05.10.2021
"Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю

(Кирило Островський)

У ніч з понеділка на вівторок, 5 жовтня 2021 року, після спливу строку раніше визначеного судом запобіжного заходу у вигляді безальтернативного тримання під вартою, стіни Київського СІЗО №13 залишив 26-річний Кирило Островський, що від листопада 2019 року перебував у статусі так званого "смотрящего" за тюрмою №1 в Україні. Про це повідомляють три не пов'язані між собою співрозмовника Dетектив-Info.

За словами інсайдерів, звільнення з-під варти достойника, що 24 липня 2018 року на бульварі Лесі Українки в Києві, перебуваючи за кермом автомобіля Hummer, насмерть збив на пішохідному переході десятирічну дівчину, відбулося близько опівночі 5 жовтня.

Де-юре підставою для цього стало вичерпання строку обраного 6 серпня служителем Феміди Крістіною Константіновою "запобіжника" Островському, якого обвинувачують у порушенні ПДД з летальним наслідком (ч.2 ст.286 КК України) та залишенні потерпілих в небезпеці (ч.1 ст.135 КК України).

Як повідомили Dетектив-Info в прес-службі Київської міської прокуратури, ще заздалегідь до цієї дати - у п'ятницю, 1 жовтня 2021 року, прокурор звернувся із клопотанням щодо продовження строку арешту Кирила Олеговича. Втім, вирішити це питання тоді не вдалося.

"Обвинувачений, який раніше зазвичай брав участь у засіданнях по відеозв'язку із СІЗО, заявив, що хоче, аби йому особисто вручили клопотання про продовження запобіжного заходу. Та наполягати на фізичній присутності під час його розгляду, - зазначає спікер столичної прокуратури Надія Максимець. - Окрім цього, 1 жовтня адвокатами обвинуваченого був заявлений відвід судді".

З матеріалів порталу "Судова влада" випливає - питання відводу судді Константінової оперативно розглянула її колега Тетяна Ільєва, яка відмовила у задоволенні клопотання захист "смотрящего" за Київським СІЗО №13.

Після цього юридична суперечка прокуратури та сторони Островського продовжилася 4 жовтня. За словами Максимець, того дня у "наглядача" за тюрмою №1 України зненацька з'явилася група підтримки та трійця нових адвокатів, які почали "бомбардувати" суд клопотаннями щодо відводів прокурора, секретаря засідання, а зрештою - тої-таки судді Константінової.

"Незважаючи на те, що цей відвід було заявлено вже вдруге та ігноруючи аргументи прокурора, що в обвинуваченого 4 жовтня спливає строк запобіжного заходу, суддя поставила на вирішення питання про її відвід. При цьому, в зв'язку із завершенням робочого часу, справу на авторозподіл 4 жовтня вона так і не поставила", - зазначають в прокуратурі.

Як наслідок, продовження "запобіжника" Кирилу Островському "зависло в повітрі", а сам він - звільнився на волю після понад трьох років перебування під вартою. Що ж стосується судді Крістіни Константінової, то 5 жовтня 2021 року на дверях її кабінету з'явилося повідомлення, що "ваша честь" перебуває у відпустці.

(Крістіна Константінова)

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин