18.05.2020
"Смотрящему" за Бучею та Бородянкою оголосили підозру в справі рекетирів з "українського Чикаго"

(Кирило Лі)

15 травня 2020 року співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в Київській області здійснили серію обшуків, за результатами яких було оголошено про підозру в умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч.1 ст.122 КК України) 37-річному уродженцю міста Горлівка Донецької області Кирилу Лі, який відомий у певних колах в якості так званого "смотрящего" від представників еліти кримінального світу за Бучею та Бородянкою. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, правоохоронці вилучили на штрафмайданчик автомобілі марок "Toyota Land Criuser" та "Mercedes-Benz G500", якими користується Кирило Віталійович, а також направили на експертизу відшуканий в салоні однієї з машин ніж з маркуванням "Кизляр. Сделано в России".

Співрозмовник Dетектив-Info зазначає: підозру Лі було висунуто в рамках кримінального провадження, що стосується вимагання (ч.4 ст.189 КК України) та побиття (ч.1 ст.122 КК України) на території міста Ірпінь. 31 березня 2019 року близько 11:10 на парковці будинку по вулиці Західній в "українському Чикаго" відлупцювали чоловіка, внаслідок чого жертву з численними ушкодженнями було госпіталізовано до лікарні.

За версією слідства, стусанами та кулаками власника нерухомості в Ірпіні намагалися "підштовхнути", аби той зголосився продати належне йому житло та з'їхати. Буцімто, безпосередню участь у цьому "сеансі виховання" відігравав Кирило Лі, який раніше професійно займався бойовими мистецтвами та отримав почесне звання майстра спорту.

Згадки про спортивні звитяги цього уродженця Донеччини, який приходиться рідним сином колишньому тренеру збірної України з кікбоксингу та екс-наставнику жіночої збірної команди нашої країни з боксу Віталію Лі, можна зустріти в рейтингу вихованців горлівської школи самбо Валерія Чуканова, складеного в грудні 2012 року журналістами видання Gorlovka.ua. Тоді Лі-молодший позиціонував себе як "успішного бізнесмена", який з середини "нульових" перебрався з рідної Горлівки на Київщину, але спортивну боротьбу не закидає.

Менш ніж за два роки пересвідчитися в тому, на який шлях згорнув насправді Кирило Лі та як використовує в столиці власний спортивний хист, змогли не тільки читачі регіонального ЗМІ.

У серпні 2014 року тодішній керманич Київського обласного УБОЗ Іван Пономарьов звітував журналістам про викриття банди, що протягом 2013-2014 років "спеціалізувалася" на кіднепінгу так званих "мажорів" - дітей заможних українських бізнесменів.

(Члени банди рекетирів-кіднеперів, про викриття яких УБОЗ Київщини звітував у другій половині 2014 року)

Тоді було затримано двох з трьох провідних учасників угруповання - уродженця азербайджанського міста Мінгечаур Шагена Арутюняна та екс-горлівчанина, самбіста Кирила Лі.

Кіднеперів взяли під варту, правоохоронці вказували на ймовірну причетність членів ОЗУ до щонайменше 10 випадків викрадень (ч.3 ст.146 КК України) та побиття людей (ч.2 ст.121 та ч.2 ст.125 КК України). Втім, коли навесні 2015 року провадження щодо викрадачів скерували до суду, їх справа суттєво "схудла". А під час розгляду її по суті, спливли інші "підводні камені" - через неявки свідків слухання регулярно зривалися.

Апофеозом подальшого розгляду стало пом'якшення 23 жовтня 2015 року запобіжних заходів викрадачам Лі та Арутюняну. Після чого вони вийшли на волю, сплативши заставу в розмірі 97,4 тис. грн. відповідно.

Ще за рік головуючий по "справі кіднеперів" суддя Оболонського районного суду Києва Євгеній Римар звільнився за власним бажанням. Після нового авторозподілу провадження почала слухати суддя Людмила Шестаківська, розгляд гучної історії триває й досі. Згідно з відомостями порталу "Судова влада", чергове засідання справи проти самбіста та сина Кавказу має відбутися о 10:00 2 липня 2020 року.

Вже перебуваючи в статусі обвинуваченого по справі "рекетирів-кіднеперів" восени 2018 року, Лі опинився в епіцентрі ще однієї кримінальної епопеї. Сюжет закрутився зі звіту Нацполіції Київщини про затримання членів ОЗУ, в яку входили колишні спортсмени та особи, що раніше відбували покарання за скоєння тяжких злочинів.

Згідно версії слідства, під "дахом" очільника Гостомельської селищної ради Юрія Прилипка бандити займалися розбоями та вимаганням неіснуючих боргів, а також "кошмарили" активістів, які викривали корупційні оборудки на Київщині.

Одним із підозрюваних по цій справі проходив Віталій Черінський, який 13 листопада 2018 року під час розгляду клопотання щодо продовження строку його тримання під вартою... Втік з палацу правосуддя на тролейбусі. Неабияку допомогу в цьому достойнику здійснили сестра Черінського - Наталія, а також Микола Валовик та Кирило Лі.

Згідно з матеріалами справи, події розгорталися наступним чином. Того дня в Печерському районному суді мало відбутися засідання щодо Черінського, однак коли суддя по справі Віта Бортницька видалилася в нарадчу кімнату, строк тримання під вартою підозрюваного вичерпався.

Надалі, хоча остаточне рішення ще було невідоме, конвой випустив чоловіка. Черінський вийшов на вулицю та попрямував у бік до зупинки громадського транспорту біля кінотеатру "Зоряний".

"Перехопити" його намагалися троє працівників Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, що чергували на свіжому повітрі. Однак "копи" піймали облизня: на заваді їм стала група підтримки Черінського. Ця компанія намагалася блокувати поліцейських, хапаючи їх за руки, а Кирило Лі вдарив одного із співробітників ногою.

Після цього Віталій Черінський зник. Згідно відомостям порталу МВС, чоловік й досі перебуває в розшуку.

Що ж стосується його "рятівників", то обвинувальний акт щодо сестри втікача, самбіста Лі та Валовика (їх дії було кваліфіковано як умисне заподіяння правоохоронцям легких тілесних ушкоджень (ч.2 ст.345 КК України) та опір представникам влади (ч.2 ст.342 КК України) рік тому було скеровано до суду. Розгляд цього провадження не завершено досі.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин