25.06.2021
Син злодія в законі "Омара Уфімського", брат смотрящего "Садика", вбивця журналіста Хлєбнікова та низка чеченців: хто потрапив у новий список санкцій РНБО

24 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ №265/2021 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів відносно 312 осіб, серед яких опинилася дюжина достойників, що розглядаються можновладцями в якості так званих кримінальних авторитетів/елементів.

Згідно із текстом оприлюдненого указу, обмежувальними безстроковими заходами щодо цих людей передбачено:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
2) обмеження торговельних операцій;
3) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
4) запобігання виведенню капіталів за межі України;
5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
6) повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;
7) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
8) відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в'їзду на територію України;
9) інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом (відмова в оформленні посвідки на тимчасове проживання, скасування посвідки на тимчасове проживання; відмова у наданні дозволу на імміграцію, скасування дозволу на імміграцію, скасування посвідки на постійне проживання; відмова в продовженні строку перебування в Україні; відмова у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; відмова в прийнятті заяви про набуття/прийняття до громадянства України та її задоволенні; скасування рішень про прийняття до громадянства; примусове видворення за межі України).

Нагадаємо, що про доповнення переліку підсанкційних представників злочинного світу ще 12 фігурантами стало відомо постфактум засідання РНБО 18 червня 2021 року. Втім, аналіз нового списку свідчить - насправді в ньому містяться згадки про 11 людей, оскільки один з достойників користується двома пакетами документів та прізвищ.

- Алілі Бахруз (ALILI BAHRUZ), народився 20 травня 1969 р., уродженець Азербайджанської Республіки, громадянин Азербайджанської Республіки. Наприкінці 2014 року правоохоронці Одеської області оприлюднили повідомлення про розшук достойника, якому висунуто підозру в скоєнні умисного вбивства (ч.2 ст.115 КК України).

(Бахруз Алілі)

- Авхадов Хамзат (AVKHADOV KHAMZAT), народився 24 серпня 1975 р., він же - Дукузов Магомед (DUKUZOV MAHOMED), народився 11 квітня 1978 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації.

(Магомед Дукузов/Хамзат Авхадов)

Цього достойника, якого вважають членом етнічного угруповання, що здійснює свою діяльність під "патронатом" так званих злодіїв в законі чеченського походження (Азіза Батукаєва ("Азіз) та Гілані Алієва ("Гілані Сивий") правоохоронці Російськї Федерації обвинувачують у причетності до замовного вбивства головного редактора російської версії журналу "Forbes" Пола Хлєбнікова, скоєного влітку 2004 року в Москві.

У 2016 році Авхадов/Дукузов потрапив до щільного фокусу уваги українських спецслужб, що документували діяльність групи з 15 осіб, серед яких вирізнялися учасники бойових дій на Північному Кавказі та в Сирії, а також достойники з організованих злочинних угруповань. Їм закидали підготовку до здійснення терористичних актів на території нашої держави, а також здирництво у вихідців з мусульманських держав.

В рамках розслідування цієї справи Дукузова/Авхадова було затримано, від червня 2018 року в Залізничному райсуді Львова триває розгляд справи за його обвинуваченнями у вимаганні (ч.2 ст.189 КК України).

Паралельно із цим, ще восени 2017 року українська сторона ухвалила рішення видати достойника за запитом правоохоронців РФ із відстрочкою. Втім, через те, що відносно чеченця й понині триває судовий процес в Україні, екстрадиція Авхадова/Дукузова так і не відбулася. Наприкінці 2018 року волелюбного сина Кавказу звільнили з-під варти, пом'якшивши йому запобіжний захід до особистого зобов'язання.

- Бекаєв Мурад (BEKAEV MURAD), народився 5 грудня 1983 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації. Син 64-річного Омара Бекаєва, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвиська "Омар Уфімський" і "Дядя".

(Мурад Бекаєв)

- Зарнадзе Малхазі (ZARNADZE MALKHAZI), народився 14 листопада 1973 р., уродженець Грузії, громадянин Грузії. Вироком Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 19 вересня 2018 року достойника було засуджено за крадіжку (ч.3 ст.185 КК України) до трьох років позбавлення волі з іспитовим періодом на 24 місяці. У травні 2020 року Зарнадзе виступав фігурантом ще однієї кримінальної справи, пов'язаної з крадіжкою.

- Карімлі Сеймур (KARIMLI SEYMUR), народився 22 квітня 1991 р., уродженець Азербайджанської Республіки, громадянин Азербайджанської Республіки.

- Мірзаєв Ясін (MIRZAYEV YASIN), народився 10 серпня 1986 р., уродженець Російської Федерації, громадянин Азербайджанської Республіки, брат так званого "смотрящего" за одеським регіоном від імперії вбитого в Туреччині злодія в законі Надира Саліфова ("Лоту Гулі") - Садига Мірзоєва на прізвисько "Садиг". 17 березня 2015 року Суворовський районний суд Одеси затвердив угоду Мірзаєва зі слідством в справі про незаконний обіг зброї (ч.1 ст.263 КК України), призначивши покарання достойнику у вигляді штрафу в розмірі 3,4 тис. грн. Влітку 2018 року, перебуваючи за кермом Mercedes'а з ознаками сп'яніння він насмерть збив пішохода на Дніпровській дорозі в Одесі. Судовий розгляд цієї справи в рамках об'єднаного провадження відносно звитяг Ясіна Мірзаєва та Садига Мірзоєва триває й понині.

(Ясін Мірзаєв)

- Мусаніков Халіс (MUSANIKOV KHALIS), народився 14 червня 1971 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації. 27 вересня 2016 року Мусанікова "прихопили" на Сумщині, коли волелюбний син Кавказу їхав за кермом автомобіля марки "Аudi Q7". Виявилося, що ця автівка раніше була викрадена на території Польщі, Інтерпол надсилав запит на її затримання.

- Усманов Мурат (USMANOV MURAT), народився 16 жовтня 1974 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації.

- Чітаєв Рамзан (CHITAEV RAMZAN), народився 3 жовтня 1974 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації. П'ять років тому Чітаєву, що в судовому порядку домагався визнання його біженцем на території України, було висунуто підозру в порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження (ч.1 ст.286 КК України). Згідно фабули його справи, ввечері 27 листопада 2016 року волелюбний син Кавказу в Києві, перебуваючи за кермом Volkswagen Transporter допустив зіткнення з ВАЗом, внаслідок чого до лікарні потрапив водій останнього Анатолій Головко. Влітку 2017 року обвинувальний акт відносно Чітаєва було скеровано до Оболонського райсуду столиці, ухвалою якого в грудні 2019 року служитель Феміди Олена Жежера закрила кримінальне провадження у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності достойника.

- Хаджієв Рустам (KHADZHIEV RUSTAM), народився 1 червня 1980 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації.

- Гунієв Іса (GUNIEV ISA), народився 26 грудня 1986 р., уродженець Чеченської Республіки, Російська Федерація, громадянин Російської Федерації. Засновник ТОВ "АЛЬЯНС-КОНТИНЕНТАЛЬ", яке надає послуги в сфері мобільного харчування. Навесні 2019 року Шевченківський районний суд Києва визнав Гунієва винним у скоєнні адмінправопорушення (ч.1 ст.130 КУпАП), призначивши йому штраф та позбавивши на рік водійських прав за наслідками зупинки достойника, що за кермом автомобіля "Audi A7" їхав по вулиці Ярославів Вал з ознаками алкогольного сп'яніння.

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин