21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники"

(Зліва направо: Євгеній Гінер, Михаїл Воєводін та Олександр Бабаков)

Печерський районний палац правосуддя та Київський апеляційний суди синхронно відмовили в задоволенні клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва Першого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів ДБР Офісу Генпрокурора Романа Туліна щодо накладання арештів на пакети акцій 5 обленерго, які зараховують до сфери впливу групи компаній VS Energy. Відомості про це містяться в судовому реєстрі.

З них випливає, що 19 квітня 2022 року відкоша правоохоронцям у їх намаганнях арештувати цінні папери ПрАТ "Кіровоградобленерго", АТ "Херсонобленерго", АТ "Рівнеобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та АТ "Житомиробленерго" відповідно дав слідчий суддя Печерського суду Сергій Вовк. Силовики домагалися скасування такого рішення, однак воно встояло в засіданні апеляційної інстанції 11 травня поточного року.

Згідно фабули справи, наміри можновладців накласти обмеження на акції 5 компаній критичної інфраструктури пов'язані з розслідуванням кримінального провадження за ознаками ймовірного привласнення майна та "вчинення злочинною організацією "Лужники", яке представлене фінансово-промисловою групою VS Energy, умисних дій, з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб" (ч.3 ст.191, ч.2 ст.110, ч.1 ст.255, ч.3 ст.206 КК України). Відповідна справа була внесена до ЄРДР на початку жовтня 2020 року, а 13 травня поточного року (через добу після невдалої спроби накласти арешти на пакети акцій обленерго) факт її розслідування підтвердили журналістам видання "Радіо Свобода" в Офісі Генпрокурора.

"В нас є слідча версія, яка досліджується. Що група громадян Російської Федерації, наближених до керівництва країни-агресора, набула на території України активів критичної інфраструктури та інших комерційних об'єктів шляхом вчинення тих чи інших оборудок та махінацій. Всі ці обставини ми перевіряємо. Наразі досудове слідство триває за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України", - цитували медійники прокурора Романа Туліна.

У матеріалах суду прямо вказано - йдеться про звитяги потужного ОЗУ "Лужники", представленого фінансово-промисловою групою VS Energy. Його ватажками та бенефіцарами вітчизняні силовики вважають президента ФК "ЦСКА" Євгенія Гінера, заступника Голови Держдуми РФ Олександра Бабакова та 62-річного громадянина кількох держав (Російської Федерації, Держави Ізраїль, Словаччини та Словенської Республіки) Михаїла Воєводіна, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Міша Лужнецький".

(Михаїл Воєводін)

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, протягом 2019-2020 років вітчизняні силовики ухвалили низку рішень щодо встановлень відносно "Міші Лужнецького", якого силовики вважають "кримінальним генералом" та лідером потужного "Лужніковського ОЗУ", заборони на в'їзд на територію нашої держави. Однак минулого року адвокати Воєводіна домоглися скасування цих обмежень у адміністративних судах.

Паралельно із цим "Міша Лужнецький" не потрапив до переліку кримінальних авторитетів та "злодіїв в законі", відносно яких навесні-влітку 2021 року за рішеннями РНБО в Україні було запроваджено санкції. Більше того - захисники достойника (незважаючи на факт встановлення відносно його персони зеленого сповіщення в базі Інтерполу) звернулися до суду, аби той визнав юридичний факт того, що Воєводін не становить загрозу національній безпеці України.

Тим не менш, наразі слідство вважає - саме Воєводін і Ко є реальними власниками низки активів в сфері енергетики, видобувної галузі та суб'єктів господарювання готельно-ресторанної інфраструктури (WORLDWIDE HOLDING GROUP CORP, MAVISCO LTD, DELORENIUS LTD, VS Energy Latvia SIA, Urbanic Holding S.A., VS Energy International N.V., TOB "BC ЕНЕРДЖІ ІНТЕРНЕЙШНЛ УКРАЇНА", TOB "BC ГРУП МЕНЕДЖМЕНТ", ПрАТ "УКРАЇНСЬКА ІНОВАЦІЙНО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ", ТОВ "СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА ГОТЕЛЬНА КОМПАНІЯ", ТОВ "ХОТЕЛ ПРОПЕРТІ", ТОВ "ПРЕМ'ЄР ІНТЕРНЕШНЛ" та інші) на українських теренах, для фінансування діяльності яких використовується "Перший інвестиційний банк".

"На даний час існують обґрунтовані підстави вважати, що учасники (службові особи тощо) групи компаній "VS Energy" та низка інших пов'язаних осіб, протягом тривалого часу вчиняли та продовжують вчиняти системні заплановані заходи, направлені на шкоду та підрив суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а також колабораційної діяльності - публічного заперечення здійснення збройної агресії Російською Федерацією проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічних закликів до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України, - зазначено у клопотанні прокурорів щодо ОЗУ "Лужники". - Зазначені дії запроваджуються шляхом реалізації багатогалузевого механізму забезпечення системного контролю над ключовими сферами життя суспільства, що включає: фінансування своєї протиправної діяльності через підконтрольні, юридичних та фізичних осіб, офшорні компанії, одержання прибутку від діяльності на території України, забезпечення контролю на об'єктах критичної інфраструктури громадянами Російської Федерації, шляхом придбання контрольних пакетів акцій відповідних підприємств, підрив обороноздатності та економічної безпеки держави, виведення коштів та їх легалізації через підконтрольні банківській установі підприємства".

Зауважимо, що відповідні аргументи прокуратури суди першої та другої інстанцій визнали "формальними". Шальки терезів служителів Феміди на бік силовиків не схилив навіть той факт, що постановою від 13 квітня 2022 року прокурора Туліна пакети акцій 5 обленерго було визнано речовими доказами.

Додамо, що саме 13 квітня навколо іншого об'єкту, контроль над яким приписують ОЗУ "Лужники" - київського "Premier Palace" вибухнув скандал, про нюанси якого раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info. Тоді роботу перлини готельної імперії угруповання розпочали блокувати особи в камуфляжній формі, які висловлювали наміри щодо необхідності націоналізації закладу. Підставою для цього заявлявся буцімто зв'язок власників одного з найстаріших готелів столиці з Воєводнім, Гінером та Бабаковим.

У свою чергу, "готельєри" відповідні закиди спростували та повідомили про спробу рейдерського захоплення закладу. Після цього на офіційних сторінках групи компаній VS Energy та сайті мережі готелів "Premier" з'явилися повідомлення із засудженням військової агресії РФ в Україні.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин