13.05.2020
Співучасник організації замаху на депутата Соболєва може переховуватися на Кіпрі

(Юрій Ткаченко)

Уродженець Дніпродзержинська Дніпропетровської області, 23-річний екс-координатор руху "Традиція і Порядок" Юрій Ткаченко, якого слідство вважає пособником організації замаху на вбивство депутата Київської обласної ради Вячеслава Соболєва, вчиненому 1 грудня 2019 року на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.27, ч.2 ст.15, п.11, 12 ч.2 ст.115 КК України), покинув територію України понад півроку тому, після чого в зворотньому напрямку офіційно кордон не перетинав. Відповідні відомості містяться в судовому реєстрі.

Згідно із ними, 29 квітня 2020 року слідчий суддя Печерського райсуду Києва Олег Білоцерківець задовольнив клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо Ткаченка в заочному порядку.

Цьому передувало направлення йому повідомлення про підозру у справі про замах на Соболєва, внаслідок якого загинула малолітня дитина Вячеслава Олександровича. Від 27 квітня 2020 року колишнього активіста "Традиції і Порядку" офіційно було оголошено в розшук (зокрема, й у міжнародний - каналами Інтерполу).

Під час судового розгляду питання про заочний арешт Ткаченка була наведена довідка Держприкордонслужби, згідно якої Юрій Миколайович покинув територію України 7 листопада 2019 року авіарейсом № 6259, що прямував за маршрутом Київ-Ларнака.

Через кілька днів після цього в українській столиці відбулася серія обшуків та затримань групи достойників, яких слідство вважає учасниками злочинного угруповання (ч.1 ст.255 КК України) на чолі з громадянином РФ Юсупом Абуєвим. Створеній ним банді правоохоронці закидають кілька епізодів, пов'язаних з вимаганням (ч.4 ст.189 КК України) та викраденням людей (ч.3 ст.146 КК України). 7 квітня 2020 року про підозру у відповідному кримінальному провадженні було оголошено Ткаченку.

Що ж стосується розслідування справи про замах на Вячеслава Соболєва, внаслідок якого було вбито сина депутата, то як зазначалося раніше на сторінках Dетектив-Info, наразі слідство вважає причетними до його організації та здійснення шістьох осіб. Це оголошені в розшук Інтерполу вищезгаданий чеченець Юсуп Абуєв та українець Юрій Ткаченко, а також арештовані в Києві Ібрагім Шахгірієв, Олександр Раєв, Євген Семенов і Андрій Лаврега.

гарячі новини Злодій в законі "Авто Копала" залишив Україну після двох тижнів поневірянь в терміналі D аеропорту "Борисполь" 29.07.2021
Фірми з орбіти "Наріка" та учасника "ОЗУ Савлохова" обшукали по справі злодіїв в законі "Умки" та "Лаші Свана" 25.07.2021
Видворений з України авторитет "Ватулік" в 2012 році врятував майбутнього нардепа 9 скликання від кари злодія в законі "Діда Хасана" 20.07.2021
Печерський суд відпустив злодія в законі "Умку" 09.07.2021
Злодія в законі "Нєдєлю" затримали в Болгарії 08.07.2021
Архів новин