06.02.2020
Суд визнав законною прострочену заборону на в'їзд в Україну злодію в законі "Куцу"

(Георгій Лобжанідзе)

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду визнав правомірною заборону на в'їзд до України, строк дії якої сплив понад 2 роки тому, так званому "злодію в законі" Георгію Лобжанідзе на прізвисько "Куцу". Відповідне рішення постановила колегія у складі головуючого Михайла Смоковича та суддів Володимира Бевзенка і Надії Данилевич, задовольнивши позов представників Державної міграційної служби України.

Юридична суперечка між "королем злочинного світу" та українською владою бере свій початок від початку квітня 2013 року, коли директор Департаменту у справах біженців та іноземців ДМСУ виніс постанову про заборону в'їзду на територію України "Куцу" строком на п'ять років.

Відповідне рішення базувалося на тому, що неодноразово засуджений на території Грузії уродженець міста Руставі від 23 травня 2012 року був позбавлений громадянства України (що було присвоєно йому на підставі сфальшованих даних в 2007 році). А також спиралося на довідку з рапорту співробітників ГУБОЗ МВС. У ній вітчизняні правоохоронці, посилаючись на інформацію від грузинських силовиків, віднесли Лобжанідзе до категорії "злодіїв в законі", що підтримує злочинні традиції та може впливати на криміногенну ситуацію в Україні.

Три роки потому Лобжанідзе почав переконувати суддів: про саме існування факту заборони йому на в'їзд він дізнався тільки влітку 2016 року. Ба більше - на той час вже майже десять років як Георгій Шакройович перебрався на територію України, де отримав паспорт, ІПН та обзавівся родиною.

На користь "Куцу" також працювало й те, що на той час, навіть попри існуючу щодо нього заборону на в'їзд, король злочинного світу перебував на території України. Цей факт визнавали навіть правоохоронці. Зокрема, на початку липня 2016 року керманич столичного управління Нацполіції Андрій Крищенко звітував одразу про два випадки затримання "Куцу" на Київщині.

А вже в серпні 2016 року Лобжанідзе звернувся до суду, де просив визнання протиправним та скасування рішення "міграційників". Розгляд його справи затягнувся на кілька років.

Спочатку суд першої інстанції 19 липня 2017 року встановив обґрунтованість дій ДМСУ про заборону "Куцу" в'їзду в Україну. Однак вже за півроку кардинально іншої думки пристала колегія Київського апеляційного адміністративного суду. Його постановою від 22 січня 2018 року заборону щодо Лобжанідзе було скасовано. Служителі Феміди дійшли висновку про відсутність фактів того, що Георгій Шакройович "будь-якими діями з 2007 року впливав на криміногенну ситуацію в Україні, чи притягувався до кримінальної відповідальності, чи порушував суспільний порядок". І встановив у діях міграційної служби порушення: мовляв, вони не перевірили, чи дійсно "король злочинного світу" на момент, коли йому "опускали завісу" на кордоні мав статус іноземця, а не громадянина України.

В ДМСУ не погодилися з цим, та звернулися з позовом до касаційної інстанції, де наполягали - встановлюючи заборону на в'ізд на територію України "Куцу" керувалися законом та відповідними інструкціями щодо іноземців. В суді пристали до позиції, що українські можновладці в "питанні Лобжанідзе" відпочатку діяли правомірно. Річ в тім, що на час винесення рішення про заборону в 2013 році уродженець Руставі де-юре вже був позбавлений українського громадянства, та вважався громадянином Грузії.

Таким чином в КАС Верховного суду прийшли до висновку про правомірність рішення ДМСУ про заборону Георгію Лобжанідзе в'їжджати на територію України. Втім, ця постанова є здебільшою силою "Пірровою перемогою" вітчизняних можновладців, адже станом на сьогодні п'ятирічний строк "табу" на відвідини нашої держави "злодія в законі" сплинув.

Наразі щодо "Куцу" існують ще дві окремі постанови щодо заборони йому на в'їзд до України. 3 травня 2018 року такий документ щодо короля злочинного світу як громадянина Грузії на п'ятирічний термін (до 3 травня 2023 року) вийшов з-під пера співробітників СБУ, а 19 грудня 2018 року - вже з лав в ДМСУ і на три роки, де Лобжанідзе фігурує як особа без громадянства. Наразі обидва рішення "злодій в законі" оскаржує і, як зазначав Dетектив-Info, продовжує перебувати на території нашої держави. Неодноразові його затримання протягом останніх років та гучні заяви про видворення так не призвели до фактичного результату з боку проваоохоронців. 

гарячі новини Печерський суд визнав необґрунтованою підозру екс-заступнику начальника поліції Київщини 24.09.2020
В офісах "Формули смаку" кропивницьких екс-нардепів силовики відшукали 45 мільйонів "чорної готівки" (відео) 23.09.2020
Злодія в законі "Мамуку" зі скандалом та з третьої спроби таки запроторили на два місяці до Миколаївського ПТПІ 21.09.2020
Кривдником Володимира Балуха виявився молодик, якого навесні позбавили прав за "п'яний дуплет" за кермом 18.09.2020
Зі справи про розстріл буковинського авторитета "Пачі" вивели фігуранта, який у суді дав покази проти учасників вбивства 18.09.2020
Архів новин