02.06.2021
Суд закрив справу про побиття ірпенського активіста "смотрящим" за Бучею та Бородянкою

(Кирило Лі)

Ірпінський міський суд Київської області закрив кримінальне провадження за обвинуваченням в умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч.1 ст.122 КК України) щодо 38-річного уродженця міста Горлівка Донецької області Кирила Лі, який відомий в статусі так званого "смотрящего" від представників еліти кримінального світу за Бучею та Бородянкою на прізвисько "Китаєць"/"Корейка". Рішення про задоволення відповідного клопотання адвоката достойника 26 травня 2021 року ухвалив служитель Феміди Валерій Линник.

На закритті справи у зв'язку із закінченням строків досудового розслідування захист Лі наполягав у підготовчому судовому засіданні, де мала розглядатися історія побиття активіста Володимира Позиніча, яке вважалося своєрідним відлунням скандалу, що протягом 2018-2019 року тривав у місті Ірпінь.

(Володимир Позиніч)

Тоді в "українському Чикаго" група місцевих мешканців ЖК "Rich Town" (зокрема, й Позиніч) публічно скаржилася на свавілля фірми-забудовника, чию власницю пов'язували з місцевим мером Володимиром Карплюком. Представники ініціативної групи висвітлювали подробиці своєї боротьби у ЗМІ та соцмережах, після чого активістів почали переслідувати негарадзи.

Зокрема, зранку 31 березня 2019 року Володимир Позиніч повідомив, що невідомі зловмисники розбили скло в його автівці та порізали колеса. Цей інцидент чоловік вважав "розплатою" за власні публічні виступи з критикою ірпінських забудовників та можновладців.

На цьому неприємності щодо Позиніча не завершилися. Згідно фабули кримінальної справи, коли близько 11 години 31 березня 2019 року чоловік перебував поряд з будинком ЖК "Rich Town", до нього звернулися достойники з пропозицією "відійти поговорити". Втім, замість розмови та конструктивного діалогу активіста почали відчайдушно лупцювати по голові, внаслідок чого в Позиніча діагностували закриту черепно-мозкову травму, перелом кісток носу та носової перетинки, гематоми обох повік тощо.

У травні 2020 року, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, за наслідками цієї історії про підозру було повідомлено "смотрящему" Лі.

Ще влітку минулого року обвинувальний акт відносно "Корейки" було скеровано до суду, однак через питання визначення підсудності "провадження" певний час "блукало" між Васильківським міськрайонним, Київським апеляційним та Ірпінським палацом правосуддя. На етапі підготовчого розгляду в суді "українського Чикаго" захист Лі заявив клопотання на закритті справи на підставі ст.284 КПК України - у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування.

Оглянувши матеріали провадження, суддя Линник дійшов висновку про задоволення відповідного звернення. Своє рішення він аргументував тим, що строки досудового розслідування стосовно побиття ірпінського активіста вичерпалися ще 15 липня 2020 року, однак тільки наступного дня (тобто, поза межами граничного строку слідства) захисту "смотрящего" відкрили матеріали справи та склали/затвердили обвинувальний акт. Більше того - у подальшому правоохоронці ще майже на місяць "забарилися" зі скеруванням обвинувального акту відносно Кирила Лі до суду (відповідне звернення датується 14 серпня 2020 року).

гарячі новини Злодія в законі "Принца" звільнили від відповідальності за зберігання кокаїну 11.06.2021
На Одещині кілер чотирма пострілами з нагану вбив кримінального авторитета "Паню" 08.06.2021
Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського" 02.06.2021
Злодія в законі "Армена Хохла" оголосили в розшук 02.06.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана" 29.05.2021
Архів новин