13.02.2020
Суд виправдав екс-начальника Одеського СІЗО, де розчленували інспекторку

Колишнього начальника "Одеської установи виконання покарань №21" Вячеслава Коваля, якого обвинувачували в службовій недбалості (ч.2 ст.367 КК України), що призвела до вбивства ув'язненим Василем Чемеризом на території господарського подвір'я інспектора відділу режиму і охорони Олени Порошенко у зв'язку із недоведеністю в його діянні складу кримінального правопорушення визнано невинуватим та повністю виправдано.

Вячеслав Коваль (крайній ліворуч)

Відповідний вирок 30 січня 2020 року виніс суддя Малиновського районного суду Одеси Дмитро Передерко.

Мова йде про скандальні події, що мали місце 17 серпня 2017 року. Тоді Чемериз зарізав ножем дівчину-інспектора СІЗО, а згодом сокирою розчленував її тіло та помістив до сміттєбаку. Проведена службова перевірка Мінюсту встановила, що вбивця Порошенко начебто постійно проживав на території свинарника та мав під рукою колюче-ріжуче приладдя.

За версією держобвинувачення, Коваль знав про відповідне порушення режиму Чемеризом, але не вжив необхідних заходів щодо обшуку та вилучення ножа. Втім, свою вину Вячеслав Леонтійович категорично заперечував. Він свідчив, що СІЗО регулярно перевіряли співробітники прокуратури Одеської області, та не знаходили відповідних порушень.

Залучений до справи у якості свідка помічник начальника слідчого ізолятора розповів, що в установі арештантів дійсно виводили на господарські роботи (за винятком тих, хто підозрювався чи був засуджений за тяжкі злочини). Та зазначив: колюче-ріжуче приладдя ув’язненим видавали тільки після проведення інструктажу з техніки безпеки, а ввечері - забирали. Ці інструменти мали б зберігатися у сейфі чергового.

Працівники СІЗО показали: їм невідомо, за чиєю ініціативою та з яких саме причин Василь Чемериз залучався до господарчих робіт. Вони вважали відповідні факти сумнівними з точки зору закону та додавали - це було б неможливо без складання відповідних рапортів на вивід ув'язнених, підписувати які мають повноваження начальник установи та його заступник.

Вивчивши справу, суддя Передерко пристав до думки, що смерть Олени Порошенко настала в результаті умисних дій Василя Чемериза, а не ігнорування/зловживання керманичем слідчого ізолятору покладених на нього обов'язків. З урахуванням цього, суд дійшов висновку про відсутність в діях Коваля об’єктивної і суб’єктивної сторони злочину.

Олена Порошенко

Раніше - 17 травня 2019 року Малиновський районний суд Одеси засудив вбивцю Олени Порошенко до довічного позбавлення волі (за п.13 ч.2 ст.115 КК України). Свою провину у сокєнні злочину Василь Чемериз не визнав та говорив, що під час перебування в СІЗО він був переведений у свинарник вказаної установи, де начебто проявляв принципову позицію щодо недопущення розповсюдження наркотичних засобів, через що у нього виник конфлікт із окремими працівниками ізолятору, зокрема заступником начальника з оперативної роботи СІЗО Сергієм Нікітіним.


Чемериз називає осіб, які начебто спонукали його до скоєння вбивства дівчини в СІЗО (з 0:30)

Обставини, що передували вбивству інспекторки Чемериз пояснював так: до нього прийшов Нікітін та наказав вбити Порошенко, висуваючи погрози життю та здоров'ю сестрі та матері ув'язненого. Під тиском Василь погодився: 17 вересня 2017 року йому зателефонував той таки заступник начальника з оперативної роботи СІЗО та повідомив, що на території установи зараз буде знаходится обрана жертва - дівчина Олена. Арештант покликав її у свинарник, де надалі вбив.

Схожу версію розповідав журналістам постфактум трагедії в СІЗО і сам екс-начальник "Одеської установи виконання покарань №21". За словами Коваля, вбивство Олени Порошенко було замовним для того, аби підставити та звільнити його.

Чоловік розповів, що ставши начальником СІЗО, він заборонив наркобізнес і посилив режим: "Вивіз в інше СІЗО так званого "смотрящего" на прізвисько "Нанік". "Блатні" розлютилися, мене вирішили зняти. Перше вбивство в СІЗО сталося за три тижні - зек зарізав зека. За це мене дисциплінарно покарали". За кілька діб після цього прямо на території установи загинула Олена Порошенко.

Серед прізвищ "відповідальних" за планування та виконання злочину Коваль називав тодішнього начальника оперативної служби управління Дмитра Ярунічева: "Це він склав схему вбивства, він же розмовляв зі "смотрящим" "Фростом". Він працював із заступником начальника з оперативної роботи СІЗО Сергієм Нікітіним. Того дня саме Нікітін виводив Чемериза: сказав корпусному, що той піде прибирати туалет".

гарячі новини Замовника та виконавця замаху на очільника УСР Закарпаття будуть судити в Києві 06.08.2020
Організатора замаху на горлівського авторитета Мазура раніше затримували в Києві як соратника "злодія в законі" Гели Кардави 04.08.2020
Об'єднаний Конгрес азербайджанців України оголосив "Еміля Варшавського" та ще одного учасника різанини в "Трьох баранчиках" Одеси своїми волонтерами 04.08.2020
Організатором серії вибухів у Києві виявився замовник підриву власника троєщинського "Шервуду" 03.08.2020
Злодій в законі "Полік" вимагав 1 мільйон за моральну шкоду та український паспорт, але натомість опинився в ПТПІ 03.08.2020
Архів новин