15.04.2022
Справу нікопольського положенця від злодія в законі "Умки" скерували до суду

(Юрій Середенко)

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт відносно 21 члена організованого злочинного угруповання Дніпропетровщини, лідером якого вважається 63-річний кримінальний авторитет Юрій Середенко на прізвисько "Юра Донецький" - колишній учасник розгромленої "банди "Топ-сервіс", що нині відомий в статусі так званого нікопольського "положенця" від злодія в законі Сергія Олійника ("Умка"). Відповідні відомості випливають з офіційних звітів ДСР Нацполіції та Дніпровської обласної прокуратури.

Йдеться про кримінальну справу, в рамках якої на початку квітня 2021 року силовики повідомили про затримання шістьох осіб та оголошення 16 підозр учасникам ОЗУ, яким закидають вимагання, поширення злочинного впливу на території Покровського, Марганецького, Нікопольського і Томаківського районів Дніпропетровщини тощо.

Раніше на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Справи сімейні "людей хороших" зазначалося: провідний фокус гучної історії було зосереджено на особі "Юри Донецького" та його колишньої дружини Юлії Середенко, яким випало стати першим в історії України подружжям, що отримало підозри за нормами антизлодійського закону.

(Юрій Середенко та його колишня дружина Юлія Середенко)

За словами обізнаного співрозмовника автора цих рядків, наразі жінка (попри дві спроби запроторити її за грати на етапі досудового слідства), перебуває на волі. Що ж стосується "положенця" від злодія в законі "Умки Дніпровського", то Юрій Середенко й понині перебуває утримується в СІЗО.

На офіційному рівнів правоохоронці звітують, що окрім "Юри Донецького" на лаві підсудних в рамках переданої до суду справу опинилося ще два десятки осіб. Частину з них достойників, яким інкримінується співучасть у навколокримінальних звитягах "ОЗУ Середенка", редакції Dетектив-Info вдалося ідентифікувати.

Йдеться про так званих "смотрящих" за Марганцем і Томаківкою Дениса Жмудського та Сергія Марійчука, "наглядача" від криміналітету за Софіївською виправною колонією №45 Петра Нікітіна ("Петруха"), Сергія Кириченка ("Кєря"), Євгена Бєлецького, Володимира Гавриленка, Геннадія Кушніра, Олега Москальова ("Москаль"), Сергія Лободу, Данила Левченка, Іллю Гречаніна, Віктора Чорнокура тощо.

Окрім цього, щонайменше трійця авторитетних фігурантів провадження наразі перебуває в розшуковій базі осіб, які переховуються від органів влади та відносно яких судами ухвалено рішення про дозвіл на затримання з метою приводу. Це 60-річний Олександр Шашков на прізвисько "Гімнаст", 38-річний "смотрящий" за містом Покров Станіслав Татаренков та 42-річний Артем Божко на прізвисько "Башка", що в оточенні дніпровського злодія в законі "Умки" опікується установами виконання покарань.

(Зліва направо: Станіслав Татаренков, Артем Божко та Олександр Шашков)

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин