01.10.2021
Суд повернув обвинувальний акт у справі проти "смотрящих" з колонії на Донеччині

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області повернув прокурору обвинувальний акт щодо чотирьох ув'язнених Торецької ВК №2, яким інкримінується дезорганізція роботи колонії та тероризування інших бранців установи (ст.392 КК України). Відповідне рішення 17 вересня 2021 року ухвалила служитель Феміди Ольга Леміщенко.

Йдеться про відлуння скандальної історії, що трапилася 9 березня 2021 року за участю так званих "смотрящих" за колонією, про деталі якої раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info. Згідно первісної трактовки, того дня четвірка засуджених негативної спрямованості, серед яких "наглядач" за Торецькою ВК №2 Олександр Менш, "тітушковод" Юрій Крисін, Олександр Олійник та Сергій Кравченко смажили шашлик та вживали спиртні напої в приміщенні медичної частини, а згодом - перебралися до приміщення їдальні колонії.

Тут достойники буцімто почали "кошмарити" трійцю інших ув'язнених у складі Сергія Коротаєва, Євгенія Нехтія та громадянина Косарєва.

Згідно однієї з версій, їм було висунуто перетензії щодо приналежності до так званого "госпактиву", а паралельно - з питання дотичності до розповсюдження в колонії наркотиків "під дахом" оперативників колонії.

Офіційна фабула кримінальної справи містить інше викладення подій. Мовляв, "авторитети" та "смотрящі" вимагали від опонентів "відмовитися від сумлінного ставлення до праці та додержання правил режиму, підкорюватись їх незаконним вимогам, дотримання звичаїв та норм поведінки, прийнятих у злочинному середовищі, так званих "понять", збору грошей в так званий "общак".

Як би там не було, але зрештою з'ясування стосунків між двома групами ув'язнених буцімто завершилося бійкою. Вважається, що адміністрація колонії намагалася "не виносити сміття з хати", однак зрештою інцидентом зацікавилася поліція.

Під час розслідування кримінальної справи Менш, Крисін та Кравченко "загриміли" до ДІЗО, наприкінці квітня поточного року цим достойникам (разом із ймовірним спільником - Олійником) оголосили про підозру в тероризуванні двох в'язнів.

Згідно тексту обвинувального акту, "авторитети" і "смотрящі" гуртом відлупцювали ув'язнених Нехтія та Коротаєва, а надалі намагалися ножем відрізати їм вуха.

Під час підготовчого розгляду справи в суді потерпілі та їх адвокат надали письмові звернення, згідно тексту яких Коротаєв та Нехтій стверджують: відносно них обвинуваченими не було вчинено жодного правопорушення. Мовляв, на етапі досудового слідства вони оговорили поважних достойників під тиском з боку адміністрації Торецької виправної колонії.

Що ж стосується позиції самих "смотрящих", то вони звернулися до суду з клопотанням про повернення обвинувального акту прокурору з посиланням на те, що він є неконкретним. Зокрема, у тексті обвакту не зазначено: які саме дії вчинив кожний з авторитетів відносно потерпілих, а також незрозуміло - хто саме та кому намагався відрізати вухо.

Суддя Леміщенко пристала на цю аргументацію, а також доводи адвокатів, постановивши повернути обвинувальний акт прокурору. З таким вердиктом в прокуратурі не погодилися та оскаржили його в Донецькому апеляційному суді.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин