23.06.2022
Суд відпустив на волю грузина з банди рекетирів, що "кошмарила" бізнес під патронатом злодія в законі "Хусейна Сліпого"

(Зураб Квітаішвілі крайній ліворуч)

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання про продовження строку безальтернативного тримання під вартою 40-річного громадянина Грузії Зураба Квітаішвілі, якого підозрюють у вимаганні (ч.4 ст.189 КК України) 1 млн. дол. у складі угруповання, координацію звитяг якого приписують 56-річному Хусейну Ахмадову, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Хусейн Сліпий". Відповідне рішення 13 травня 2022 року ухвалила служитель Феміди Олеся Батрин.

Згідно із ним, суддя постановила негайно звільнити з-під варти Квітаішвілі та перевести достойника на нічний домашній арешт (із забороною залишати житло в проміжку часу з 21:00 до 07:00) з покладенням низки обов'язків, серед яких - носіння електронного засобу контролю. Наразі пом'якшення "запобіжника" чоловіку оскаржується прокуратурою в апеляційній інстанції.

Нагадаємо, що за ґратами Зураб Квітаішвілі перебував від 22 січня поточного року. Згідно фабули його справи, разом із двома іншими зловмисниками від листопада 2021 року він кошмарив підприємця в Києві, вимагаючи від нього передачі неіснуючого боргу в еквіваленті 15 Bitcoin або 1 млн. дол. Зустрічі із жертвою рекетири проводили в столичному ресторані "Marokana" на Печерську, підкріпляючи свої погрози нанесенням тілесних ушкоджень.

Після цього потерпілий звернувся до правоохоронців, під контролем яких 21 січня 2022 року було здійснено передачу частини коштів у розмірі 70 тис. дол. Постфактум відповідного рандеву грузина Квітаішвілі було затримано.

Згідно версії правоохоронців, до складу викритої банди рекетирів входили здебільшого іноземці - громадяни РФ та уродженці країн Близького Сходу. Що ж стосується "патронату" ОЗУ з боку представників еліти кримінального світу, то координатором угруповання силовики вважають чеченського злодія в законі "Хусейна Сліпого", якого навесні 2021 року під №49 було внесено до санкційного списку РНБО.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин