02.08.2021
Справу харківських підривників банкомату "Приватбанку" закрили, бо прокурор на добу спізнився передати її до суду

(Григорій Бєлінський (ліворуч) та Віктор Ковальов)

Дзержинський районний суд Харкова закрив кримінальну справу за обвинуваченнями 46-річного Григорія Бєлінського та 27-річного екс-співробітника Управління патрульної поліції Віктора Ковальова, яких навесні минулого року "на гарячому" було затримано після підриву банкомату "Приватбанку" в супермаркеті "Дігма" на проспекті Перемоги в Харкові. Відповідне рішення на початку липня 2021 року ухвалив служитель Феміди Денис Цвірюк.

Йдеться про гучну історію "харківських бомбістів", що в квітні 2020 року, за версією слідства, здійснили підрив банкомату, викравши суму близько 2 млн. грн.

Ковальову та Бєлінському інкримінувалося скоєння крадіжки (ч.5 ст.185 КК України) та умисне пошкодження майна (ч.2 ст.194 КК України). Більшу частину періоду слідства достойники, що додатково перевірялися на причетність до 7 аналогічних підривів банкоматів, провели на волі, сплативши визначені судом застави в розмірі 315,3 тис. грн. кожен.

(Віктор Ковальов (ліворуч) та Григорій Бєлінський)

У підготовчому засіданні Бєлінський подав клопотання, розглянувши яке суд вирішив закрити справу. З'ясувалося, що обвинувальний акт надійшов до суду після закінчення строку досудового розслідування.

З судових матеріалів випливає: наріжним каменем "прокурорського фейспалму" в гучній історії виступало 24 вересня 2020 року. Саме цього дня добіг завершення тримісячний строк розслідування справи підривників, у який сторона обвинувачення зобов'язана була ухвалити рішення про закриття кримінального провадження або звернутися до суду з обвинувальним актом чи то клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Незважаючи на це, 25 вересня минулого року процесуальні рішення та дії тривали. Зокрема, адвокату Ковальова було вручено обвинувальний акт, а також здійснено звернення до суду з обвинувальним актом відносно колишнього "копа" та його спільника.

Суддя Цвірюк вказав, що "саме направлення до суду обвинувального акту у кримінальному провадженні, а не затвердження обвинувального акту прокурором чи вручення обвинувального акту підозрюваному є датою, якою закінчується досудове розслідування". Та дійшов висновку про наявність у даному випадку підстав для закриття провадження на підставі п.10 ч.1 ст.284 КПК України "у зв'язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст.219 КПК України".

З матеріалів порталу "Судова влада" випливає, що представники "Приватбанку" та прокурор у гучній історії "харківських бомбістів" оскаржили вердикт суду першої інстанції. Розгляд їх апеляції заплановано на 25 листопада 2021 року.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин