15.06.2020
Розшукуваного Інтерполом наркокур'єра зі справи про 400 кіло колумбійського кокаїну позбавили статусу біженця в Україні

(Олександр Кузнєцов)

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення про поновлення статусу біженця в Україні громадянина Російської Федерації Олександра Кузнєцова, який за ініціативою правоохоронців північного сусіда оголошений в міжнародний розшук за організацію міжнародного наркотрафику та притягається до відповідальности за аналогічні звитяги на теренах нашої держави. Відповідну постанову 3 червня 2020 року ухвалила колегія в складі головуючого-доповідача Яни Глущенко та суддів - учасників колегії Володимира Мельничука та Олени Пилипенко.

Кузнєцов - один з провідних героїв детективної саги річної давнини про викриття спроби налагодження через територію України контрабанди наркотиків з Латинської Америки (детально з її героями та подробицями можна ознайомитися на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Біла доріжка для кур'єра").

Влітку 2019 року правоохоронці відзвітували про його затримання в складі групи наркокур'єрів та вилучення близько 400 кілограмів кокаїну. Разом з іншими достойниками Олександру Юрійовичу було оголошено про підозру в організації транспортування та реалізації "зілля" (ч.3 ст.307 КК України).

(Кузнєцов із заблюреним обличчям під час судового розгляду справи про 400 кг кокаїну влітку 2019 року)

Наразі, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info, слідство в справі триває. Сам Кузнєцов очікує його результатів на волі (в певнйи проміжок часу адвокати росіянина домоглися скасування йому повідомлення про підозру, але в апеляційній інстанції це рішення не встояло).

З судових матеріалів випливає, що до України Олександр Юрійович прибув на початку липня 2017 року рейсом №757, що прямував авіасполученням "Тбілісі - Київ". На той час за підозрою в організації контрабанди наркотиків на території Російської Федерації (ч.2 ст.30 ч.5 чт.228-1 КК РФ) Кузнєцов перебував у міжнародному розшуку та був затриманий вітчизняними правоохоронцями.

Влада "північного сусіда" домагалася його екстрадиції для притягнення до відповідальності. 18 жовтня 2017 року заступник генпрокурора Євген Єнін виніс постанову про видачу Кузнєцова до РФ, однак згодом це рішення скасували через суд за відсутності будь-якого спротиву з боку відповідальних представників та керівництва прокуратури Київської області. Подейкували, що така "зговірливість" могла коштувати наркокур'єру близько 300 тис. дол.

Зрештою, видача Кузнєцова остаточно "загальмувала", коли 17 серпня 2018 року йому було визнано біженцем в Україні. Питанням позбавлення цього статуса Олександра Юрійовича вітчизняні можновладці почали опікуватися невдовзі після його затримання в історії вагою в майже півтони "колумбійського кокаїну" в Києві. "Міграційникам" відкрилися очі на те, що раніше Кузнєцов запросив притулку на українській землі виключно для того, аби уникнути екстрадиції до РФ. Як наслідок, 28 серпня 2019 року достойника було позбавлено статусу біженця "у зв'язку з тим, що він займається діяльністю, що становить загрозу громадському порядку та здоров'ю населення України".

Кузнєцов оскаржив це рішення - 24 грудня 2019 року на його бік стала суддя Окружного адміністративного суду Києва Наталія Шевченко. Її ухвалою росіянину повернули біженство, але незгоду з цим фактом висловили в Нацполіції та ДМСУ. 3 червня 2020 року рішення ОАСК "поламала" "апеляшка". Втім, судова суперечка з приводу біженства Олександра Кузнєцова продовжується - згідно відомостям порталу "Судова влада" росіянин, який на території двох країн притягується до відповідальності за масштабну контрабанду наркотиків, подав касацію.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин