26.10.2020
Справу про вбивство "смотрящего" за Маріуполем слухатиме Іллічівський райсуд

(Євген Паневін)

Обвинувальний акт стосовно 48-річного Євгена Паневіна, якому закидають скоєння навесні 2011 року жорстокого вбивства власного боса - "авторитетного" бізнесмена півдня Донецкої області Валерія Сгари, відомого на прізвисько "Саран", розглядатиме Іллічівський районний суд Маріуполя. Відповідні відомості розміщені на порталі "Судова влада".

З них випливає, що згідно автоматичного розподілу справи, який відбувся по обіді у понеділок, 26 жовтня, провадження у резонансному злочині випало слухати колегії суддів у складі головуючої Юлії Матвєєвої та суддів-учасників Алли Іванченко і Тетяни Пустовойт.

Відпочатку (тиждень тому) історію Паневіна-Сгари скерували до Жовтневого палацу правосуддя Маріуполя, однак тут, за інформацією джерел Deтектив-Info, не вдалося сформувати склад суду. Після цього донецький апеляційний суд на засіданні 23 жовтня 2020 року скерував гучну справу до Іллічівського райсуду.

Як раніше зазначалося на сторінках нашого видання в матеріалі "Братуха, я до тебе вилітаю. Жека", Валерія Сгару було вбито 11 квітня 2011 року на проспекті Леніна в Маріуполі. Вбивця здійснив 5 ударів ножем, внаслідок чого так званий "смотрящий" помер.

Відпочатку підозра у скоєнні зухвалого злочину (ч.1 ст.115 КК України) була оголошена людині з близького кола оточення "Сарана" - раніше судимому Євгену Паневіну, який накивав п'ятами та понад 8 років перебував у розшуку.

У листопаді 2019 року достойник повернувся на Батьківщину з Греції, після чого його було затримано та взято під варту, де він перебуває й понині.

(Паневін під час затримання восени 2019 року)

Паневін відкидає претензії слідства та заявляє, що його "камбек" спричинений прагненням довести власну невинуватість.

У свою чергу, правоохоронці розглядали більш меркантильні мотиви повернення Євгена Вікторовича, про що детально зазначалося в розслідуванні Dетектив-Info "Дзвінок другу".  У контексті цього перевіряло на причетність до скоєння вбивства Валерія Сгари не тільки Паневіна, а й ще четвірку відомих у Маріуполі осіб, з якими він начебто спілкувався "в екзилі". Йдеться про родича загиблого Костянтина Згару, бізнес-партнера "Сарана" Зураба Гатамова, а також Радика Шахвердова та Кахабера Угрехелідзе.

З матеріалів судового реєстру випливає, що напередодні завершення слідства - 25 серпня 2020 року, Євгену Паневіну було посилено підозру в "справі Сгари". Наразі достойнику висунуті обвинувачення у вчиненні умисного вбивста Сгари з особливою жорстокістю (п.4 ч.2 ст.115 КК України), підробці документів (ч.3 ст.358 КК України), незаконному зберіганні наркотиків (ч.1 ст.309 КК України) та пособництво у заміні вузлів та агрегатів транспортного засобу (ч.5 ст.27, ст.290 КК України).

За інформацією джерел Dетектив-Info, напередодні святкування Паневіним його 48-го дня народження - на світанку 22 жовтня 2020 року, Євгена Вікторовича було вивезено з Київського СІЗО №13, де він провів майже рік, до Маріуполя.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин