23.03.2021
Смотрящий, "тітушковод", шашлик, "актив" та кулуарні інтриги: у мережу злили аудіо "розбору польотів" за наслідками бійки в колонії на Донеччині

9 березня 2021 року між двома групами засуджених, що відбувають покарання в Торецькій виправній колонії №2 Донецької області, трапився конфлікт, наслідками якого стали бійка, прибуття до установи слідчо-оперативної групи працівників Нацполіції, а також нарада серед очільників Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України. Відомості про скандал розголосив у соцмережі Facebook нещодавно створений профіль з ніком "Николай Борец" (на момент підготовки матеріалу його було видалено).

Згідно викладеним у цьому пості інформації, нещодавно у виправній колонії на Донеччині мав місце скандал, до якого буцімто могли мати відношення кілька осіб з так званої категорії засуджених "негативної спрямованості". Йдеться про так званого "смотрящего" за установою, уродженця Дніпропетровщини Олександра Менша (влітку 2012 року був засуджений до 15 років ув'язнення за обвинуваченнями у скоєнні розбійного нападу та вбивства), горлівчанина Юрія Крисіна (суспільну увагу достойник привернув внаслідок процесу про заворушення під час Євромайдану, де йому закидали роль так званого "тітушковода", а також в історії про загибель журналіста видання "Вести" Вячеслава Веремія), засудженого Кравченка та ув'язненого Олійника. Відповідна компанія нібито смажила шашлик та вживала алкогольні напої в приміщенні медичної частини, а згодом - перебралися до приміщення їдальні колонії.

Вважається, що саме тут Менш, Крисін і Ко перестріли трійцю у складі Сергія Коротаєва, Євгенія Нехтія та Косарєва. Останнім з боку візітерів було висунуто перетензії щодо приналежності до так званого "госпактиву", а паралельно - з питання дотичності до розповсюдження в колонії наркотиків "під дахом" оперативників колонії.

Існує версія, що врешті-решт зустріч достойників завершилася побиттям Косарєва, Нехтія та Коротаєва, однак відповідальні співробітники установи сподівалися спустити скандал на гальмах та оформити заподіяння тілесних ушкоджень засудженим як побутові травми.

У подальшому (18 березня 2021 року), до з'ясування обставин інциденту було залучено працівників Нацполіції, що начебто прибули до Торецької виправної колонії за викликом начальника оперативного відділу установи. Після цього працівників ВК викликали "на килим" до до керівництва Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, повноваження якого поширюються на територію Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.

Згідно наявної трактовки, у кабінеті начальника Південно-Східного міжрегіонального управління з ПВКП, полковника Вадима Кірієнка, його першого заступника Дмитра Сало та начальника оперативного управління Валентина Легкобита відбувся подальший "розбір польотів", де окремим посадовцям виправної колонії з використанням нецензурних виразів керівники намагалися відшукати шляхи розв'язання конфліктного інциденту. А паралельно - пояснювали працівникам установи, що їхні дії розцінюються як інтрига.

Dетектив-Info публікує відповідний запис розмови осіб з голосами, схожими на Сало, Кірієнко та інших осіб:

гарячі новини Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених 30.04.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" передумав судитися з ДМСУ на тлі історії, що викликала обурення очільника МВС 27.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами 16.04.2021
Dетектив-Info публікує відео затримання та прізвища учасників банди "Залютінські", яких "спакували" на вимаганні $700 тисяч у фермера в Харкові 14.04.2021
Викритий в Дніпрі наркозавод працював "під патронатом" злодія в законі "Умки" (доповнено) 12.04.2021
Архів новин