19.11.2021
Справу львівського кілера "Огорода" скерували до суду без епізоду про вбивство мера Сімеїза

(Денис Огородніков)

Личаківський районний суд Львова розпочав розгляд обвинувального акту відносно 42-річного Дениса Огороднікова на прізвисько "Огород", що восени поточного року був затриманий після 8 років перебування в розшуку за підозрою в скоєнні замовного вбивства зразка 2013 року мера селищної ради Автономної Республіки Крим - Кирила Костенко. Відомості про це містяться на порталі "Судова влада" та відкритій частині судового реєстру.

З цієї інформації випливає: наразі "Огорода" судять за обвинуваченнями у підробці документів (ч.1, ч.4 ст.358 КК України) та незаконному обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України). Йдеться про виявлені під час обшуку 21 вересня 2021 року в помешканні Дениса Сергійовича литовський паспорт достойника, три пістолета (системи Макарова, Luger та Česká zbrojovka) і патрони.

Саме в рамках справи про "зброярські" та "паспортні" звитяги Огороднікова наприкінці вересня поточного року було взято під варту з одночасним визначенням застави для вирогідного звільнення на волю в розмірі 1,36 млн. грн. У подальшому це провадження Львівська обласна прокуратура скерувала до суду.

За інформацією джерел Dетектив-Info, під час підготовчого розгляду 15 листопада 2021 року служитель Феміди Сергій Гирич постановив продовжити арешт "Огорода".

Таким чином, у разі сплати відповідної суми (1,36 млн. грн.) Огородніков, що й понині перебуває в базі розшуку МВС за підозрою в скоєнні умисного вбивства (п.5 ч.2 ст.115 КК України), може залишити стіни СІЗО.Відповідний казус та відсутність офіційних обвинувачень на адресу "Огорода" за основним епізодом його кримінальних звитяг, в рамках якого він тривалий час переховувався від правоохоронців, поінформований співрозмовник автора цих рядків пов'язує з прогалиною вітчизняного законодавства. А конкретно - втратою силовиками цілої низки кримінальних проваджень, які після анексії Криму залишилися на території півострову.

"В Кримінально-процесуальному кодексі існує сьомий розділ, який має назву "Відновлення втрачних матеріалів кримінальних проваджень". Однак вказаний розділ, відповідно до ст.524 КПК передбачає, що "відновленню підлягають втрачені матеріали в тому кримінальному провадженні, яке завершилося ухваленню вироку суду". Тобто фактично порядку відновлення кримінальних справ, які залишилися на окупованій території, чи були втрачені під час здійснення досудового розслідування, наразі не існує. Задля того, аби вирішити це питання необхідно вносити зміни до законодавства", - пояснює джерело Dетектив-Info.

Як раніше зазначалося на сторінках нашого видання, основний злочин, за підозрою в причетності до скоєння якого колишній львівський "вибивайло" Огородніков понад 8 років знаходився в розшуку - це зухвале вбивство мера Сімеїза Кирила Костенка.

(Кирило Костенко)

Чиновника розстріляли з автомата прямо в салоні автомобіля Mercedes Gelandewagen біля будівлі селищної ради південнобережного селища 26 лютого 2013 року.

Тоді кілер Костенка втік з місця злочину на "копійці", яку в подальшому спалив разом із знаряддям вбивства неподалік гори Кішка. Після чого зловмисник чкурнув на велосипеді, однак потрапив в об'єктив камери відеореєстратора місцевого мешканця.

Згідно версії слідства, вбивцею мера виявився Денис Огородніков, який від 2013 року переховувався від правоохоронців.

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин