13.05.2020
Співучасник організації замаху на депутата Соболєва може переховуватися на Кіпрі

(Юрій Ткаченко)

Уродженець Дніпродзержинська Дніпропетровської області, 23-річний екс-координатор руху "Традиція і Порядок" Юрій Ткаченко, якого слідство вважає пособником організації замаху на вбивство депутата Київської обласної ради Вячеслава Соболєва, вчиненому 1 грудня 2019 року на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.27, ч.2 ст.15, п.11, 12 ч.2 ст.115 КК України), покинув територію України понад півроку тому, після чого в зворотньому напрямку офіційно кордон не перетинав. Відповідні відомості містяться в судовому реєстрі.

Згідно із ними, 29 квітня 2020 року слідчий суддя Печерського райсуду Києва Олег Білоцерківець задовольнив клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо Ткаченка в заочному порядку.

Цьому передувало направлення йому повідомлення про підозру у справі про замах на Соболєва, внаслідок якого загинула малолітня дитина Вячеслава Олександровича. Від 27 квітня 2020 року колишнього активіста "Традиції і Порядку" офіційно було оголошено в розшук (зокрема, й у міжнародний - каналами Інтерполу).

Під час судового розгляду питання про заочний арешт Ткаченка була наведена довідка Держприкордонслужби, згідно якої Юрій Миколайович покинув територію України 7 листопада 2019 року авіарейсом № 6259, що прямував за маршрутом Київ-Ларнака.

Через кілька днів після цього в українській столиці відбулася серія обшуків та затримань групи достойників, яких слідство вважає учасниками злочинного угруповання (ч.1 ст.255 КК України) на чолі з громадянином РФ Юсупом Абуєвим. Створеній ним банді правоохоронці закидають кілька епізодів, пов'язаних з вимаганням (ч.4 ст.189 КК України) та викраденням людей (ч.3 ст.146 КК України). 7 квітня 2020 року про підозру у відповідному кримінальному провадженні було оголошено Ткаченку.

Що ж стосується розслідування справи про замах на Вячеслава Соболєва, внаслідок якого було вбито сина депутата, то як зазначалося раніше на сторінках Dетектив-Info, наразі слідство вважає причетними до його організації та здійснення шістьох осіб. Це оголошені в розшук Інтерполу вищезгаданий чеченець Юсуп Абуєв та українець Юрій Ткаченко, а також арештовані в Києві Ібрагім Шахгірієв, Олександр Раєв, Євген Семенов і Андрій Лаврега.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин