(Віктор Панюшин під час затримання 29 квітня 2022 року)
У п'ятницю, 29 квітня 2022 року, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України здійснили затримання 63-річного громадянина РФ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан", а також двох російських кримінальних авторитетів з його оточення. Відомості про це оприлюднені на офіційній сторінці ДСР.
Згідно із ними, під час "пакування" вкладений обличчям у підлогу "Вітя Пан", що має за плечима 9 судимостей та майже чверть століття, проведених за гратами, нібито підтвердив наявність в нього найвищого статусу в злочинній ієрархії. У ДСР акцентували увагу на те, що від травня 2021 року Панюшин перебуває під №360 у так званому санкційному списку РНБО, а окрім цього - знаходиться в міжнародному розшуку за поданням силовиків РФ, де йому інкримінуються норми так званого "антизлодійського закону".
Вітчизняні правоохоронці стверджують, що встановили місцезнаходження "Пана" та його товаришів (один з яких виступає так званим "смотрящим" за Курською областю РФ, а інший - є його довіреною особою) "під час відпрацювання представників "криміналітету", які мають зв'язки з країною-агресором та можуть співпраці із ворогом".
(Затримані разомі із "Вітею Паном" кримінальні авторитети з громадянством РФ)
Силовики резюмували, що наразі "вирішується питання про затримання трьох представників злочинного світу відповідно до чинного законодавства". З цього приводу варто зауважити, що поточне "пакування" "Віті Пана" виступає вже четвертим випадком за останні 4 роки, але кожного разу йому вдавалося виходити сухим з води.
Вперше це трапилося в червні 2019 року, коли після затримання кримінального генерала правоохоронці загадковим чином відпустили розшукуваного Інтерполом достойника (обставини цієї саги розлого викладалалися в матеріалі Dетектив-Info "Ой, служив я в "Пана!"). У подальшому ця епопея зацікавила слідчих Державного бюро розслідувань, згідно фабули відповідного провадження, відмова правохоронців застосовувати до Панюшина екстрадиційну процедуру та організація його подальшого звільнення влітку 2019 року обійшлася прибічникам "злодія в законі" у кругленьку суму в 1,5 млн. дол.
З приводу "проданої справи "Пана" силовики прискіпливо вивчали звитяги керівників Нацполіції тих часів (Романа Осуховського, Вячеслава Аброськіна, Сергія Князєва тощо) та міграційників (детально про це - в розслідуванні "Пан" в Україні не пропав"). За однією з версій, перемовини з приводу "звільнення" Панюшина з цими силовиками поважний "посланець" (подейкували, що цією особою міг виступати тодішній прокурор Львівської області Юрій Квятківський, який буцімто діяв на прохання відомого на Львівщині бізнесмена Григорія Козловського) розпочинав з еквіваленту 2 млн. дол., однак надалі "погони" пішли на поступки та опустили планку зазіхань до 1,6 млн. дол. Після чого - "подарували" волю кримінальному генералу.
Після цього, як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, Панюшина "пакували" восени 2019 році в Одесі, куди за протекції народного депутата Іллі Киви "злодій в законі" завітав, аби власноруч звернутися із заявою про визнання його біженцем через начебто політичні мотиви та переслідування на території РФ. Як в подальшому буде встановлено, сприяння нардепа та інших "заступників" допомогло "волонтеру в законі" "Віті Пану" отримати статус біженця, через що навіть після чергового затримання навесні минулого року на Львівщині ватажка одного з найпотужніших слов'янських злочинних угрупувань невдовзі відпустили.
(Віктор Панюшин під час затримання 28 травня 2021 року)
Зрештою, тільки в червні 2021 року рішенням Державної міграційної служби України №177-21 Віктора Панюшина було позбавлено статусу біженця на території нашої держави. У вересні минулого року Шостий апеляційний адмінсуд відмовив у задоволенні його позову щодо встановлення заборони на видачу "Пана" до РФ.