволенні клопотань правоохоронців щодо застосування екстрадиційного арешту у вигляді тримання під вартою для "Віті Пана", "злодію в законі" не дарували можливості насолодитися волею. Із запеклою впертістю правоохоронці кожного разу постфактум засідань продовжують затримувати "злодія в законі", що на момент підготовки цього матеріалу й понині утримується в ІТТ Одеси.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин