10.06.2021
"Смотрящему" за карцером Київського СІЗО вручили підозру в поширенні злочинного впливу

(Євген Герман)

У четвер, 10 червня 2021 року, слідчі столичного главку Нацполіції спільно з оперативним відділом Київського СІЗО за оперативного супроводу працівників Управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури повідомили про підозру в поширенні злочинного впливу (ч.2 ст.255-1 КК України) 26-річному Євгену Герману, якого правоохоронці вбачають так званим "смотрящим" за карцером тюрми №1 України. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується офіційними повідомленнями правоохоронців.

Згідно із ними, Германа пропідозрили в рамках кримінальної справи щодо організації каналу наркозбуту серед бранців "Діда Лук'яна", про викриття якого силовики звітували навесні поточного року.

Тоді, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info, "на гарячому" було викрито трійцю осіб, що намагалися перекинути через паркан режимної установи шість пакунків з психотропами та наркотиками.

Постфактум подальших оперативно-розшукових дій загалом про підозру було повідомлено 8 особам, а організатором налагодження злочинної схеми в поліції вбачали так званого "смотрящего" за Київським СІЗО Кирила Островського. Принаймні, на це прозоро натякав у своєму коментарі заступник начальника відділу СУ поліції Києва Микола Мазуров: "Роль організатора виконував 30-річний чоловік, засуджений за вбивство малолітньої дитини. В ізоляторі він позиціонував себе так званим "наглядачем" і мав у "підпорядкуванні" шість осіб на території установи, які також очікували судових розглядів".

(Кирило Островський)

Зауважимо, що після оприлюднення відповідної інформації, в оточенні самого Островського категорично заперечили його причетність до історії з наркозбутом в Лук'янівському СІЗО. Наразі офіційна версія правоохоронців виглядає так, буцімто на вершині відповідної злочинної піраміди перебував не він, а смотрящий за карцером установи Герман.

"Організував розповсюдження заборонених речовин 26-річний киянин, який перебував в ізоляторі за вчинення крадіжок із проникненням у приміщення. У статусі "наглядача" чоловік налагодив схему незаконного постачання наркотиків та сильнодіючих лікарських препаратів і подальше їх розповсюдження серед затриманих. Доходи від незаконної діяльності йшли до умовного "общаку", - заявив з цього приводу старший слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління поліції Києва Олександр Василевський.

Окрім оголошених претензій у встановленні/поширенні злочинного впливу наразі вирішується питання про вручення Євгену Герману додатково підозри в організації наркозбуту (ст.307 КК України).

гарячі новини Злодія в законі "Принца" звільнили від відповідальності за зберігання кокаїну 11.06.2021
На Одещині кілер чотирма пострілами з нагану вбив кримінального авторитета "Паню" 08.06.2021
Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського" 02.06.2021
Злодія в законі "Армена Хохла" оголосили в розшук 02.06.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана" 29.05.2021
Архів новин