10.08.2021
Рівненський суд виправдав сина злодія в законі "Нєдєлі" в справі про "двійника-румуна"

(Олег Недзельський)

Рівненський міський суд визнав 28-річного уродженця Львівщини Олега Недзельського - сина так званого "злодія в законі" Андрія Недзельського на прізвисько "Нєдєля"/"Львівський", не винуватим у використанні завідомо підробленого документа (ч.4 ст.358 КК України), виправдавши його за недоведеністю в діяннях достойника складу кримінального проступку. Відповідний вирок 19 квітня 2021 року виніс суддя Євген Сидорук.

Йдеться про історію спроби притягнення Олега Андрійовича до відповідальності під час "кавалерійського наскоку" правоохоронців на "Львівського", що був здійснений наприкінці травня 2020 року.

Тоді, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info, в рамках активізації розслідування кримінальної справи зразка жовтня 2009 році про вбивство авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап", силовики заочно оголосили про підозру "Нєдєлє", звітували про вилучення начебто контрольованого ним "общаку" та здійснили низку обшуків у осіб з близького кола оточення кримінального генерала.

(Андрій Недзельський та обшук його домоволодіння навесні 2020 року)

Серед тих достойників, до кого завітали правоохоронці навесні минулого року, виявився, зокрема й Олег Недзельський. Йому оголосили про підозру у використанні підробного паспорту, 28 травня 2020 року обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Рік тому обвинувальний акт відносно сина "Нєдєлі" скерували до Рівненського міського суду, який призначив його до розгляду.

Прокурори закидали Олегу Андрійовичу використання заплутаної схеми задля створення собі втаємниченої особистості та отримання документів на установчі дані іншої особи. Мовляв, наприкінці січня 2019 року він прилетів до головних повітряних воріт України рейсом з німецького Франкфурту, й під час проходження контролю надав вітчизняним прикордонникам паспорт громадянина Румунії на ім'я сторонньої людини.

Цей "аусвайс" з фото Недзельського-молодшого, на диво не викликав пересторог у можновладців, внаслідок чого син короля злочинного світу спокійно залишив аеропорт "Бориспіль". А надалі - розпочав процедуру створення "режиму інкогніто" з використанням можливостей інших державних структур.

Зокрема, достойнику інкримінували, що з "лівим" румунським паспортом він навідався до Печерського райвідділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Тут чоловік отримав повторно виписане свідоцтво про народження "псевдорумуна" в селі Первомайськ Миколаївської області, та разом із цим документом за тиждень вже стояв на ґанку Рівненського міськвідділу ДМСУ, куди звернувся із заявою про набуття громадянства України за територіальним походженням. Його прохання було задоволено, тож протягом травня-червня 2019 року Недзельський отримав цілком легальні документи з тризубом (внутрішній паспорт та паспорт для виїзду за кордон).

Під час допиту в суді Олег Недзельський відкидав будь-які закиди на свою адресу та свою провину не визнав. Він заявив, що не знайомий з громадянином Румунії, чиї документи слугували підставою для буцімто легалізації загадкового зловмисника й назвав розслідування справи відносно себе упередженим з боку слідства.

Зауважимо, що під час судового розгляду справи про "румунський паспорт" жоден з допитаних свідків (на відміну від етапу досудового слідства) не вказав прямо на сина "Нєдєлі" як особу, що відвідувала державні установи під час здійснення процедури легалізації зловмисника на підставі фальшивих документів.

При цьому служитель Феміди Сидорук дійшов висновку, що під опис, на підставі якого держслужбовці раніше "впізнавали" в Недзельському "румуна" (а це слов'янська зовнішність, погляд і борода) "підпадає більшість населення чоловічої статі України". Більше того: з посиланням на доктрину "плодів отруєного дерева" суд, зрештою, визнав значну частину заявлених прокуратурою доказів відносно сина "злодія в законі" такими, що були отримані в порушення норм чинного законодавства, а отже - недопустими (йдеться, зокрема, про низку вилучених документів та рапорти за підписами начальника управління ГСУ Нацполіції Василя Сміха, а також головних оперуповноважених Департаменту стратегічних розслідувань Олексія Людвиченка і Сергія Швеця тощо). Після чого - виправдав Олега Недзельського "за недоведеністю в його діях складу кримінального проступку".

З матеріалів судового реєстру випливає, що з відповідним вердиктом не погодилися в Офісі Генерального прокурора.

Відомо, що представник держобвинувачення в апеляційній скарзі домагається скасування виправдовувального вироку сину "Львівського" та призначення йому покарання у вигляді 5 місяців арешту. На момент підготовки цього матеріалу відомості щодо результатів розгляду цієї справи у відкритій частині судового реєстру відсутні.

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин