12.01.2022
"Списки", "масті" та ореол злодія в законі "Лавасогли Батумського": стали відомі деталі справи "смотрящего" за корпусом Одеського СІЗО

(Михайло Швангірадзе (ліворуч) та Віталій Сетченко)

Малиновський районний суд міста Одеса продовжив до 8 лютого 2022 року термін досудового розслідування в кримінальному провадженні за підозрою двох арештантів Одеського СІЗО, яким інкримінується вимагання коштів (ч.2 ст.189 КК України) та поширення злочинного впливу на території установи (ч.2 ст.255-1 КК України). Відповідне рішення 6 січня 2022 року ухвалила служитель Феміди Ірина Поліщук.

Йдеться про історію, що з легкої руки Департаменту міграційної поліції стала предметом жвавого обговорення з боку громадськості восени минулого року. Тоді "копи" та прокурори синхронно повідомили про викриття протиправної діяльності так званого "наглядача" за одним із корпусів спецустанови, а також його співкамерника.

Серед вилучених під час обшуку в достойників речей найбільшу зацікавленість у глядацької аудиторії викликав продемонстрований поліцією зошит у клітинку. На його сторінках "смотрящий" здійснював нотатки щодо розподілу арештантів на своєрідні групи, які відрізняються один від одного тюремним статусом, правами і поняттями.

Згідно версії слідства, відповідний "облік мастей" вів раніше судимий 40-річний громадянин Грузії Михайло Швангірадзе, що від серпня 2021 року вважається "наглядачем" з боку криміналітету за 3 корпусом Одеського СІЗО.

Відомо, що відповідний статус раніше судимий "Міхо" здобув за погодженням впливового у Південній Пальмірі етнічного угруповання. Духовним батьком цього ОЗУ виступає 40-річний злодій в законі Міндія Горадзе ("Лавасогли Батумський"), а провідником інтересів в СІЗО - так званий "смотрящий" за установою Романі Кахідзе на прізвисько "Рома Батумський".

(Романі Кахідзе (ліворуч) та Міндія Горадзе)

З матеріалів судового реєстру випливає: кваліфікації дій Швангірадзе за нормами "антизлодійського закону" передував скандальний випадок, який трапився в СІЗО на початку вересня минулого року.

Тоді "смотрящий" буцімто дізнався про спробу здійснити передачу двох пакетиків з наркотичними речовинами одному з арештантів. Цього ув'язненого "Міхо" буцімто почав "кошмарити", вимагаючи 100 (а надалі - вже 200) доларів за "порушення". Правоохоронці вважають, що вибивати ці кошти "смотрящему" допомагав його співкамерник, 23-річний Віталій Сетченко.

8 жовтня минулого року парочці оголосили про підозру в вимаганні (ч.2 ст.189 КК України). Цьому передував обшук у камері "Міхо", під час якого правоохоронці виявили на шиї чоловіка шкіряну ладанку. Згідно версії слідства, в ній були зафіксовані суми так званого "злодійського общаку". Надати ці "списки" Швангірадзе відмовився та почав підбурювати ув'язнених до непокори, гукаючи: "Корпус, поднимись!".

Матеріали судового реєстру не містять посилань на те, чим завершився жовтневий конфлікт "смотрящего" та правоохоронців. Як би там не було, але через місяць силовики посилили підозру "Міхо", додавши до кваліфікації його дій статтю з пакету "антизлодійського закону".

гарячі новини Суд продовжив термін розслідування справи про підрив на Львівщині авторитетного бізнесмена "Бульби" 18.01.2022
Вбивство у більярдному клубі Одеси: суд відправив у СІЗО кілера, що помстився за смерть злодія в законі "Лоту Гулі" 05.01.2022
У справі про розстріл під судом в Києві грузинського авторитета Маланія оголосили в розшук двох його співвітчизників 29.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева" 22.12.2021
На померлого авторитета "Князя" записали чотири замовних вбивства в Харкові 14.12.2021
Архів новин