17.09.2021
Суд Одеси відмовив у компенсації моральної шкоди на користь "правої руки" російського злодія в законі "Шишкана"

(Єгор Єсін)

Приморський районний суд Одеси відмовив у задоволенні позову 46-річного уродженця міста Раменське Московської області, громадянина РФ Єгора Єсіна (російського авторитетного бізнесмена та одного з найближчих соратників так званого "злодія в законі" Олега Шишканова на прізвисько "Шишкан"), який домагався відшкодування моральної шкоди в розмірі 350 тис. грн. від представників Державної міграційної служби України в Одеській області. Відповідне рішення, повний текст якого було оприлюднено 17 вересня 2021 року, ухвалила служитель Феміди Христина Кріль.

З його тексту випливає, що звернутися до вітчизняного палацу правосуддя достойника, якого на Батьківщині оголошено в міжнародний розшук за обвинуваченнями у причетності до вбивства учасниками злочинної організації "Шишкана" в 2012 році депутата Раменського району Підмосков'я Тетяни Сидорової та трьох її родичів (ч.1 ст.210, п.п. "а", "ж" ч.2 ст.105 КК Російської Федерації), буцімто змусили протиправні дії одеських міграційників.

У своїй позовній заяві Єсін стверджував, що через неналежний розгляд його заяви-анкети про визнання біженцем в Україні, який тривав майже рік, Єгор Георгійович "зазнав таких внутрішніх страждань та переживань, що сягають рівня моральної шкоди".

Він пояснював - буцімто ще до свого скандального прильоту до Одеси в листопаді 2019 року з документами на ім'я громадянина Молдови Дениса Єпурі (по що детально розповідалося на сторінках Dетектив-Info), достойник двічі на початку серпня 2019 року хотів потрапити до України. Втім, кожно разу йому відмовляли, не пояснюючи причин.

Внаслідок цього, під час третьої спроби достойник свідомо вирішив прибути до Одеси з турецького Стамбулу, використовуючи підробний паспорт, після чого опинився в СІЗО за цей злочин та спробу підкупу українських прикордонників. А найголовніше - під загрозою екстрадиції до РФ, за поданням правоохоронців якої Єгора Георгійовича оголошено в розшук.

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, аби уникнути видачі на Батьківщину поплічник злодія в законі Шишканова звернувся до Державної міграційної служби із заявою щодо визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту "у зв'язку з тим, що на території РФ здійснюється його переслідування з метою заволодіння його бізнесом". Однак можновладці, згідно версії сторони Єсіна, неналежним чином розглянули його клопотання, через що Генпрокуратура в лютому 2020 року погодила його видачу до Російської Федерації.

У подальшому це рішення було скасовано в судовому порядку, однак "постійний стрес", під яким начебто весь цей час перебував кримінальний авторитет, буцімто призвів до загострення хронічних захворювань в достойника та стресу в його дружини. На підтвердження цієї думки, захист Єсіна долучив до матеріалів справи висновки судової психологічної експертизи №04/21 від 31.03.2021, згідно яким у достойника "є зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають соціальному функціонуванню його як особистості та виникли внаслідок неправомірних дій ГУ ДМС України в Одеській області".

Паралельно вже сам авторитет наполягав: він стикнувся з негативним ставленням до себе з боку одеських можновладців, від яких Єсін вимагає компенсації моральної шкоди. Її вартість була оцінена ним в еквіваленті 350 тис. грн.

Міграційники такі претензії з боку авторитета не визнали. Тут наголосили - незважаючи на визнання їх певних дій незаконними, не вбачають причинно-наслідкового зв'язку між психологічними негараздами громадянина Російської Федерації та його спробами легалізуватися в Україні.

До аналогічного висновку, зрештою, дійшла суддя Кріль, яка з посиланням на відсутність причинного зв'язку не взяла до уваги просту послідовність подій, що трапилися на теренах нашої держави з правою рукою злодія в законі "Шишкана". Та дійшла переконання про відсутність причинного зв'язку між шкодою Єсіна та протиправними діями працівників ДМСУ.

Суд також звернув увагу, що питання екстрадиції кримінального авторитета до РФ не вирішувалось міграційною службою, тож не залежало від дій посадовців ДМСУ. Що ж стосується їх позиції, то рішенням №27 ГУ ДМС України в Одеській області від 10 лютого поточного року Єсіну було відмовлено в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Поплічник Олега Шишканова оскаржив це рішення в Одеському окружному адміністративному суді, де його розгляд триває й понині.

Так само, але в Малиновському райсуді Одеси продовжується слухання в справі за обвинуваченням російського авторитета в спробі підкупу вітчизняних можновладців (ч.3 ст.369 КК України) під час його феєричної появи на українських теренах з підробним паспортом в листопаді 2019 року.

Паралельно із цим, згідно указу президента Володимира Зеленського від 21 травня 2021 року, Єгор Єсін під №332 потрапив до переліку так званих злодіїв в законі та кримінальних авторитетів, відносно яких застосовано санкції.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин