31.03.2021
Столичний суд скасував СБУшну заборону на в'їзд до України російському злодію в законі "Міші Лужнецькому"

(Михайло Воєводін)

Окружний адмінісстративний суд Києва визнав протиправною та скасував постанову Служби безпеки України від 30 червня 2020 року №5/2/4-6588 про заборону в'їзду на територію України громадянину Держави Ізраїль Михайлу Воєводіну, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Міша Лужнецький". Відповідне рішення 22 березня 2021 року ухвалила суддя Наталія Клименчук.

З його тексту випливає, що судові суперечки навколо намагань вітчизняних СБУшників "закрити" український кордон для Воєводіна, якого вважають лідером потужного "Лужніковського ОЗУ", тривають принаймні останні 3 роки.

25 квітня 2018 року за ініціативи "правнуків Дзержинського" для Михайла Васильовича було встановлено "п'ятирічний бан" "в інтересах забезпечення безпеки України". Однак наприкінці травня 2020 року його було скасовано, хоча копія відповідного рішення після цього - знищена.

Як би там не було, але 30 червня 2020 року, посилаючись на вирогідну причетність "Міші Лужнецького" до терористичної діяльності, а також перебування Воєводіна в статусі "злодія в законі" в базі НЦБ Інтерполу в якості лідера російських організованих злочинних угруповань, причетних до вимагання та легалізації брудних грошей, за ініціативи СБУ щодо достойника було ухвалено рішення про нову заборону на в'їзд до України строком на 3 роки. Правовою підставою для цього стало контррозвідувальна справа №3945 щодо лідера "Лужніковських", на базі якої СБУ було надано відповідне доручення Державній прикордонній службі України.

Вивчивши цю постанову суддя Клименчук дійшла висновків, що документ не містить жодного посилання на джерело інформації щодо небезпеки, чи то факт вчинення Воєводіним суспільно-небезпечного діяння як на території України, так і за її межами. Служитель Феміди додала, що в матеріалах справи "Міші Лужнецького" відсутні документи, які можуть свідчити про те, що достойник підпадає під ознаки особи в статусі "злодія в законі". Більше того - адвокати Михайла Васильовича буцімто надали палацу правосуддя докази протилежного. При цьому вони посилались на ухвалені низкою судів РФ, а також Шевченківського районного суду Києва рішень, згідно яким певні публікації ЗМІ щодо Воєводіна визнано такими, що містять недостовірну інформацію, яка ганьбить його честь, гідність та ділову репутацію та спростовано причетність "Міші Лужнецького" до злочинних спільнот або до вчинення ним протиправних діянь.

З урахуванням цього, Наталія Клименчук дійшла висновку, що ухвалена СБУ заборона в'їзду на території України стосовно Воєводіна прийнята з порушенням встановленої процедури, суперечить законодавству та підлягає скасуванню разом із відповідним дорученням на адреу ДПСУ.

(Наталія Клименчук)

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що восени 2020 року суддя Окружного адміністративного суду Києва Костянтин Пащенко задовольнив інший позов Михайла Воєводіна та зобов'язав уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора надати вказівки представникам Національної поліції та Служби безпеки щодо закриття оперативно-розшукової та контррозвідувальних справ, а також скасування низки встановлених рішень про заборону в'їзду на територію України (зокрема, й рішення СБУ зразка літа 2020 року). За інформацією Dетектив-Info ця ухвала не була виконана - наразі вона виступає предметом оскарження з боку можновладців в Шостому апеляційному адміністративному суді. Наступне засідання в "справі лідера Лужніковського ОЗУ" тут призначено на 14 квітня 2021 року.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин