17.06.2020
Співвласником конфіскованого "общаку Януковича" вагою в 1,5 мільярда доларів виявився російський злодій в законі "Тюрік"

(Володимир Тюрін)

16 червня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду скасував ухвалу апеляційного суду Донецької області про відмову в перегляді вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2017 року уродженцю Харківщини Аркадію Кашкіну, який став спусковим гачком для здійснення спецконфіскації облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та грошей з рахунків 10 офшорних компаній на загальну суму близько 1,5 млрд. дол., що ЗМІ охрестили так званим "общаком" злочинного угруповання на чолі з екс-президентом України Віктором Януковичем. Відповідне рішення ухвалила колегія служителів Феміди у складі судді-доповідача Наталії Марчук та членів колегії Станіслава Голубицького та Миколи Лагнюка, випливає з повідомлення на сайті ВС

Тут підкреслили, що Верховний суд не розглядав сам вирок Кашкіну (якого критики спецконфіскації таврують банальним "фунтом", мовляв угода зі слідством та свідчення Аркадія Павловича виступили ширмою для експропріації), а виключно скасував ухвалу "апеляшки" на відмову в його оскарженні за позовом представників 7 офшорних компаній - "Aldoza Investments Limited", "Wonderbliss Ltd", "Opalcore Ltd", "Erosaria Ltd", "Akemi Management Limited", "Loricom Holding Group Ltd", "Foxtron Networks Limited". Справу з цього приводу скеровано до суду другої інстанції на новий розгляд.

Втім навіть таке рішення є доволі показовим та свідчить про початок чергового раунду запеклої боротьби за "конфіскований спадок" епохи Януковича, який з легкої руки нині вже колишніх високопосадовців та медійників вважається "злодійським общаком". Мова йде про понад 13 млрд. грн. бюджетних коштів, якими через низку кримінальних схем нібито заволоділо найближче оточення 4 президента України за часів його правління, та вивело їх за кордон.

Надалі "чорний кеш" намагалися відіпрати, прокручуючи його через сотні вітчизняних та іноземних компаній. Після чого фінанси "реінвестували" в Україну, де вони осіли на рахунках у вітчизняних банківських установах на рахунках 10 кіпрських офшорів - "Katiema Еnterprises Limited", "Quickpace LTD", "Foxtron Networks limited, "Loricom Holding limited", "Wonderbliss LTD", "Quickpace LTD", "Sabulong trading LTD", "Kviten solution limited", "Baleingate finance ltd", "Akemi management LTD", "Opalcore LTD".

Як зазначається в тексті вироку Кашкіну, наприкінці 2013 року через брокерів фінансової компанії ICU (її медійники пов'язують з людьми із оточення 5 президента України Петра Порошенка та екс-головою Нацбанку Валерією Гонтарєвою) "офшорки" купили валютні ОВДП — цінні папери, які держава випускає для залучення коштів всередині країни. Після подій Євромайдану на їх рахунки було накладено арешт: за підрахунками Держфінмоніторингу зразка осені 2014 року мова йшла про 1,42 млрд. дол. заблокованих коштів. Їх фактичним власником ревізори вважали вважали колишнього голову НБУ та екс-віце-прем'єра Сергія Арбузова, але з легкої руки високопосадовців епохи Порошенка в коментарях мас-медіа називали "коштами, вкраденими бандою Януковича". Навесні 2017 - після трьох років арешту, ці гроші конфіскували завдяки вироку Краматорського суду щодо Аркадія Кашкіна.

(Аркадій Кашкін)

Це рішення призвело до публічного обурення представників кіпрських компаній, які намагалися "відіграти" ситуацію, однак до певного часу їх спроби не давали результатів. Паралельно також з'ясувалося, що за час накладених обтяжень власники окремих "офшорів" змінили власників - їх арештовані активи з суттєвим дисконтом були продані зацікавленим особам. З публікацій у ЗМІ відомо, що на певному етапі до цього процесу нібито долучалися екс-нардеп Олександр Онищенко та бізнесмен Павло Фукс, публічно визнавав придбання за $8 млн компанії "Opalcore LTD" Сем Кіслін, якого журналісти неодноразово пов'язували з російським кримінальним авторитетом Михайлом Черним.

Після проголошення скандальної ухвали Верховного суду від 16 червня 2020 року, якою привідкривається шлях до скасування вироку харківському "фунту" Аркадію Кашкіну, відомий кримінальний журналіст Володимир Бойко в Facebook назвав прізвища чотирьох осіб, в інтересах яких було винесено відповідне рішення. Мова йде про "громадян Арбузова, Тюріна, Кивалова та Сема Кісліна".

Троє з них мають українське походження - це колишній урядовець та банкір Сергій Арбузов, екс-нардеп Сергій Кивалов та вищезгаданий Кіслін, якого в Одесі пам'ятають як директора місцевого гастроному Семена Захаровича.

(Ліворуч Сем Кіслін під час візиту в Україну в 2019 році) 

Певний зв'язок з Україною має й четвертий оскаржувач вироку щодо спецконфіскації "общаку Януковича" - пан Тюрін. На уточнююче питання Dетектив-Info, чи не ховається за цим прізвищем колишній чоловік оперної співачки Марії Максакової громадянин РФ, так званий "злодій в законі" Володимир Тюрін на прізвисько "Тюрік", журналіст Бойко відповів стверджувально.

"Так, це той самий "Тюрік", видачі якого вимагає Іспанія. Він пов'язаний з Кісліним", - додав медійник.

(Марія Максакова та її колишній чоловік Володимир Тюрін)

Раніше Dетектив-Info розповідав, що з жовтня 2017 року впливовий "король злочинного світу" Володимир Тюрін розшукувався правоохоронцями України в статусі підозрюваного в справі про вбивство в центрі Києва екс-депутата Державної Думи РФ Дениса Вороненкова.

Згідно версії слідства, організували цей злочин спецслужби РФ, начебто залучивши до цього колишнього чоловіка Максакової, який негативно ставився до її нового шлюбу з Вороненковим. Втім наприкінці минулого року підозру "Тюріку" у цій справі скасували через суд, а самого "злодія в законі" - зняли з розшуку.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин