02.03.2020
Суд відпустив киргиза, якого затримали разом із вбивцями пластичного хірурга Сотника

(Баязет Шамшиєв)

Ріпкінський районний суд Чернігівської області відмовив у задоволенні позову Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про примусове видворення за межі нашої держави 36-річного громадянина Киргизької Республіки Баязета Шамшиєва, якого було затримано 14 лютого 2020 року разом із його земляками Ермеком Кудайназаровим та Махаматякубом Маматкодіровим, що підозрюються у скоєнні умисного вбивства пластичного хірурга Андрія Сотника в столиці, вчиненого групою осіб на замовлення та з корисливих мотивів (п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України). Відповідне рішення 17 лютого 2020 року ухвалив суддя Валерій Сташків.

З нього випливає: міграційники клопотали про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення з поміщенням до ПТПІ та примусового видворення Шамшиєва, якого в рамках розслідування резонансої справи щодо вбивства лікаря Сотника було затримано працівниками Шевченківського управління поліції Києва. Правоохоронці встановили відсутність у цього киргиза документів, що дають право законно перебувати на території нашої держави. Та внесли подання про винесення рішення щодо заборони останньому в'їзду до України строком на п'ять років.

В суді було встановлено: після "пакування" Баязета Шамшиєва "копи" передали його у розпорядження уповноважених осіб ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області. А ті, у свою чергу, притягли киргиза до адмінвідповідальності за порушення встановленого порядку перебування іноземців в Україні (ч.1 ст.203 КУпАП), затримали та помістили до Чернігівського пункту перебування іноземців та осіб без громадянства.

Можновладці оперували тим, що земляк кілерів пластичного хірурга Сотника нелегально перебуває на території України, у нього відсутній документ на право виїзду з нашої держави, а також наявні підстави вважати, що надалі Шамшиєв "буде ухилятись від виконання рішення про його примусове повернення, в разі його прийняття".

З таких підстав головний спеціаліст відділу ідентифікації та забезпечення видворення управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії столичного управління ДМСУ Михайло Мельник клопотав про необхідність подальшого утримання киргиза в ПТПІ (куди Баязета передали ще 14 лютого). Сам чоловік, який прибув до України ще у листопаді минулого року авіаційним сполученням через аеропорт Одеси, заперечив проти цього. Та у своїй промові виявив побажання якнайшвидче повернутись на Батьківщину, аби уникнути подальшого перебування в ПТПІ.

Заслухавши аргументи сторін суперечки, суддя Сташків наголосив: незважаючи на заявлену позицію можновладців щодо необхідності депортації Шамшиєва міграційники "дали в штангу", бо уповноваженими особами відомтсва рішення про примусове повернення громадянина Киргизської Республіки за межі території України не виносилось.

"На думку суду, відсутні правові підстави для задоволення позову та примусового видворення за межі території України громадянина Киргизької Республіки Шамшиєва, враховуючи те що рішення відповідним компетентним органом про примусове повернення не приймалось, відтак через відсутність прийняття попереднього рішення органом міграційної служби про примусове повернення відповідача, у суду відсутні повноваження на примусове видворення іноземця чи особи без громадянства до прийняття компетентним органом щодо останнього рішення про примусове повернення та ухиленні цієї особи від виконання рішення при примусовому поверненні або наявність підстав вважати, що така особа ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, - зазначено у тексті рішення Ріпкінського райсуду. - З огляду на похідний характер вимог про затримання іноземця, з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення від прийняття судом рішення про примусове видворення іноземця за межі території України, на думку суду, відсутні правові підстави для затримання Баязета Шамшиєва, з поміщенням до ПТПІ, як з метою ідентифікації, так і з метою забезпечення примусового видворення".

Що ж стосується інших громадян Киргизької Республіки, які були затримані за підозрою у причетності до вбивства 2 лютого 2020 року у дворі житлового будинку по вулиці Саксаганського, 117 в Солом'янському районі столиці 43-річного очільника клініки пластичної хірургії DMK Ukraine, то 15 лютого Шевченківський районний суд Києва арештував без права на заставу вирогідного кілера Махаматякуба Мамткодірова (окрім вбивства йому інкримінується ще й підробка документів) та його спільника Ермека Кудайназарова.

гарячі новини Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю 03.04.2020
Dетектив-Info публікує фото з місця загибелі бізнесмена Федіра Шпига 31.03.2020
Карантин не перешкода: в Одесі затримали "злодія в законі" "Авто Копала" 31.03.2020
Згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" Панюшина підчистили з ЄРСР 31.03.2020
"Чорні нотаріуси", "перевертні в погонах" та квартира "Солохи": як діяла банда, що за три роки "віджала" сотні автівок з штрафмайданчиків 30.03.2020
Архів новин