01.04.2021
"Смотрящего" за Лук'янівським СІЗО вбачають організатором наркозбуту серед бранців тюрми №1 в Україні (доповнено)

(Кирило Островський)

У четвер, 1 квітня 2021 року, правоохоронці повідомили про викриття злочинної групи з 13 осіб, яка займалась розповсюдженням наркотиків на території Київського слідчого ізолятора, очільником якої силовики вважають 30-річного Кирила Островського, що від листопада 2019 року вважається так званим "смотрящим"/"наглядачем" за установою.

Першою відомості про факт знешкодження каналу постачання наркотиків для утриманців "Діда Лук'яна" оприлюднила адміністрація СІЗО №13.

Згідно із ними, в останній день березня 2021 року оперативним відділом державної установи спільно з працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції за підтримки бійців полку поліції особливого призначення № 1 та кінологічної служби Київської області було затримано трійцю осіб, що намагалися перекинути через паркан шість пакунків з психотропами та наркотиками. Достойників було затримано, а під час обшуку за місцями їх мешкання - додатково вилучено "зілля", а також вибухові пристрої.

В СІЗО додали, що відповідні слідчі дії відбувалося в рамках розслідування кримінальної справи про наркозбут (ч.3 ст.307 КК України) та за фактом поширення злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України). Після цього на авансцену вийшов столичний главк Нацполіції, з повідомлення якого простежується, кого саме силовики "ведуть" по так званій "антизлодійській" статті Кримінального кодексу та вважають ідейним лідером кримінальної схеми. Загалом йдеться про чортову дюжину осіб, де на вершині піраміди - так званий смотрящий за тюрмою №1 в Україні.

Ось як прокоментував їх звитяги заступник начальника відділу СУ поліції Києва Микола Мазуров: "Роль організатора виконував 30-річний чоловік, засуджений за вбивство малолітньої дитини. В ізоляторі він позиціонував себе так званим "наглядачем" і мав у "підпорядкуванні" шість осіб на території установи, які також очікували судових розглядів".

Зауважимо, що у своєму коментарі Мазуров припустився певної неточності. Річ у тім, що призначений від листопада 2019 року так званим "смотрящим" за Лук'янівським СІЗО Кирило Островський наразі виступає обвинуваченим, а його справа продовжує розглядатися по суті в Печерському райсуді Києва.

Як би там не було, але спільниками Островського та шістьох достойників з його оточення правоохоронці вважають дві групи осіб. Перша, згідно версії слідства, повинна була зберігати наркотики та перекидати їх через паркан установи, а інші фігуранти в подальшому мали розповсюджувати їх серед затриманих за окрему плату.

ДОПОВНЕННЯ

Після оприлюднення цього матеріалу з редакцією зв'язалися представники близького кола оточення самого Кирила Островського, які надали свою трактовку подіям, що відбувалися в Лук'янівському СІЗО 31 березня та 1 квітня 2021 року, а також висловилися з приводу "прозорих натяків" правоохоронців щодо ймовірної причетності достойника до історії з наркотиками.

Вони запевняють, що Островський не має стосунку до викритої силовиками групи осіб-збувачів, тим паче - не виступав їх координатором/організатором.

"Правда в офіційних повідомленнях правоохоронців тільки те, що дійсно напередодні відбувалися затримання, а сьогодні зранку - обшуки в трьох "хатах". Втім, ці події ажніяк не стосуються "наглядача", який, м'яко кажучи, не приховує негативного ставлення до наркотиків. Якщо був би хоч мінімальний навіть натяк на те, що він може бути до цього причетний, про це б вже волали з кожної праски", - зазначив співрозмовник Dетектив-Info.

гарячі новини Злодій в законі "Авто Копала" залишив Україну після двох тижнів поневірянь в терміналі D аеропорту "Борисполь" 29.07.2021
Фірми з орбіти "Наріка" та учасника "ОЗУ Савлохова" обшукали по справі злодіїв в законі "Умки" та "Лаші Свана" 25.07.2021
Видворений з України авторитет "Ватулік" в 2012 році врятував майбутнього нардепа 9 скликання від кари злодія в законі "Діда Хасана" 20.07.2021
Печерський суд відпустив злодія в законі "Умку" 09.07.2021
Злодія в законі "Нєдєлю" затримали в Болгарії 08.07.2021
Архів новин