04.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя"

(Роман Коган/Кащаєв)

Дарницький районний суд Києва постановив звільнити з-під варти та відмовив у задоволенні клопотання про застосування тимчасового арешту щодо розшукуваного Інтерполом за запитом Російської Федерації 46-річного громадянина України Романа Когана, який до січня 2018 року мав російське громадянства та носив прізвище Кащаєв і є відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Кащєй"/"Рома Краснодарський"/"Рома Кривой". Відповідне рішення 12 грудня 2020 року ухвалила слідчий суддя Юлія Мицик.

З його тексту випливає, що до служителів Феміди вітчизняні правоохоронці звернулися наступного дня після того, як отримали відкоша в спробах взяти під варту "Кащєя" в процесі обрання йому запобіжного заходу у розслідуванні кримінальної справи щодо ймовірного шахрайства достойника на українських теренах (де, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, потерпілий заявив про повне відшкодування йому завданих збитків). Тоді силовики повторно затримали короля злочинного світу, що на початку грудня прибув до України з території Республіки Польща. Однак столичні суди двічі поспіль відмовили у заґратуванні Романа Валерійовича, щодо якого висунуто офіційні підозри з боку як українських, так і російських правоохоронців.

Як раніше зазначалося в розслідуванні Dетектив-Info "Голка Кащєя", на теренах нашої держави Когану/Кащаєву інкримінується шахрайство (ч.4 ст.190 КК України). Що ж стосується претензій до "злодія в законі" на його етнічній Батьківщині, то в РФ його заочно звинувачують у обійманні найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ), незаконному обігу зброї (ч.3 ст.222 КК РФ), наркозбуті (ч.4 ст.228.1 КК РФ) та шести епізодах вимагання (ч.3 ст.163 КК РФ), зокрема на території Ставропольського краю в 2010-2011 роках.

Після затримання "Роми Краснодарського", яке відбулося на польському курорті у Наленчуві Люблинського воєводства на початку 2019 року, можновладці Росії та України "синхронно" звернулися з запитами щодо його видачі для подальшого притягнення до відповідальності. З судових матеріалів випливає, що згідно постанови Окружного суду Любліна від 11 липня 2019 року, було визначено юридичну допустимість екстрадиції короля злочинного світу саме до України.

Вирішальним фактором під час ухвалення цього рішення, а також подальшої відмови взяття під варту достойника за запитом силовиків РФ, стало визнання можновладцями як України, так і Речі Посполитої українського громадянства "Кащєя", яке він разом із паспортом з тризубом отримав на початку 2018 року, буцімто відмовившись від російського громадянства. Відтоді Кащаєв взяв дошлюбне прізвище матері - Коган, та наполягає на його ідентифікації виключно в статусі громадянина України, що згідно чинного законодавства "не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі".

(Український паспорт "Кащєя")

З урахуванням того, що Роман Коган/Кащаєв є громадянином України, Дарницький райсуд Києва дійшов висновку, що підстави для застосування тимчасового арешту до нього відсутні. Наразі цю ухвалу оскаржила прокурор Київської місцевої прокуратури №2 Ганна Фаєнко - відповідний розгляд справи "Кащєя" заплановано на 25 січня 2021 року.

У свою чергу, захист "Роми Кривого", якого російські ЗМІ називають лідером потужного ОЗУ, що розповсюджувало свій вплив на території Москви, Санкт-Петербургу, Волгоградської, Ставропольської та Краснодарської областей, наприкінці грудня 2020 року ініціював адміністративну суперечку з Центральним міжрегіональним управління ДМС України у м. Києві та Київській області, домагаючись визнання протиправним та скасування рішень про анулювання паспорту з тризубом Когана.

Додамо, що з аналогічних судових суперечок зразка 2019 та 2020 років переможцем виходив саме "Кащєй".

гарячі новини Справа Неговєлова: Печерський суд повернув заставу екс-фіскалу з СБУшним минулим, але це рішення не встояло в "апеляшці" 15.02.2021
Київський суд втретє "повернув" українське громадянство злодію в законі "Кащєю" 08.02.2021
Під час оголошення йому підозри злодій в законі "Гега Озургетський" порівняв свої "зірки" з тату героя американського бойовика 04.02.2021
Організатору замаху на кримінального авторитета Мазура посилили підозру та відкрили матеріали справи 01.02.2021
Рідного брата екс-заступника главку "К" СБУ Василя Пісного затримали на шахрайстві 22.01.2021
Архів новин