03.08.2021
Суд відмовив у заочному арешті "Молдована", бо відносно нього не встановили "червоне сповіщення" в Інтерполі

(Юрій Єриняк)

Солом'янський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання правоохоронців щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно 54-річного керівника благодійного фонду "Хорст" Юрія Єриняка, який відомий у певних колах в статусі так званого "авторитетного бізнесмена" на прізвисько "Молдован"/"Юра Молдован". Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру наприкінці липня 2020 року, ухвалила служитель Феміди Ганна Сергієнко.

З його тексту випливає - силовики клопотали про застосування заочного арешту розшукуваного вітчизняними правоохоронцями "Молдована" за підозрою у викраденні (ч.3 ст.146 КК України), катуванні (ч.2 ст.187 КК України) та вимаганні (ч.4 ст.189 КК України) 200 млн. дол. в колишнього гендиректора ПрАТ "Нафтогазвидобування", а нині - народного депутата 9 скликання Олега Семінського зразка 2012 року.

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, наприкінці лютого 2021 року підозри у відповідній історії було виписано 5 достойникам. З них наразі за ґратами перебуває тільки один чоловік - очільник Федерації гандболу України Андрій Мельник на прізвисько "Длінний".

Інші фігуранти "нафтогазового кіднепінгу" 9-річної давнини перебувають на волі, відносно них було застосовано більш м'які запобіжні заходи. Йдеться про Андрія Шикору ("Каратист"), депутата Закарпатської облради Степана Деркача та екс-міністра транспорту, нардепа кількох скликань Миколу Рудьковського.

Що ж стосується колишнього учасника ОЗУ "Башмаки" Єриняка, то від 12 березня 2021 року постановою прокурора його оголошено в національний розшук. Вважається, що Юрій Григорович разом із родиною залишив Україну за кілька днів до святкування власного 54-річчя в лютому поточного року, відлетівши до Об'єднаних Арабських Еміратів.

Згідно твердженням його захисників, фундатор благодійного фонду "Хорст" вважає інкриміновані йому претензії в дотичності до "справи Семінського" необґрунтованими. Адвокати "Молдована" наполягають - їх клієнт не мав і не має намірів переховуватися від силовиків, а його поточний виїзд за межі України та подальше неповернення обумовлюються станом здоров'я вагітної дружини Єриняка.

(Юрій Єриняк (по центру) в оточенні своїх адвокатів - Гліба Федура та Владислава Семенченка)

Як би там не було, але ще 17 березня поточного року ухвалою слідчого судді Печерського палацу правосуддя було надано дозвіл на затримання "Молдована" з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. В подальшому епізод достойника було виокремлено з "великої справи Семінського" в окреме провадження, в рамках якого 30 червня 2021 року прокурор оголосив його в міжнародний розшук.

Ця постанова, що була спрямована для організації виконання на адресу Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України із запитом щодо публікації Генеральним секретаріатом Інтерполу "червоного сповіщення" відносно Єриняка, наразі й виступає лакмусовим папірцем історії "Молдована".

(Юрій Єриняк та його охорона)

Річ у тім, що як повідомив у своєму листі №ІР/10727/21/F12/17300 від 14 липня 2021 року очільник Укрбюро Інтерполу Василь Неволя, його Департамент не має можливості коректно виконати вищзгаданий запит Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора. Мовляв, запит щодо Єриняка був оформлений не так, як вимагає інструкція "Про порядок використання правоохоронними органами України інформаційної системи Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол". Більше того - працівники Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України не здійснюють ні оперативно-розшукову діяльність, ні досудове розслідування, а також не виконують доручення слідчих на проведення слідчих (розшукових) дій.

(Василь Неволя)

З урахуванням цього, а також відсутності публікації щодо встановленого "червоного сповіщення" відносно керівника "Хорсту" в обліках Інтерполу, слідчий суддя Сергієнко дійшла висновку - "Юра Молдован" не є таким, що оголошений у міжнародний розшук, а стороною обвинувачення лише ініційовано відповідний процес. Та ухвалила відмовити у задоволенні клопотання щодо його заочного арешту.

З відповідним рішенням не погодилися представники Офісу Генпрокуратури - оскарження вердикту Солом'янської Феміди щодо Єриняка в Київському апеляційному суді заплановано на 10 серпня 2021 року.

З іншими скандальними нюансами звитяг "Молдована" можна ознайомитися в публікації Dетектив-Info "Юрій Єриняк та голі пістолети"

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин