28.04.2020
Суд продовжив термін розслідування справи про 400 кіло кокаїну з Колумбії

Печерський районний суд Києва продовжив до 3 липня 2020 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні щодо організації транспортування та реалізації наркотиків (ч.3 ст.307 КК України) з Латинської Америки в особливо великих розмірах. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині 27 квітня 2020 року, ухвалила слідчий суддя Світлана Шапутько.

Мова йде про загадкову історію ледь не найгучнішого за останні роки викриття каналу контрабанди колумбійського кокаїну, детально з якою можна детально ознайомитися на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Біла доріжка для кур'єра". Принагідно лише нагадаємо, що за результатами першого етапу реалізації підозри по справі було оголошено 6 особам.

Зокрема, організаторами злочинної схеми слідство вважало голландця Мауріц ван Ванроя та громадянина Великобританії Саннера Дхарміндера Сінка, а їх спільниками - Анатолія Когана, Антона Федорова, Василя Месеренка та росіянина Олександра Кузнєцова.

Частину придбаного достойниками наркотика (25 брикетів вагою по 1,2 кг кожен) правоохоронці виявили в автівці під час затримання посеред Києва, а ще понад 200 кілограмів - вилучили в помешканні, яке винаймали Сінк з ван Ванроєм. Відпочатку іноземців та наркокур'єві було взято під варту, але згодом їм було пом'якшено запобіжні заходи та вни вийшли на волю.

Наразі Сінка оголошено в розшук, а з усього загалу підозрюваних по справі під вартою залишається тільки голландець ван Ванрой. 23 березня 2020 року Печерський райсуд столиці продовжив достойнику запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою сплати застави в розмірі 3 млн. грн.

Напередодні цього прокурор по справі Дмитро Порохницький звернувся до суду із клопотанням про продовження строку розслідування у гучній справі, який спливав 3 квітня 2020 року. Свої вимоги він пояснював необхідністю отримати відповіді на запити від компетентних органів США, зняти гриф секретності та долучити до матеріалів провадження НСРД, скласти та повідомити нові підозри фігурантам з урахуванням додаткових епізодів злочинної діяльності, провести одночасні допити підозрюваних та слідчий експеримент за їх участю, а також здійснити переклад матеріалів кримінального провадження на англійську та голландську мови тощо.

У свою чергу, захисники та підозрювані "контрабандисти наркотиків" не заперечували проти задоволення клопотання прокурора. Заслухавши позиції сторін, суддя Шапутько проголосила рішення щодо продовження строків слідства в історії про 400 кілограмів кокаїну до 12 місяців, тобто до 3 липня 2020 року.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин