04.05.2020
Суд продовжив строк розслідування справи про викрадення та вбивство в Україні грузинського "коньячного барона" Давіташвілі

Шевченківський районний суд Києва продовжив до 1 червня 2020 року термін досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом викрадення (ч.3 ст.146 КК України) та вбивства (ч.2 ст.115 КК України) президента компанії "Фабрика алкогольних напоїв" (ABF), громадянина Грузії Ніколоза Давіташвілі. Відповідне рішення 27 квітня 2020 року ухвалив слідчий суддя Андрій Трубніков.

Як зазначав раніше Dетектив-Info, керманич алкогольної імперії, чия продукція під брендом Niko Pirosmani широко представлена в Україні, на ринках країн колишнього СРСР, а також Італії та Франції, зник в центрі Києва 26 листопада 2019 року.

Ввечері того дня Давіташвілі вийшов зі столичного готелю "Hilton", сів в автівку марки Volkswagen Passat, після чого з ним було втрачено зв'язок. Надалі труп бізнесмена було виявлено в колодязі на закинутій ділянці місцевості між селами Руда та Владиславка Київської області.

1 грудня 2019 року було затримано двох осіб, яким була висунута підозра у пособництві вчинення вбивства (ч.5 ст.27, ч.1 ст.115 КК України) Давіташвілі. Мова йшла про мешканців Київщини Ридвана Аліханова та Богдана Мехеду. Вони визнавали виключно той факт, що дійсно зголосилися сховати мертве тіло грузинського підприємця, але до його викрадення чи то позбавлення життя - не мають жодного стосунку.

(Богдан Мехеда (ліворуч) та Ридван Аліханов)

Тим не менш, відпочатку Мехеду та Аліханову арештували. На волю, як повідомляв Dетектив-Info, достойники вийшли наприкінці січня поточного року, після того, як їм було змінено запобіжні заходи і чоловіки сплатили визначені судом застави.

Окрім Аліханова та Мехеди підозра в викраденні Давіташвілі та його вбивстві оголошена громадянину Російської Федераціїї, уродженцю Чеченської Республіки Шархану Гакаєву. Саме цей чоловік, який за суміцництвом є "повноважним представником" громадсько-політичного руху (ГПР) "Вільний Кавказ" у Японії, а після подій Євромайдану - опинився в Україні, вважається ключовою фігурою справи. У березні 2020 року Гакаєва було оголошено в розшук.

(Шархан Гакаєв)

Раніше визначений строк розслідування відповідного кримінального провадження спливав 1 травня 2020 року, тож правоохоронці звернулися до суду із клопотанням про його подовження ще на один місяць. Обгрунтуванням для цього було заявлено необхідність додаткового часу для проведення комплексу розшукових та процесуальних дій, призначення комплексної молекулярно-генетичної експертизи по змивах та речах та щодо визначення вартості ланцюжку (який зняли з трупа Давіташвілі підозрювані).

Окрім того, вітчизняні правоохоронці наразі очікують відповідь на запит про міжнародну правову допомогу, який був направлений до компетентних органів Республіки Грузія. Чим саме цікавилися українські силовики на Батьківщині Давіташвілі в судових матеріалах не розголошується. Втім, як пояснює поінформоване джерело Dетектив-Info, ймовірно мова може йти про наявні за життя президента ABF проблеми з його коньячною імперію, на долю в якій начебто могли зазіхати недоброзичливці.

гарячі новини Захист розшукуваного чеченця з "Вільного Кавказу" домагається скасування підозри в справі про київське вбивство алкогольного барона Грузії Давіташвілі 25.10.2020
Затриманими в Хмельницькому "вінницькими квартирниками" виявилися "політичні" гангстери з Великої Новосілки 21.10.2020
"Злодія в законі" Мамуку Оніані відпустили на волю 20.10.2020
У пограбуванні на 1 мільйон євро на території Греції звинувачують екс-керівника міліції Маріуполя та його сина 17.10.2020
Ширінька брюк допомогла екс-начальнику поліції Запорізької області скасувати "адмінку" за наслідками його п'яних пригод у Києві 11.10.2020
Архів новин